رونمایی از هواپیمای جدید ایرباس که با سیکل خواب بدن هماهنگ می شود

متخصصان ایرباس از هواپیمایی رو نمایی کردند که در ساخت آن تا حد زیادی از کربن استفاده شده است. مهندسان این شرکت ادعا دارند که هواپیمای ایرباس جدید می تواند با سیکل خواب بدن هماهنگ شود.

به گزارش کلیک، شرکت های مختلفی که در زمینه تولید و عرضه هواپیما فعالیت می کنند معمولا از ترکیبات آلومینیومی در ساختار هواپیما های خود استفاده می کنند اما خبری که به تازگی از ایرباس منتشر شده نشان می دهد این شرکت هواپیماساز در اقدامی جدید، با همکاری خطوط هوایی قطر یعنی قطر ایرویز از هواپیمای جدیدی رونمایی کرده است که در ساخت آن تا حد زیادی از فیبر کربنی استفاده شده است. این ماده قبل از این در صنعت خودروسازی به خصوص تولید خودروهای اسپورت بارها مورد استفاده قرار گرفته است. به این ترتیب ساخت هواپیمای کربنی یک ایده کاملا جدید نیست و قبلا نیز شاهد تولید چنین محصولاتی بوده ایم. برای مثال می توان از جدیدترین  A350 گفت که ایرباس ادعا دارد در ساختار آن بیش از ۵۰ درصد فیبر کربنی استفاده شده است.

ساخت هواپیما از فیبر کربنی مزیت های مختلفی دارد که یکی از آن ها داشتن وزن پایین است که نهایتا باعث کاهش انرژی مصرفی هواپیما می شود. از مزیت های دیگر فیبر کربنی مقاومت بیشتر آن در برابر هواپیماهایی با ساخت آلومنیوم است.

ایرباس در هواپیمای جدید تولیدی خود ادعای تازه ای را مطرح کرده است و آن اینکه این محصول با توجه به تنظیمات سیکل خواب بدن ساخته شده است. این هماهنگی با سیکل خواب بدن با استفاده از چراغ‌ های LED در کابین هواپیما با تغییر دمای رنگ انجام می شود که شرایطی مثل درخشش طبیعی خورشید را شبیه ‌سازی می ‌کند تا مطابقت کاملی با ریتم شبانه ‌روزی بدن ایجاد شود.

از موارد قابل توجه دیگری که در هواپیمای جدید ایرباس وجود دارد سیستم تصفیه هوایی است که هوای داخل هواپیما را هر ۲ الی ۳ دقیقه تغییر می‌ دهد و فشار مناسب داخل کابین را تامین می‌ کند.

اولین شرکت هواپیمایی که از محصول جدید ایرباس در خطوط هوایی خود استفاده می کند قطر ایرویز خواهد بود.یک دیدگاه

kir

ما هم ۳۷ ساله درجا می زنیم

دیدگاه ها:

  1. kir گفت:

    ما هم ۳۷ ساله درجا می زنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *