رده بندی باهوش ترین دانشمندان تاریخ غرب

دانشمند آمریکایی با در کنار هم گذاشتن IQ و دستاورد‌های برخی از افراد باهوش تاریخ، به لیستی از باهوش‌ترین‌ها رسیده است.

به گزارش کلیک، لیپ تیمز در ابتدا لیستی از افراد با نمرات IQ بالاتر از ۲۰۰ را به عنوان یک معیار جمع آوری کرد، اما معیار اندازه‌گیری IQ بسیار مبهم و مورد بحث است.
افراد دارای IQ بالاتر از ۱۳۰ فوق‌العاده باهوش ارزیابی می‌شوند، هر چند باید توجه داشت که خود آزمون IQ نیز بسیار سخت، مبهم و دارای شیوه‌ای مشخص نیست.
“تیمز”از افرادی که پیش از اختراع تست IQ زندگی می‌کردند نیز غافل نشد و بر اساس روش Cox، بر اساس ۱۰ سال از زندگی‌شان IQ آنها را پیش‌بینی کرد. سپس درباره هر کسی که فکر می‌کرد نمره IQ وی ممکن است اشتباه محاسبه شده باشد، بسیاری از آثار آن‌ها را می‌خواند تا اشتباهی در محاسبه IQ وجود نداشته باشد.حال تیمز با در کنار هم گذاشتن IQ و دستاورد‌های تمام افراد باهوش تاریخ، به لیستی از باهوش‌ترین‌ها رسیده است.

یوهان گوته (Johann Goethe)
یوهان ولفگانگ فون گوته، شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف و سیاست‌مدار آلمانی بود. او یکی از کلیدهای اصلی ادبیات آلمانی و جنبش وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به شمار می‌رود. در معیار‌های مختلف ارزیابی IQ، وی امتیاز ۲۱۰ تا ۲۲۵را کسب کرده است.وی یکی از مردان بزرگ فرهنگی قرون۱۸ و ۱۹ اروپا و یکی از افراد برجسته‌ی ادبیات جهان محسوب می‌شود.

۵۴۶۵۶۳۷_۱۵۴

آلبرت اینشتین (Albert Einstein)
برت آینشتاین به تلفظ صحیح آلمانی، ولی معروف به انیشتن، انیشتین و اینشتین در ایران (زاده۱۴ مارس ۱۸۷۹ – درگذشته ۱۸ آوریل۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری آلمانی بود. او بیشتر به خاطر نظریه نسبیت و به ویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲) (که از معروف‌ترین روابط فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. ضریب هوشی اینشتین برابر با ۲۰۵تا ۲۵ در معیار‌های متفاوت معیین شده است.اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد.

۵۴۶۵۶۳۸_۱۲۵
لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)
لئوناردو دی سر پیرو داوینچی، دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود. نبوغ او شاید بیش از هر چیز دیگری مورد توجه بوده است. لئوناردو معمولا بعنوان نمونه‌ی بارز یک مرد رنسانس معرفی می‌شود. از او به طور گسترده بعنوان بزرگترین نقاش تاریخ یاد می‌کنند. عده‌ای نیز او را با استعدادترین شخصی می‌دانند که تا کنون در این جهان زندگی کرده است. ضریب هوشی داوینچی وابسته به عوامل مختلف بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ ارزیابی شده است.عده‌ای از محققان ایتالیایی با تحقیق بر روی اثر انگشت بازسازی شده‌ی وی، او را دارای ریشه‌ی عربی و اهل خاورمیانه برشمرده‌اند. وی فردی بی‌نهایت خلاق و کنجکاو بود. او نظریات خود را در مجموعه یادداشت‌هایی که بالغ بر هزاران صفحه هستند، ثبت کرده است.

۵۴۶۵۶۳۹_۶۲۸

جیمز ماکسول (James Maxwell)
جیمز کلرک ماکسول، از فیزیکدانان بریتانیایی بود. ماکسول، نظریه الکترومغناطیس در مورد الکترودینامیک را کامل کرد که این فرمول‌بندی ریاضی به نام خود او معادله‌های ماکسول نامگذاری شده است. این معادله‌ها وجود موج‌های الکترومغناطیسی را پیشبینی می‌کردند. بنابراین ماکسول نظریه‌ای توسعه داد که تئوری ذرّه‌ای بودن خاصیت نور را توسط آیزاک نیوتون، مورد تناقض قرار می‌داد. IQ ماکسول بین ۱۹۰تا ۲۰۵در معیار‌های مختلف تعیین شده است.

۵۴۶۵۶۴۰_۱۶۳

رودلف کلاوزیوس (Rudolf Clausius)
رودلف یولیوس امانوئل کلاوزیوس، فیزیکدان و ریاضیدان آلمانی یکی از سه عضو گروه سه نفری دانشمندان بزرگ واضع ترمودینامیک است که شاید بزرگ‌ترین همه اکتشافات علمی قرن نوزدهم باشد. IQ وی برابر با ۱۹۰ تا ۲۰۵ در معیار‌های متفاوت اندازه گیری شده است.

۵۴۶۵۶۵۵_۳۱۳

نیکلاس کوپرنیک (Nicolaus Copernicus)
نیکلاس کوپرنیک، ستاره‌شناس، ریاضیدان و اقتصاددانی لهستانی بود که نظریه خورشید مرکزی منظومه شمسی را بسط داد و به صورت علمی درآورد. وی پس از سال‌ها مطالعه و رصد اجرام آسمانی به این نتیجه رسید که بر خلاف تصور پیشینیان زمین در مرکز کائنات قرار ندارد، بلکه این خورشید است که در مرکز منظومه شمسی است و سایر سیارات از جمله زمین به دور آن در حال گردشند. ضریب هوشی کوپرنیک برابر با ۱۶۰ تا ۲۰۰ ارزیابی شده است.نظریه انقلابی کوپرنیک یکی از درخشان‌ترین کشفیات عصر رنسانس است که نه فقط آغازگر ستاره‌شناسی نوین بود، بلکه دیدگاه بشر را درباره‌ی جهان هستی دگرگون کرد. کوپرنیک تقریباً چهل سال برای تکمیل پژوهش‌های اخترشناسی خود وقت صرف کرد و تا اواخر عمر خود از چاپ کامل نظرات خارق‌العاده خویش خودداری کرد و تنها در سال۱۵۴۳ بود که گفتار درباره چرخش کرات سماوی او انتشار یافت.

۵۴۶۵۶۵۶_۱۵۶

ویلیام سیدیس (William Sidis)
ویلیام جیمز سیدیس، کودک نابغه آمریکایی بود که توانایی خارق‌العاده‌ای در یادگیری زبان ها و ریاضیات داشت. وی با ضریب هوشی معادل ۲۵۰ تا ۳۰۰ به عنوان یکی از باهوش‌ترین انسان‌های تمام اعصار شناخته می‌شود (از آن زمان تا کنون معیارهای اندازه گیری ضریب هوشی تغییر یافته است.)سیدیس در ۲ سالگی می‌توانسته به راحتی روزنامه نیویورک تایمز را بخواند و حروف را در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی تایپ کند. او در نه سالگی قصد وارد شدن به دانشگاه هاروارد را داشت اما این دانشگاه به دلیل کم سن بودن او تا۱۱ سالگی، سیدیس را به دانشجویی نپذیرفت.گفته شده که توانایی صحبت کردن به ۴۰ زبان و لهجه متفاوت را داشته است. وی آنقدر زیر ذره بین رسانه‌ها قرار گرفته بود که در نهایت خلوت نشین شد و از شهری به شهری دیگر تحت نام‌های متفاوت سفر می‌کرد. در سن ۴۶ سالگی به دلیل سکته مغزی، درگذشت.
۵۴۶۵۶۵۷_۷۰۵

توماس یانگ (Thomas Young)
توماس یانگ، یکی از بزرگترین فیزیکدانان قرن هجدهم و نوزدهم بود. او با آزمایش مهمی که به آزمایش یانگ معروف است موجی بودن نور را اثبات کرد. او به “یانگ اعجوبه” معروف شد. زیرا در ۲سالگی خواندن می‌دانست و در هشت سالگی به تنهایی به آموختن ریاضی پرداخت و در ۹ سالگی شروع به یادگیری زبان‌های فرانسوی – ایتالیایی – عبری – عربی و فارسی کرد به طوری که در۱۴سالگی این زبان‌ها را یاد گرفته بود. ضریب هوشی وی بین ۱۸۵ تا ۲۰۰ اندازه گیری شده است.یانگ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته پزشکی گذرانید و به سال ۱۷۹۹ دکترای پزشکی خود را گرفت و در انستیتوی سلطنتی لندن مشغول به کار شد.

۵۴۶۵۶۵۸_۶۲۰

کارل گاوس (Carl Gauss)
کارل فریدریش گاوس، ریاضیدان بزرگ آلمانی است. او به عنوان یکی از برترین ریاضی‌دانان همه‌ی ادوار شناخته شده‌ است و شاید بتوان گفت که برترین آن‌هاست. به دلیل تحقیقات و دستاوردهای بی‌مانند و بی‌شمار گاوس، به او لقب “شاهزاده‌ی ریاضی‌دانان” را داده‌اند. گاوس هم به ریاضیات لقب “ملکه‌ی علوم” را داده بود. ضریب هوشی وی بین ۲۵۰ تا۳۰۰ ارزیابی شده است.

۵۴۶۵۶۵۹_۴۲۹
گالیلئو گالیله (Galileo Galilei)
گالیلئو گالیله، دانشمند و مخترع سرشناس ایتالیایی در سده‌های۱۶و ۱۷ میلادی بود. گالیله در فیزیک، نجوم، ریاضیات و فلسفه علم تبحر داشت و یکی از پایه‌گذاران تحول علمی و گذار به دوران دانش نوین بود. IQ گالیله را در معیار‌های مختلف برابر با ۱۸۰ تا۲۰۰می‌دانند.
۵۴۶۵۶۸۷_۴۸۲

نیکولا تسلا (Nikola Tesla)
نیکولا تسلا زاده ۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶ در امپراتوری اتریش-مجارستان – متوفی ۷ژانویه ۱۹۴۳ در ایالت نیویورک، مخترع، مهندس برق و مهندس مکانیک صربی الاصل آمریکایی است. وی بیشتر به دلیل سهمش در طراحی سیستم نوین برق‌رسانی براساس جریان متناوب (AC) شناخته می‌شود. ضریب هوشی وی بین ۱۶۰ تا۳۱۰ در آزمایش‌های مختلف تعیین شده است.تسلا پیش از مهاجرت به آمریکا، در زمینه‌ی مکالمه از راه دور و مهندسی برق تجاربی کسب کرده بود.

۵۴۶۵۶۸۸_۱۵۱

ویلیام شکسپیر (William Shakespeare)
ویلیام شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی بود که بسیاری وی را بزرگ‌ترین نویسنده در زبان انگلیسی دانسته‌اند. “سخن سرای آون” ( Bard of Avon) لقبی است که به خاطر محل تولدش در آون واقع در استراتفورد انگلیس به وی داده‌اند. ضریب هوشی شکسپیر برابر با ۲۱۰اندازه گیری شده است.
۵۴۶۵۶۸۹_۹۵۱

۱۳٫ ولتر (Voltaire)
ولتر، از نام‌دارترین فیلسوفان و نویسندگان فرانسوی عصر روشنگری است. شهرت او به خاطر ذکاوت خارق‌العاده‌اش، مخالفت‌هایش با کلیسای کاتولیک، حمایتش از آزادی مذهب، آزادی بیان، و جدایی دین از سیاست است. وی در سال ۱۶۹۴در پاریس به دنیا آمد و ضریب هوشی او در معیار‌های مختلف برابر با۱۹۰ تا ۲۰۰ است.در تمام طول زندگی خود با علاقه بسیار زیاد از علم طبیعی و تمایز آن با فلسفه دفاع می‌کرد.

۵۴۶۵۶۹۰_۶۷۰۲۲ دیدگاه

م.

ابو علیسنا چی شد پس
خواجه نصیر
خ.ارزمی
خیام

  ن ر

  نوشته تاریخ غرب. شما با این ضریب هوشی حتما باید اول این لیست باشی!

امیر شمس

طبق معمول نامی از انیشمندان مسلمان در این اسامی به چشم نمی خورد!

فعتبروا یا اولی الابصار…

  محمدرضا مرتضایی

  دانشمند آمریکایی با در کنار هم گذاشتن IQ و دستاورد‌های برخی از افراد باهوش تاریخ، به لیستی از باهوش‌ترین‌ها رسیده است.

ali

ادیسون، گراهام بل،ماری کوری چی؟

طاهر

غربی ها غیر از خود را آدم حساب نمی کنند.
در علم ریاضی هیچکس به ابن هیثمم نمی رسد. در فلسفه هیچکس به ملاصدرا نمی رسد.
در معماری هیچکس به شیخ بهائی نمی رسد. همه اینها در سایر علوم هم زبانزد خاص و عام بودند. در پزشکی هیچکس به ابو علی یا ابن سینا نمی رسد. کتابهای ابن سینا هفتصد سال در دانشگاههای خودشان تدریس می شد.
ما به همه دانشمندان احترام می گذاریم و همه را خدمتگذار به بشریت می دانیم. ولی نگاههای ناسیونالیستی هیچ کمکی حتی به خود دانشمندان نمی کند.

  محمدی

  نتیجه نا آشنایی با تاریخ علوم و گستره دست آوردهای علمی از تاریخ باستان تا امروز این می شود که جمعی تصور می کنند همه نوابغ بشری همین تعداد دانشمندان ایرانی هستند که هزار سال پیش زندگی می کردند و افتخاراتشان دیگر به ملیت ما مربوط نیست . جناب آقای طاهر لطفا” جدولی از اختراعات و اکتشافات علمی تهیه کنید و درصد دانشمندانی را که نام بردید در آن بگیرید تا متوجه شوید این بزرگواران بیشتر در کشور ما شناخته می شوند و اگر چه خدمات ارزشمندی انجام داده اند لیکن در میان خیل عظیم دانشمندان در سایر کشورها سهم چندانی به ما نمی رسد و اگر شما تصور می کنید پزشکی دنیا بر پایه دانسته های ابوعلی سینا استوار شده سخت در اشتباه هستید و البته با کمال تاسف بسیاری از هموطنان ما همچنان در خواب و خیال تصور می کنند ما مرکز عالم هستیم !

  شعبون بامخ

  ولتر خدا رحمتت کند خیلی سبک فکریت رو پسندیدم.

  میلاد محمدی

  همین که میگین هیچکی به پای اینا نمی رسه ناسیونالیستی خودتون رو نشون می ده 🙂
  البته در این که بسیاری از دانشمندان ایرانی در زمره ی بهترین های تاریخ هستن هم شکی نیست.

اکبر

جالبیش اینه که هیچکدومشون پزشک نیستن. قابل توجه پزشکان محترمی که کارانه نجومی میگیرن و خودشون رو نابغه میدونن. اکثر این افراد دانشمندان علم مکانیک هستن.

رضا میرزایی

این بررسی روی افراد خاصی صورت گرفته. در واقع در مورد دانشمندان ایرانی تحقیق نشده است. طبیعی است که غربیها در مورد دانشمندان خودشان تحقیق کرده اند. ما هم به جای غر زدن بهتر است خودمان اینگونه تحقیقات را انجام بدیم. گرچه نوابغ تاثیر زیادی در جهشهای علمی داشته اند اما فراموش نکنیم انچه سرنوشت یک جا معه را عوض میکند تلاش و پشتکار اکثریت است. نمونه ان ژاپن است

شادمان

علاوه بر تایید بعضی نظرات بالا در مورد دانشمندان مسلمان در مورد از بسیاری از ریاضیدانان و فیزیک دانان نامی هم اسمی نیامده که بدون تردید بدون داشتن نبوغ وضریب هوشی بالا نمی توانستند این همه تاثیر گذار باشند مانند نیوتن،ماکس پلانگ،جان فون نویمان،لئونارد اویلر و……

محمد

احمدی نژاد بیشتر از همشو هسش. حداقلش ۱۰۰۰ میشه

علی تبریزی

کارل فریدریش گاوس مسلماً جزو باهوش‌ترین انسانهایی که در این سیاره زیسته، اما عجیبه نامی از نیوتن بزرگ نیست،
در یک رده‌بندی که در پایان قرن بیستم توسط مورخین و جامعه‌شناسان انجام شد تاثیرگذارترین و مهمترین انسانهای تاریخ انتخاب شدند که تاریخ تمدن بشری رو متحول کرده‌اند، در این لیست که فکر کنم هنوز در ویکی‌پدیای انگلیسی هست، تاثیرگذارترین و مهمترین انسان تمام تاریخ، حضرت محمد ابن عبدالله پیامبر اسلام به عنوان مهمترین انسان تمام دوران‌ها انتخاب شد، که با توجه به تاثیر عجیب دین و تمدن اسلامی در تغییر جهت و جهش عظیم تاریخ انتخاب کاملاً درستی است و بعد ایشان ایزاک نیوتن که با ابداع حساب دیفرانسیل و سایر کشفیات مهم در فیزیک بی برو برگرد پایه گذار ورود تمدن بشر به عصر مدرن و صنعتی شدن جهان بود.

به نظر من هم در بین اندیشمندان اسلامی از نظر هوش هیچ کس به پای ابن‌سینا نمی‌رسه، که بر خلاف تصور عموم تاثیر ابن‌سینا در دوران ما نه به دلیل دانش پزشکی ایشون بلکه به دلیل نظریات فلسفی و هستی‌شناسانه‌ی این مرد نابغه است. نظریه هم‌ارزی و ازلی بودن هستی با واجب‌الوجود (منظور از واجب‌الوجود خالق هستی است فارغ از هدفدار بودن یا نبودن خالق) (که متعلق به ابن‌سینای بزرگ است) به تازگی و در ۳۰ سال اخیر با وجود مطرح شدن امکان وجود بی‌نهایت جهان موازی و هم‌ارز در فرضیه رشته‌ها (استرینگ) قدرت تحلیل فلسفی ابن‌سینا رو در ۱۰۰۰ سال پیش ثابت میشه که چگونه پرده از راز وجود و هستی برداشته بود. جالب اینجاست که در زمان خود ابن‌سینا بعضی متکلمین ابن‌سینا رو به خاطر همین نظریه ازلی بودن خالق و هستی مرتد می‌دونستند ولی اکنون در قرن ۲۱ فیزیک ذرات بنیادین در حال صحه گذاشتن بر اندیشه این نابغه ایرانی مسلمان است.

محمد

کاربه امامان وپیامبران نداریم ..ولی چرانامی از نیوتن نیست .نیوتن بابای علوم جدیده این اولا …ثانیا همه اینها روی هم با باباشون نیوتن معلومات موجوددر کتاب شفای ابن سیناتنها را برای بشرندارند ..کسی که در هجده سالگی سرآمدتموم علوم عصر وزمان خودش بود..این مطالب را بیشتر موسسه های تبلیغاتی جمع میکنند

رضا

برترین و باهوش ترین و نابغه نوابغ کسى نیست جز آیزاک نیوتن نابغه اى که پایه و اساس علم مى باشد هم ریاضى و هم فیزیک

امیر

عنوان رو بخونید نوشته غرب غرب غرب !

علی

نابغه مرموز این فهرست نیکولا تسلای است.

حاج رحیم معارف سمیعی

ضریب هوشی محمد ابن عبدالله از همه اینا بیشتر بوده

ناشناس

دوستان حالا یه چیز جالب اومد به ذهنم که بین دانشمندانی مورد بحث قرار گرفت تعداد دانشمندان المانی از همه زیاد تر بود ،به نظر من احتمالا ضریب هوشی المانی ها در بین ملت ها از همه باید بیشتر باشه (وصدالبته تلاششون)چرا که افراد نابغه ی رو دادن به جامعه .حالا منظورم رو میارم به اون حرفی که میپیچه بین ما ها که آلمانی ها هم نژاد اریایی بودن ،اگه نژاد ما با نژاد اونا یکی باشه چرا ضریب هوشی ملت ماکم هستش(این حرف دارای سند هستش )و ضریب هوشی اونا بالا ؟؟؟؟؟؟

دیدگاه ها:

 1. م. گفت:

  ابو علیسنا چی شد پس
  خواجه نصیر
  خ.ارزمی
  خیام

  1. ن ر گفت:

   نوشته تاریخ غرب. شما با این ضریب هوشی حتما باید اول این لیست باشی!

 2. امیر شمس گفت:

  طبق معمول نامی از انیشمندان مسلمان در این اسامی به چشم نمی خورد!

  فعتبروا یا اولی الابصار…

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   دانشمند آمریکایی با در کنار هم گذاشتن IQ و دستاورد‌های برخی از افراد باهوش تاریخ، به لیستی از باهوش‌ترین‌ها رسیده است.

 3. ali گفت:

  ادیسون، گراهام بل،ماری کوری چی؟

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   فک میکنم در متن خبرم اورده که این تحقیق توسط یکی از دانشمندان غربی صورت گرفته و بر روی برخی از دانشمندان انجام شده

  2. محمدرضا مرتضایی گفت:

   لینک این خبر http://www.businessinsider.com/the-40-smartest-people-of-all-time-2015-2 هست و در این خبر گزیده ای از افراد ابتدای لیست آورده شده

 4. طاهر گفت:

  غربی ها غیر از خود را آدم حساب نمی کنند.
  در علم ریاضی هیچکس به ابن هیثمم نمی رسد. در فلسفه هیچکس به ملاصدرا نمی رسد.
  در معماری هیچکس به شیخ بهائی نمی رسد. همه اینها در سایر علوم هم زبانزد خاص و عام بودند. در پزشکی هیچکس به ابو علی یا ابن سینا نمی رسد. کتابهای ابن سینا هفتصد سال در دانشگاههای خودشان تدریس می شد.
  ما به همه دانشمندان احترام می گذاریم و همه را خدمتگذار به بشریت می دانیم. ولی نگاههای ناسیونالیستی هیچ کمکی حتی به خود دانشمندان نمی کند.

  1. محمدی گفت:

   نتیجه نا آشنایی با تاریخ علوم و گستره دست آوردهای علمی از تاریخ باستان تا امروز این می شود که جمعی تصور می کنند همه نوابغ بشری همین تعداد دانشمندان ایرانی هستند که هزار سال پیش زندگی می کردند و افتخاراتشان دیگر به ملیت ما مربوط نیست . جناب آقای طاهر لطفا” جدولی از اختراعات و اکتشافات علمی تهیه کنید و درصد دانشمندانی را که نام بردید در آن بگیرید تا متوجه شوید این بزرگواران بیشتر در کشور ما شناخته می شوند و اگر چه خدمات ارزشمندی انجام داده اند لیکن در میان خیل عظیم دانشمندان در سایر کشورها سهم چندانی به ما نمی رسد و اگر شما تصور می کنید پزشکی دنیا بر پایه دانسته های ابوعلی سینا استوار شده سخت در اشتباه هستید و البته با کمال تاسف بسیاری از هموطنان ما همچنان در خواب و خیال تصور می کنند ما مرکز عالم هستیم !

  2. شعبون بامخ گفت:

   ولتر خدا رحمتت کند خیلی سبک فکریت رو پسندیدم.

  3. میلاد محمدی گفت:

   همین که میگین هیچکی به پای اینا نمی رسه ناسیونالیستی خودتون رو نشون می ده 🙂
   البته در این که بسیاری از دانشمندان ایرانی در زمره ی بهترین های تاریخ هستن هم شکی نیست.

 5. اکبر گفت:

  جالبیش اینه که هیچکدومشون پزشک نیستن. قابل توجه پزشکان محترمی که کارانه نجومی میگیرن و خودشون رو نابغه میدونن. اکثر این افراد دانشمندان علم مکانیک هستن.

 6. رضا میرزایی گفت:

  این بررسی روی افراد خاصی صورت گرفته. در واقع در مورد دانشمندان ایرانی تحقیق نشده است. طبیعی است که غربیها در مورد دانشمندان خودشان تحقیق کرده اند. ما هم به جای غر زدن بهتر است خودمان اینگونه تحقیقات را انجام بدیم. گرچه نوابغ تاثیر زیادی در جهشهای علمی داشته اند اما فراموش نکنیم انچه سرنوشت یک جا معه را عوض میکند تلاش و پشتکار اکثریت است. نمونه ان ژاپن است

 7. شادمان گفت:

  علاوه بر تایید بعضی نظرات بالا در مورد دانشمندان مسلمان در مورد از بسیاری از ریاضیدانان و فیزیک دانان نامی هم اسمی نیامده که بدون تردید بدون داشتن نبوغ وضریب هوشی بالا نمی توانستند این همه تاثیر گذار باشند مانند نیوتن،ماکس پلانگ،جان فون نویمان،لئونارد اویلر و……

 8. محمد گفت:

  احمدی نژاد بیشتر از همشو هسش. حداقلش ۱۰۰۰ میشه

 9. علی تبریزی گفت:

  کارل فریدریش گاوس مسلماً جزو باهوش‌ترین انسانهایی که در این سیاره زیسته، اما عجیبه نامی از نیوتن بزرگ نیست،
  در یک رده‌بندی که در پایان قرن بیستم توسط مورخین و جامعه‌شناسان انجام شد تاثیرگذارترین و مهمترین انسانهای تاریخ انتخاب شدند که تاریخ تمدن بشری رو متحول کرده‌اند، در این لیست که فکر کنم هنوز در ویکی‌پدیای انگلیسی هست، تاثیرگذارترین و مهمترین انسان تمام تاریخ، حضرت محمد ابن عبدالله پیامبر اسلام به عنوان مهمترین انسان تمام دوران‌ها انتخاب شد، که با توجه به تاثیر عجیب دین و تمدن اسلامی در تغییر جهت و جهش عظیم تاریخ انتخاب کاملاً درستی است و بعد ایشان ایزاک نیوتن که با ابداع حساب دیفرانسیل و سایر کشفیات مهم در فیزیک بی برو برگرد پایه گذار ورود تمدن بشر به عصر مدرن و صنعتی شدن جهان بود.

  به نظر من هم در بین اندیشمندان اسلامی از نظر هوش هیچ کس به پای ابن‌سینا نمی‌رسه، که بر خلاف تصور عموم تاثیر ابن‌سینا در دوران ما نه به دلیل دانش پزشکی ایشون بلکه به دلیل نظریات فلسفی و هستی‌شناسانه‌ی این مرد نابغه است. نظریه هم‌ارزی و ازلی بودن هستی با واجب‌الوجود (منظور از واجب‌الوجود خالق هستی است فارغ از هدفدار بودن یا نبودن خالق) (که متعلق به ابن‌سینای بزرگ است) به تازگی و در ۳۰ سال اخیر با وجود مطرح شدن امکان وجود بی‌نهایت جهان موازی و هم‌ارز در فرضیه رشته‌ها (استرینگ) قدرت تحلیل فلسفی ابن‌سینا رو در ۱۰۰۰ سال پیش ثابت میشه که چگونه پرده از راز وجود و هستی برداشته بود. جالب اینجاست که در زمان خود ابن‌سینا بعضی متکلمین ابن‌سینا رو به خاطر همین نظریه ازلی بودن خالق و هستی مرتد می‌دونستند ولی اکنون در قرن ۲۱ فیزیک ذرات بنیادین در حال صحه گذاشتن بر اندیشه این نابغه ایرانی مسلمان است.

 10. محمد گفت:

  کاربه امامان وپیامبران نداریم ..ولی چرانامی از نیوتن نیست .نیوتن بابای علوم جدیده این اولا …ثانیا همه اینها روی هم با باباشون نیوتن معلومات موجوددر کتاب شفای ابن سیناتنها را برای بشرندارند ..کسی که در هجده سالگی سرآمدتموم علوم عصر وزمان خودش بود..این مطالب را بیشتر موسسه های تبلیغاتی جمع میکنند

 11. رضا گفت:

  برترین و باهوش ترین و نابغه نوابغ کسى نیست جز آیزاک نیوتن نابغه اى که پایه و اساس علم مى باشد هم ریاضى و هم فیزیک

 12. امیر گفت:

  عنوان رو بخونید نوشته غرب غرب غرب !

 13. علی گفت:

  نابغه مرموز این فهرست نیکولا تسلای است.

 14. حاج رحیم معارف سمیعی گفت:

  ضریب هوشی محمد ابن عبدالله از همه اینا بیشتر بوده

 15. ناشناس گفت:

  دوستان حالا یه چیز جالب اومد به ذهنم که بین دانشمندانی مورد بحث قرار گرفت تعداد دانشمندان المانی از همه زیاد تر بود ،به نظر من احتمالا ضریب هوشی المانی ها در بین ملت ها از همه باید بیشتر باشه (وصدالبته تلاششون)چرا که افراد نابغه ی رو دادن به جامعه .حالا منظورم رو میارم به اون حرفی که میپیچه بین ما ها که آلمانی ها هم نژاد اریایی بودن ،اگه نژاد ما با نژاد اونا یکی باشه چرا ضریب هوشی ملت ماکم هستش(این حرف دارای سند هستش )و ضریب هوشی اونا بالا ؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *