چگونه تصاویر اینستاگرام را بدون استفاده از Screen Shot ذخیره کنیم؟

حتماً تا به حال شده که تصویری در شبکه اجتماعی اینستاگرام مشاهده کنید و بخواهید آن را در گوشی و یا پی سی خود ذخیره کنید. بسیاری از کاربران برای داشتن تصاویر جالبی که در اینستاگرام می بینید از روی صفحه نمایش عکس یا به اصطلاح  Screen Shot بگیرید. اما در این مطلب می خواهیم روشی را آموزش دهیم که بدون نیاز به عکس گرفتن از روی صفحه نمایش بتوانید تصاویری را که اینستاگرام مشاهده می کنید ذخیره کنید.

کلیک– اخیراً اپلیکیشن مربوط به شبکه اجتماعی اینستاگرام تغییرات زیادی داشته است. مثلاً هنگامی‌که کاربران بخواهند از روی تصاویری که دوستان آن‌ها و یا سایر کاربران به‌ صورت دایرکت روی شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک گذاشته اند Screen Shot بگیرند، پیغامی برای شخص صاحب عکس مبنی بر اینکه فردی از روی عکس او Screen Shot گرفته است ارسال خواهد شد و کاربر را مطلع می کند. البته اگر افراد بخواهند ز تصویری که کاربران بر روی فید اصلی خود قرار داده اند Screen Shot بگیرند پیامی برای کاربر ارسال نخواهد شد.

البته ممکن است به زودی این قابلیت نیز به قابلیت های جدید اپلیکیشن مربوط به صفحه اجتماعی اینستاگرام اضافه شود و بنابراین ذخیره عکس های بقیه از روی دایر کت و یا فید اصلی آن‌ها مشکل خواهد شد. اما خبر خوشی برای کاربرانی که دوست دارند تصاویر مورد علاقه خود در اینستاگرام را ذخیره کنند وجود دارد که البته بعد از گفتن این خبر خوب در مورد یک خبر بد در همین رابطه نیز صحبت خواهیم کرد.

اما خبر خوب این است که راه بسیار ساده و راحتی وجود دارد که با استفاده از آن می توان تصاویر به اشتراک گذاشته شده بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام را ذخیره کرد. البته این راه حل ساده راهی به غیر از Screen Shot گرفتن از روی صفحه نمایش است. اما خبر بد این است که اگر کاربر از این روش برای ذخیره تصاویر به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام استفاده کند ممکن است به عنوان کاربر خاطی شناخته شود و محدودیت هایی برای وی از طرف اینستاگرام اعمال شود. به هر حال اگر دوست دارید از این روش تخت هر شرایطی برای ذخیره تصاویر اینستاگرام استفاده کنید، مراحلی که در زیر توضیح داده می شود را طی کنید:

تصویر داخل متن

ابتدا آدرس www.instagram.com را روی مرورگر خود در پی سی باز کنید. هنگامی‌که وارد صفحه و حساب کاربری خود شدید بر روی عکسی که می خواهید آن را ذخیره کنید کلیک کرده و سپس از منوی View در مرورگر گزینه Developer و سپس گزینه View Source را انتخاب کنید. البته این مسیر ممکن است در مرورگرهای مختلف متفاوت باشد ولی به هر حال گزینه های اصلی همان هایی هستند که نام بردیم. بعد از انتخاب View Source صفحه ای برای شما باز خواهد شد که حاوی یک سری کدهای HTML است. دکمه های ترکیبی Ctrl+F در ویندوز و Command+f را در مک همزمان فشار دهید و سپس کلمه jpg را تایپ کنید. اولین چیزی که با آن مواجه می شوید یک آدرس به‌صورت زیر است:

Content=”https://scontent.cdninstagram

این آدرس را در نوار آدرس مرورگر خود کپی کرده و کلید اینتر را فشار دهید. حال تصویر مورد نظر را می توانید به راحتی ذخیره کنید.

نکته اول در این خصوص این است که  باید توجه داشته باشید که در واقع هیچ نیازی به کپی کردن عکس های دوستان در اینستاگرام به خصوص عکس های شخصی یا خانوادگی که کاربران در این شبکه اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند نیست اما گاهی کاربران با تصاویر زیبایی مواجه می شوند که دوست دارند آن‌ها را ذخیره کنند و این کاربران می توانند از این روش برای ذخیره تصاویر مورد علاقه خود استفاده کنند. نکته دوم هم مربوط به این موضوع است که کاربران باید نسبت به عواقبی بعد از استفاده از این روش از طرف اینستاگرام ممکن است با آن مواجه باشند آگاه باشند.

اما نکته مهم که برای همه کاربران کاربردی است این است که تمام کاربران حقیقی یا حقوقی اینستاگرام بهتر است حساب های کاربری خود را به ‌صورت  یا Private خصوصی در آورند تا افراد سود جو نتوانند به تصاویری که آن‌ها در این شبکه اجتماعی به دوستان خود به اشتراک می گذارند دسترسی داشته باشند.۳ دیدگاه

حسین

یک اپلیکیشن فیک اینستاگرام وجود دارد که به راحتی از طریق هم عکسها و هم ویدئوها را ذخیره کنید!

مصطفي

این راه حل شما واسه اینکه با کامپیوتر به اینستاگرام وصل بشی . اگر با گشوی با اینستاگرام کار بکنی چکار باید بکنی برای دریافت عکس

اهورا

حالا این چ فیلیمیه….او جی اینستا رو نصب کن کنار اینستاگرام ..عکس و ویدئو رو دان کن….اینهمه قرقندال؟ نداره 🙂

دیدگاه ها:

  1. حسین گفت:

    یک اپلیکیشن فیک اینستاگرام وجود دارد که به راحتی از طریق هم عکسها و هم ویدئوها را ذخیره کنید!

  2. مصطفي گفت:

    این راه حل شما واسه اینکه با کامپیوتر به اینستاگرام وصل بشی . اگر با گشوی با اینستاگرام کار بکنی چکار باید بکنی برای دریافت عکس

  3. اهورا گفت:

    حالا این چ فیلیمیه….او جی اینستا رو نصب کن کنار اینستاگرام ..عکس و ویدئو رو دان کن….اینهمه قرقندال؟ نداره 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *