هشداری به صاحبان سیم‌کارت اعتباری

|
۴ دیدگاه
هشداری به صاحبان سیم‌کارت اعتباری

براساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اگر مشترک سیم‌کارت اعتباری بیشتر از سه ماه از سیم‌کارتش استفاده نکند، می تواند هزینه‌ای را برای مشترک ایجاد کند.

به گزارش کلیک، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تیر ماه سال ۱۳۹۴ مصوبه‌ای را در خصوص سیم‌کارت‌های اعتباری ابلاغ کرد. بر اساس مصوبه موفق مقرراتی برای مشترکانی که هیچگونه تراکنشی در طول  یک بازه زمانی سه ماهه نداشته باشند در نظر گرفته شد.

بر این اساس اگر مشترک سیم‌کارت اعتباری در حساب خود دارای اعتبار باشد، دارنده پروانه یعنی اپراتور مربوطه می‌تواند با انجام اطلاع‌رسانی لازم، پس از بازه زمانی سه ماهه و همچنین به ازای هر دوره زمانی بدون تراکنش از طرف مشترک پس از گذشت این بازه زمانی سه ماهه، نسبت به جبران هزینه‌های لازم-التادیه برای نگهداری شبکه و ارتباط به میزان حداکثر تعرفه ۲۰ دقیقه نرخ مکالمه پایه تلفن همراه دایمی اقدام کند. در این صورت مشترک مجاز به استفاده از باقیمانده اعتبار خود خواهد بود.

در صورتی که سیم‌کارت مورد نظر فاقد اعتبار لازم باشد، اپراتور می‌تواند با انجام اطلاع‌رسانی لازم نسبت به قطع دو طرفه یا سلب امتیاز سیم‌کارت اقدام کند، همچنین با انجام هر تراکنش از طرف مشترک، مهلت و بازه زمانی مجدداً برای مشترک لحاظ و آخرین تراکنش مشترک مبنای شروع بازه زمانی سه ماهه مذکور، خواهد شد.

از سوی دیگر اپراتور درصورت عدم انجام تراکنش از طرف مشترک می تواند تا هنگام اتمام اعتبار، نسبت به جبران هزینه‌های لازم‌التادیه نگهداری شبکه و ارتباط اقدام کند.

اگر سیم‌کارت به مرحله قطع یک طرفه و قطع دوطرفه قرار گیرد، کلیه خدمات سیم‌کارت مسدود شده ولی اپراتور ارائه دهنده خدمات همچنان موظف است امکان تماس با کدهای خدماتی اضطراری ملی را برقرار کند. امکانات و تسهیلاتی که اپراتور جهت افزایش اعتبار مشترک در شبکه و یا فعال سازی مجدد ارائه می‌کند،  مشمول قطع امکانات یا تسهیلات در قطع یک طرفه و یا دوطرفه  نخواهد شد.

موضوع دیگر آن است که در وضعیت قطع دو طرفه، به موجب این مصوبه اپراتور مربوطه موظف است شماره مشترک را تا زمان سلب امتیاز حفظ کند. اپراتور موظف است نحوه ثبت نام، غیرفعال کردن، قطع یک طرفه، قطع دو طرفه و سلب امتیاز از مشترک را به صورت صریح در قرارداد مشترکین خود لحاظ کند.

 

5 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: مهدی

سلام
از کی تا حالا رسم شده هدیه رو پس بگیرند ،وقتی سیم کارت خریدم سیم کارتی را به عنوان هدیه تحویل گرفتم ،گمان نمی کنم چنین کاری از نظر حقوقی صحیح و مقبول باشد ،مگر اینکه من بعد هنگام تحویل چنین شرطی بگذارند.

توسط: مشاغل

سیم کارتی که یک سال غیر فعال است را باید آزاد کنن کلی شماره خوب الان خاموشه

توسط: علی علی

سلب مالکیت سیم کارتی که ازش استفاده نمیشه با قانون مالکیت منافاتی ندارد؟مگه وقتی میخریم مالکش نمیشیم پس چطوری بدون اجازه مالک میتونن واگذارش کنن؟

توسط: سیماافشاری

سلام من هم نظر دوستان را تایید میکنم تا بحال جایی رسم نبوده هدیه را پس بگیرند ایرانسل عجب خاله زنکیه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.