رنکینگ سایت چه تفاوتی با سئوی سایت دارد؟

تفاوت سئو با رنک سایت در چیست؟ اصولا چگونه می توان همزمان هردوی آنها را در سایت خود داشته باشیم، چه نکاتی در مورد رنک  و سئوی یک سایت منجر به شکست و پیروزی می شود؟

کلیک– وقتی به اطلاعات بعضی از سایت ها نگاه می کنیم، می بینیم که  بعضی از سایت ها که لینک آنها در نتایج اول گوگل نمایش داده می شوند ولی اصلا سئوی خوبی ندارند.

رنک یک سایت دارای مولفه های متعددی است  که اگر بعضی از موارد آن به درستی اعمال شود می تواند رنک وب سایت شما را کاهش بدهد. و سایت شما بهتر دیده شود، اما سئو یک روش اصولی، پیچیده و زمان بر می باشد که به مرور زمان می توان بر روی رنک تاثیر بگذارد .

احتمالا فروشگاههای اینترنتی بزرگ را دیده باشید که اصلا محصولات آنها در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده نمی شود ولی دارای رنکینگ پایینی هستند . کافیست از طریق سایت الکسا این نوع وب سایتها را به صورت دقیق آنالیز کنید تا متوجه شوید دلیل رشد این وب سایت ها چیست و چگونه توانسته اند بدون رعایت کردن اصول سئو به این رتبه دست پیدا کنند.

اگر وب سایت شما دارای رنکینگ بهتری باشد ، آمار بازدید بالاتری دارید به شرطی که وب سایت شما از راه تبلیغات غیر اصولی ، خرید بک لینک ، پاپ آپ ، سایت هایی که از طریق اسکریپت بازدید غیر واقعی به سمت سایت شما هدایت می کنند و …  به رنک بالا نرسیده باشید .

حال فرض کنیم که از طریق روشهای بالا رنک خوبی بدست آورده باشیم چه تفاوتی برای ما ایجاد می شود؟ باید بگوییم این تفاوت در این نکته مهم خلاصه می شود که سایت الکسا هنوز آنقدر هوشمند نشده است که بتواند متوجه شود این افزایش بازدید از سایت واقعی نبوده و از طریق روشی به غیر از سئو بدست آمده است .

ولی از یک راه می توان فهمید که چنین چیزی وجود دارد آن هم از طریق گزینه Bounce Rate  است این گزینه نشان می دهد که بازدید کنندگان قبل از یک مدت زمان خاص از سایت شما خارج می شوند.

 اگر شما از این روش استفاده کنید به سایت خود ضربه زده ایدچون  فقط آمار بازدید غیر واقعی را افزایش داده اید  و رنک سایت را کاهش و در نتیجه فروش زیادی به دنبال ندارد . (منظور از کاهش رنکینگ پایین آمدن رنگ وب سایت شما می باشد)

اگر در پی به دست آوردن رنکینگ خوب از طریق روش های بالا هستید باید بگوییم که این کار  بسیار بسیار برای مدیر یک وب سایت خطرناک هست . اگر بودجه شما به هر دلیلی تمام شود ، وقتی بر روی سئوی محصول یا کالای عرضه شده به صورت مجازی کار نکرده باشید خیلی سریع تر از آن چیزی که فکر می کنید به آخر نتایج جستجوی گوگل هدایت خواهید شد.

یک مثال کاملا ملموس در این مورد مانند بازی مار و پله است، برای مثال یک مدیر فروشگاه برای فروش یک محصول به صورت مجازی جدا از اصول سئو و رنکینگ باید بازاریابی ، کیفیت خدمات ، رقابتی بودن محصول و خیلی چیزهای دیگر باید رعایت شود.

دیگر شیوه ها مانند تبلیغات ،پاپ آپ ، اسکریپت و هر روش دیگری زمانی مفید هست که به صورت موازی با سئو پیش رفته باشه نه اینکه از آن پیشی بگیرد. وقتی به صورت همزمان از هر دو استفاده کنید نگرانی از بابت تبلیغ نکردن وجود ندارد چون سایت شما به دلیل سئو اصولی در نتایج گوگل نمایش داده می شود و این یعنی موفقیت برای مدیر یک  وب سایت را در پی دارد.

شما با پرداختن به موضوع سئوی اصولی می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای همیشه مشتری  خود را از طریق جستجوهای گوگل داشته باشید

اگر به سایت هایی که از این طریق توانسته اند اکنون رتبه ای به دست آورند نگاه کنید می بینید که  بدآنها فقط توانسته اند با بازدید غیر واقعی فقط رنک را کاهش داده و هیچ افزایش فروشی نسبت به درصد رشد آمار بازدید شما نخواهید داشت. منتقدان می توانند این موضوع را با استفاده از آمار و ارقام پرداختی بابت تبلیغات ، همچنین درآمد حاصله نتیجه را به صورت دقیق بررسی کنند .

از سویی دیگر تبلیغات اصولی که از طریق نمایش بنر در وب سایتهای پر بازدید انجام شود بهترین گزینه برای برند سازی و فروش محصولات می باشد ، اما این روش بسیار گران و  فقط برای کمتر از ۱۰ درصد وب سایت های حال حاضر وجود دارد .

اکنون که متوجه شده اید که رنک سایت زمانی می تواند مفید بوده باشد که اصولی و با رعایت کردن قوانین سئو به صورت تدریجی بدست آمده باشد به شما چند توصیه برای افزایش بازدید از سایتتان خواهیم کرد

۱- سئو را به درستی یاد بگیرید و بابت آن وقت بگذارید
۲-انتظار نتیجه سریع از سئو نداشته باشید چون  مسئله ی سئو ، کاری زمان بر و نتایج آن به صورت تدریجی و به مروز زمان  ولی پایدار بدست خواهد آمد .
۳- در زمینه ی سئو همیشه بروز باشید و منابعی برای یادگیری سئو داشته باشید.
۴- سعی کنید هرماه یک بررسی در مورد  سئو محصولات و وب سایت خودتان را در نتایج موتورهای جستجو بررسی کنید .
۵- از الکسا همیشه کمک بگیرید . الکسا می تواند بسیار  به کاهش رنکینگ سایت شما کمک کند .

۶- پنل وبمستر گوگل را نصب کنید، پنل وبمستر اطلاعات تکمیلی در مورد آمار بازدی ، کلمات جستجو شده و هر چیزی که مربوط به ساختار نقشه سایت شما باشد ، در اختیار مدیر وب سایت قرار می دهد

 ۲ دیدگاه

سایت بیوگرافی

ممنون بسیار عالی و مفید بود
سئو وبهینه سازی سایت مثل: سرمایه گذاری است که هم اصل وجه را دارید و هم سودش درحال افزایش است

  زینب یزدانبخش

  دقیقا دوست گرامی ولی متعاقبا بسیاری از ادمین های سایت با کم لطفی در این موضوع باعث متضرر شدن سایت می شوند، در این میان کسانی هم هستند که با کار بر روی سئوی سیاه بعد از مدتی ضربه های جبران ناپذیری رو به سایتشون وارد می کنند

دیدگاه ها:

 1. ممنون بسیار عالی و مفید بود
  سئو وبهینه سازی سایت مثل: سرمایه گذاری است که هم اصل وجه را دارید و هم سودش درحال افزایش است

  1. زینب یزدانبخش گفت:

   دقیقا دوست گرامی ولی متعاقبا بسیاری از ادمین های سایت با کم لطفی در این موضوع باعث متضرر شدن سایت می شوند، در این میان کسانی هم هستند که با کار بر روی سئوی سیاه بعد از مدتی ضربه های جبران ناپذیری رو به سایتشون وارد می کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *