برترین اپلیکیشن های پشتیبان‌ گیری و بازیابی اطلاعات در اندروید

امنیت و حفظ اطلاعات شخصی همیشه جز دغدغه های مهم کاربران به شمار می رود. بنابراین در این مطلب آموزشی اپلیکیشن هایی را معرفی خواهیم کرد تا به وسیله آن ها بتوانید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده تا دیگران نگران از دست دادن آن ها نباشید.

کلیک – همه ما می دانیم که داشتن نسخه پشتیبان از فایل های موجود در دستگاه هوشمند چقدر می تواند ارزشمند باشد، چرا که بعضی از مواقع ما با یک اتفاق کوچک کلیه اطلاعات موجود در دستگاه خود را از دست می دهیم، و بدون داشتن نسخه پشتیبان، امکان بازیابی آن ها غیر ممکن است. پس گرفتن نسخه پشتیبان مدام از فایل های موجود در گوشی و تبلت اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است ما از اپلیکیشن مناسبی برای تهیه نسخه پشتیبانی از اطلاعات موجود در دستگاه خود استفاده کنیم.

یکی از اپلیکیشن های مشهور در این زمینه “App Backup and Restore” است. این اپلیکیشن این امکان را به شما می دهد که از کلیه اپلیکیشن های موجود در دستگاه خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید، و فایل نسخه پشتیبانی را در حافظه جانبی ذخیره کنید. تنها نکته قابل ذکر در مورد این اپلیکیشن آن است که این اپلیکیشن تنها از فایل های نصبی اپلیکیشن (APK) پیشتیبان تهیه می کند. از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن می توان به مدیریت اپلیکیشن ها، امکان حذف آن ها، امکان ارسال فایل  “APK” از طریق ایمیل، بلوتوث و وای‌فای اشاره کرد.

Helium – App Sync and Backup“، از دیگر نرم افزارهای مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان از اپلیکیشن ها و اطلاعات گوشی شماست. شما با این نرم افزار امکان تهیه نسخه پشتیبان از کلیه اپلیکیشن های نصب شده در گوشی‌تان و فایل های موجود در آن را دارید. این نرم افزار هم چنین یک نسخه پولی دارد که امکانات بیش‌تری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

Easy Backup & Restore“، اپلیکیشن مناسب برای تهیه نسخه پشتیبانی و بازیابی اطلاعات است، چرا که این اپلیکیشن امکان تهیه نسخه پشتیبانی از کلیه اپلیکیشن های نصب شده، فایل ها و کلیه اطلاعات در زمینه دفترچه تلفن، تماس ها،‌پیامک، MMS و غیره را دارد و هم چنین امکان بازیابی اطلاعات را برای شما در زمان دلخواه فراهم می کند. علاوه بر این امکان ذخیره خودکار فایل پشتیبانی در حافظه و فضاهای ابری از دیگر امکانات این اپلیکیشن است.

Super Backup: SMS & Contacts“، امکان تهیه نسخه پشتیبانی از اطلاعاتی مربوط به تماس ها، مخاطبین، پیام ها، اپلیکیشن های نصب شده در دستگاه، تقویم و بوک‌مارک ها را برای شما فراهم می کند. این اپلیکیشن هم چنین امکان ذخیره نسخه پشتیبانی را در حافظه و فضاهای ابری دارد.

 Restore-and-backup

My Backup“، از دیگر اپلیکیشن های تهیه نسخه پشتیبانی در پلتفرم اندروید است، چرا که این اپلیکیشن هم قادر است از کلیه اطلاعات موجود در دستگاه شما نسخه پشتیبانی تهیه کند و در حافظه و هم چنین فضاهای ابری ذخیره کند و هم قادر است از کلیه اپلیکیشن های نصب شده، فایل ها (عکس، موزیک و ویدیوها)، دفترچه تلفن، اطلاعات مربوط به تماس ها، پیامک ها، “MMS”، و بوک مارک ها ، نسخه پشتیبانی تهیه کند.

اپلیکیشن “truBackup – Mobile Backup“، هم جزء ابزارهای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات در اندروید است. این اپلیکیشن می تواند از کلیه اطلاعات مربوط به دفترچه تلفن، اس‌ام‌اس ها، عکس، ویدیو، موزیک و کلیه اپلیکیشن های نصب شده نسخه پشتیبانی تهیه کند و در حافظه و فضاهای ابری ذخیره کند، تا شما در مواقع لزوم امکان بازیابی این اطلاعات را توسط این اپلیکیشن داشته باشید. این اپلیکیشن رابطه کاربری ساده دارد و کار کردن با آن بسیار آسان است.

اپلیکیشن “Backup Your Mobile“، امکان تهیه نسخه پشتیبان و بازگرداندن اطلاعات در اندروید را برای شما فراهم می آورد. این اپلیکیشن از جمله اپلیکیشن هایی‌ است که می تواند از کلیه اطلاعات موجود در گوشی شما همچون اطلاعات مربوط به تماس ها، تقویم، پیامک ها، “MMS”، بوک‌مارک ها، تنظیمات سیستم، تاریخچه مرورگر، اپلیکیشن ها، و رمز اینترنت وای‌فای نسخه پشتیبان تهیه کند و در حافظه و یا فضای ابری ذخیره کند.

CM Backup“، از جمله نرم افزارهای محبوب برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی فایل ها در میان کاربران اندروید در گوگل‌پلی است. این نرم افزار توسط تیم “Clean Master” منتشر شده است و می تواند از مخاطبین، پیامک ها، تاریخچه مکالمات، بوک‌مارک های مرورگر، اطلاعات تقویم، زنگ های هشدار و فرهنگ لغت کاربر نسخه پشتیبان تهیه کند. تنها نقطه ضعف این نرم افزار عدم تهیه نسخه پشتیبان از اپلیکیشن ها است. این نرم افزار نسخه های پشتیبانی را در فضای ابری ذخیره می کند و شما برای دسترسی به نسخه های پشتیبانی و فایل ها کافی است به وب‌سایت رسمی “CM” مراجعه کنید. نکته قابل ذکر این است که این نرم افزار تنها پنج گیگابایت فضای ابری در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار جز یکی از نرم افزار های امن پشتیبان‌گیری است، چرا که نرم افزار “CM Security”  وظیفه برقراری امنیت را برعهده دارد.

کلیک به شما توصیه می کند که اگر از کاربران اندروید هستید از یکی از اپلیکیشن های بالا برای تهیه نسخه پشتیبان از اپلیکیشن ها و فایل های موجود در دستگاه خود استفاده کنید تا در زمانی که بر اثر اتفاقی اطلاعاتتان را از دست دادید، دیگر نگران بازیابی آن ها نباشید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *