با این روش وای فای خود را به صورت خودکار فعال یا غیرفعال کنید

اگر از کاربرانی هستید که بعد از استفاده از وای فای فراموش می کنید آن را خاموش کنید و به این ترتیب بخش زیادی از باتری و اینترنت خود را از دست می دهید پیشنهاد می کنیم از روش فعال یا غیر کردن خودکار وای فای استفاده کنید.

کلیک– در حال حاضر همه دستگاه های هوشمند مثل تبلت، موبایل و یا کامپیوتر قابلیت به اشتراک گذاری وای فای را دارند. همه این دستگاه ها فقط با یک لمس خاموش و روشن می شوند، اما اگر خاموش کردن وای فای را فراموش کنید، مصرف باتری و حجم بالایی از اینترنت تان را از دست می دهید. راه حل این موضوع فعال و یا غیر فعال کردن خودکار وای فای به صورت خودکار است. موضوعی که در ادامه مطلب می خوانید.

برای برنامه ریزی روشن شدن خودکار وای فای مراحل زیر را انجام دهید:

۱-  روی اپلیکیشن Settings کلیک کرده و گزینه Network & internet  را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن وای فای به صورت خودکار

۲-  در قسمت سمت چپ صفحه نمایش Wi-Fi را انتخاب نمایید و اتصال وای فای را خاموش کنید.

فعال و غیر فعال کردن وای فای به صورت خودکار

۳-  در این مرحله منو Turn Wi-Fi back on را می بینید که می توانید با انتخاب آن جدول زمان بندی را که روی حالت های پیش فرض ۱ ساعت، چند ساعت و یا حتی یک روز را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن وای فای به صورت خودکار

۴-  در این مرحله برای استفاده از این قابلیت کافی است روی گزینه Wi-Fi در SYSTEM TRAY منوی تسک بار کلیک نمایید و حالت های مختلف را انتخاب کرده (گزینه Manually پیش فرض است) و وای فای دستگاه را به صورت زمان بندی مشخص شده خاموش و روشن کنید.

فعال و غیر فعال کردن خودکار وای فای

نکته: این قابلیت در نسخه رسمی ویندوز ۱۰ (به روز رسانی سالگرد) وجود ندارد. فقط باید یکی از از اعضای اینسایدر باشید و دستگاه شما در حال اجرای بیلد ۱۴۹۴۶ ویندوز ۱۰ و یا بالاتر باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *