رقابت بین محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین خودروها در آمریکا

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی سایت استراتژیک ویژن نتایج مطالعه‌ی شاخص عشق و علاقه‌ی مصرف‌کنندگان (CLI) را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده است. و باید گفت نتایج جالبی از این آمار به دست آمده است.

کلیک– در این مطالعه که هر ساله صورت می پذیرد میزان عشق و محبت خریداران به خودروی جدید سنجیده می شود و نتایج اعلام شده در یک جدول نمره دهی طبقه بندی می گردد .  سایت استراتژیک ویژن به منظور محاسبه‌ی CLI، ۵ فاکتور را در نظر می گیرد که شامل: تأثیر کیفیت کل، شاخص ارزش کل، تحویل عاطفی خودرو، احساس کلی و طرفداری خریداران از خودروی خریداری شده است.

این داده‌ها از بیش از ۱۲۰ جنبه‌ی متفاوت تجربه‌ی مالکیت جمع آوری شده و بازه‌ی عددی ۱ (من از خودرو متنفرم) تا ۷ (من خودرو را دوست دارم) را در برمی‌گیرد. عدد ۴ (رضایت‌بخش) در میانه‌ی این شاخص قرار می‌گیرد.
در این مقاله مروری بر دوست‌داشتنی‌ترین خودروهای آمریکا خواهیم داشت.

۱- بهترین مدل تسلا مدل S
خودروی تسلا مدل S با امتیاز ۶۵۲ محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی خودروی آمریکا انتخاب شده است که .احتمالاً این موضوع تعجب زیادی نیز به همراه ندارد زیرا مالکان تسلا کاملاً از فوق‌العاده بودن خودروهای خود آگاه و مسرور هستند.

تسلا مدل s

۲- میکروکار اسمارت فورتو کوپه
در بخش خودروهای میکرو اسمارت یا خودروهای  بسیار کوچک، خودروی فورتو کوپه با امتیاز ۳۸۸ جایزه را به خانه برده است. البته  اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم باید گفت که رقبای زیادی برای اسمارت وجود نداشته‌اند.

اسمارت فورتو کوپه

۳- خودروی کوچک هوندا سیویک کوپه
هوندا سیویک کوپه‌ی جدید  توانسته است محبوبیت و عشق و علاقه‌ی زیادی را در بین رسانه‌ها و مالکان آمریکایی به دست آورده است. این خودرو با امتیاز ۴۶۱، خودروی کوچک دوست‌داشتنی‌ کوچک آمریکاست.

هوندا سیویک کوپه

۴- خودروی کوچک چندمنظوره سایون iM
شاید اینطوری به نظر بیاید که  برند سایون دیگر وجود ندارد و مدل iM نیز احساسی شبیه تلاش نهایی برای احیای این برند را برای مردم ایجاد کند اما  حقیقت چیز دیگریست، چون مالکان این خودرو عاشقش هستند. استراتژیک ویژن این خودرو را یک مدل کوچک چندمنظوره با طراحی هاچبک ۵ درب می‌داند. سایون iM امتیاز ۴۳۸ را به دست آورده است.

سایون iM

۵- خودروی کوچک با قوای محرکه‌ی جایگزین فورد C-Max Energi
کمپانی فورد با داشتن این خودرو با امتیاز ۴۸۵ جایزه ی خود را به دست آورده  است.

فورد C-Max Energi

۶- خودروی میان‌سایز سوبارو WRX
این سدان اسپورت با امتیاز ۴۶۳  توانسته است جایگاه نسبتا تثبیت شده ای به دست آورد،  این خودرو چندین نسل مختلف خودروی سوبارو WRX خود را دوست داشته‌اند که همین امر به خلق یکی از مشتاق‌ترین اجتماعات در صنعت خودرو کمک کرده است. تقریباً جای شگفتی نیست که این سدان اسپورت با امتیاز ۴۶۳ دوست‌داشتنی‌ترین خودروی میان‌سایز است.

سوبارو WRX

۷- خودروی میان‌سایز چندمنظوره سوبارو اوت بک
امتیاز این خودرو چندان راضی کننده به نظر نمی آید، مشخص است که  این خودرو به اندازه‌ی برادر سدان فاتح قلب‌ها نبوده و امتیاز ۳۸۶ را به دست آورده است.

سوبارو اوت بک

۸- خودروی میان‌سایز با قوای محرکه‌ی جایگزین شورولت ولت
شاید دلیل برد این رقابت به نفع شورولت این باشد که هنوز رقبای زیادی در این کلاس حضور ندارند اما  باید اذعان کرد که خریداران ولت به شدت خودروهای خود را دوست دارند. این مدل پلاگین هیبریدی امتیاز ۴۲۸ را کسب کرده است.

شورولت ولت

۹- خودروی فول سایز دوج چارجر
یک نگاه به ظاهرش کافی است تا باعث شگفتی شود شاید اما دوست‌داشتنی‌ترین خودروی فول سایز در آمریکا دوج چارجر با امتیاز ۴۸۹ است.

دوج چارجر

۱۰- خودروی نزدیک به سطح لوکس ب‌ام‌و سری ۳
ب ام و آلمانی برای آمریکایی ها بسیار جذاب وده است و توانسته است یکی از موفق‌ترین سدان های لوکس تاریخ است وجود دارد. این خودرو با امتیاز ۵۱۰ محبوب‌ترین گزینه در کلاس خودرویی نزدیک به سطح لوکس است.

ب‌ام‌و سری ۳

۱۱- خودروی نزدیک به سطح لوکس با قوای محرکه‌ی جایگزین لینکلن MKZ هیبرید
این کلاس احتمالاً یکی از کوچک‌ترین کلاس‌ها بوده و لینکلن MKZ هیبرید با امتیاز ۵۱۱ جایزه را در خانه نگه داشته است.

ینکلن MKZ هیبرید

۱۲-  خودروی لوکس مرسدس بنز S کلاس
سدان پرچم‌دار مرسدس بنز  این بار نیز با امتیاز ۵۷۴ دوست‌داشتنی‌ترین خودروی لوکس آمریکا لقب گرفته است.

مرسدس بنز S کلاس

۱۳- خودروی لوکس چندمنظوره ولوو XC70
در این کلاس ولوو XC70 با امتیاز ۴۱۵ اول شده است.

ولوو XC70

۱۴- خودروی کوپه‌ی تخصصی دوج چلنجر
باز هم انتخاب خودرویی از دوج به عنوان محبوب‌ترین کوپه‌ی تخصصی می‌تواند برای برخی افراد تعجب‌آور باشد؛ اما با امتیاز ۵۶۷، چلنجر لیاقت این جایزه را دارد.

دوج چلنجر

۱۵- خودروی کوپه‌ی ممتاز شورولت کوروت
انتخاب این خودرو قابل‌انتظارترین اتفاق این مطالعه بوده است. کوروت با امتیاز ۵۸۲ جایزه را در خانه نگه داشته است.

شورولت کوروت

۱۶- خودروی کانورتیبل استاندارد فورد موستانگ کانورتیبل
فورد موستانگ همیشه سرفراز در زمینه ی خودروهای کانورتیبل استاندارد  توانسته است امتیاز خوبی به دست بیارود. این خودرو با امتیاز ۵۱۷ رتبه‌ی اول را کسب کرده است.

فورد موستانگ کانورتیبل

۱۷- خودروی کانورتیبل/رودستر ممتاز آئودی A5 کابریولت
و در پایان آئودی A5 کابریولت با امتیاز ۵۱۶ است که لقب دوست‌داشتنی‌ترین خودرو در کلاس رودسترهای ممتاز را از آنِ خود کرده است توانسته است در این رقابت سرپا باشد.

 آئودی A5 کابریولتبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *