چگونه خطای SCREEN OVERLAY DETECTED را در اندروید رفع کنیم؟

|
۱ دیدگاه
نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

اگر از کاربران گوشی اندرویدیMarshmallow هستید احتمالا با پیغام خطای Screen Overlay Detected Error  مواجه شده اید و یا ممکن است بعدها این خطا را در زمان نصب یک برنامه روی گوشی خود ببینید. ادامه مطلب را بخوانید تا بتوانید طی یک عملیات ساده این مشکل را حل کنید.

کلیک- پیغام خطای SCREEN OVERLAY DETECTED را معمولا زمانی مشاهده می کنید که بخواهید برنامه ای که تازه نصب کرده اید را اجرا کنید. در زمان اجرای برنامه ای که اجازه غلبه بر برنامه های دیگر را دارد.

این قابلیت که همزمان با عرضه نسخه اندروید Marshmallow به اندروید اضافه شده است به بعضی برنامه ها اجازه می دهد در پیش زمینه دستگاه بدون در نظر گرفتن آن چه شما بر روی دستگاه انجام می دهید فعالیت داشته باشند.

با این ویژگی برنامه هایی مثل Facebook Messenge منجر به باقی ماندن آن در پس زمینه  بدون در نظر گرفتن اینکه در حال استفاده از چه برنامه ای هستید می شود. علاوه بر این برنامه های دیکری با این قابلیت هستند که می توان از بین آن ها Twilight , Drupe و Cleanmaster را نام برد.

اهمیتی ندارد که کدام برنامه منجر به ایجاد چنین خطایی می شود. با هر برنامه ای که باشد شما می توانید به راحتی با چند مرحله ثابت از آن خلاص شوید:

۱- در مرحله اول باید برنامه ای که موجب ایجاد این خطا می شود را تشخیص دهید و آن را ببندید

اگر اعلانات یک برنامه مثل Facebook Messenger’ و یا Flynx به صورت شناور بر روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شوند برای حل مشکل تنها کافی است که آن ها را ببندید.

در صورتی که از برنامه Twilight , F.lux و یا هر برنامه ای که رنگ صفحه نمایش شما را تغییر می دهد استفاده می کنید برای رفع خطای ذکر شده باید آن ها را موقتا متوقف کنید.

نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

گاهی با اجرای چند برنامه به طور همزمان با این خطا مواجه می شوید. در این مواقع شما باید تمام برنامه های اجرا شده را ببندید تا از دست این پیغام خطا رها شوید.

۲- عدم اجازه به همه برنامه ها برای قابلیت Draw over other apps

اگر نتوانستید تشخیص دهید کدام برنامه منجر به ایجاد خطا شده است به قسمت تنظیمات بروید و مجوز کلیه برنامه ها برای draw over apps  را غیر فعال کنید.

برای این کار بر روی گوشی خود به قسمت تنظیمات بروید. با کشیدن نوار اعلانات به سمت پایین و ضربه زدن بر روی آیکون چرخ دنده می توانید وارد این قسمت شوید. سپس بر روی گزینه APP کلیک کنید.

نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

سپس در بخش تنظیمات APP بر روی آیکون چرخ دنده که در بالا سمت راست این صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

و در قسمت پایین مربوط به Advanced بر روی گزینه Draw over other apps کلیک کنید.

نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

شما در این قسمت همه برنامه هایی که مجوز draw over other apps  دارند را می توانید ببینید. در اینجا بر روی هر برنامه ضربه بزنید تا مجوز برنامه مورد نظر را غیر فعال کنید.

نحوه درست کردن خطای Screen Overlay Detected در اندروید

اگر از اندروید خالص استفاده نمی کنید مراحل بالا شاید کمی متغیر باشد. اما با غیر فعال کردن مجوز  Draw over other apps برنامه ها به درستی کار می کند.

بعد از انجام این مرحله می توانید مجوز برنامه های مورد نیاز خود را در هر زمان صادر کنید تا مانع نمایش خطای screen overlay شوید و غیر از این از برنامه مورد نظر خود بتوانید استفاده کنید.

۳- دوباره فعال کردن مجوز screen overlay برای برنامه های انتخاب شده

اگر مجوز Draw over other apps را برای همه برنامه های خود غیر فعال کرده اید توجه داشته باشید که شاید نیاز باشد که مجوز تعدادی از آن ها را دوباره فعال کنید تا بتوانید مجددا از آن ها استفاده نمایید.

به عنوان مثال اگر از برنامه Twilight و یا Flynx استفاده می کنید هیچکدام در زمان غیر فعال کردن مجوز کار نمی کنند و باید حتما مجوز Draw over other apps برای آن ها فعال باشد. پس باید به قسمت تنظیمات برگردید تا مجوز های بعضی از برنامه ها را دوباره فعال کنید.

1 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: Arvinqasabian

با سلام به بعضی از برنامه های من بازم اجازه نمیده دلیل چیست

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.