زمانی که آیفون یا آیپدمان روشن نمی شود چه کار کنیم؟

همه ما تنها انتظاری که از دستگاه های دیجیتال داریم، این است که به صورت مداوم کار کنند. آیفون و آیپدهای اپل هم از این قائده مستثنا نیستند.

کلیک – حال اگر دکمه پاور را فشار دادید و صفحه نمایش روشن نشد یا با پیام خطایی روبه رو شدید، گران نباشید. چون که احتمالا می توانید دوباره دستگاه خود را بوت کنید. دستورالعمل هایی که در ادامه این متن گفته خواهد شد، احتمالا منجر به راه اندازی و کار کردن هرگونه آیفون یا آیپد معیوب خواهد شد. اگر این روش ها را انجام دادید و دستگاه تان هنوز هم کار نکرد، شما دارای یک مشکل سخت افزاری هستید که از انجام شدن عمل بون جلوگیری می کند.

دستگاه را به شارژ متصل کنید و منتظر بمانید تا شارژ شود

ممکن است در صورت خالی شدن باتری آیفون، آیپاد یا آیپد سیستم لمس صفحه نمایش شان به صورت کامل کار نکند. در نتیجه، به طور کلی شاهد یک پیام هشدار “باتری کم” ویژه مربوط به سیستم عامل iOS خواهید بود که به شما هشدار می دهد که باتری انرژی لازم را برای ادامه کار ندارد. اما، هنگامی که باتری به طور کامل مرده است، صفحه نمایش پاسخ گو نخواهد بود و شما تنها یک صفحه سیاه خواهید دید.

۲

دستگاه خود را به یک شارژر متصل کنید، و اجازه دهید که برای مدتی شارژ شود، احتمالا مدت زمان پانزده دقیقه کافی باشد تا آیفون یا آیپد به دستورالعمل های اولیه پاسخ دهد. اما اگر باتری کاملا مرده باشد، نمی توانید انتظار آن را داشته باشید که آن را به شارژ وصل کنید و سریع شروع به کار کند. چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه مختصری شارژ شود و سپس آن را روشن کنید. این روش در صورتی که باتری دستگاه تان به صورت کامل تخلیه شده باشد، کمک خواهد کرد.

اطمینان حاصل کنید که شارژرتان به خوبی کار می کند. یک شارژر یا کابل معیوب ممکن است از عمل شارژ شدن جلوگیری کند. بنابراین اگر این مشکل را دارید، از شارژر یا کابل در دسترس دیگری استفاده کنید.

۳

دکمه پاور و خانه را نگه دارید تا “هارد ریست” انجام شد

ممکن است آیفون و آیپد هم درست مانند دیگر دستگاه های دیجیتال، هنگ کنند یا فریز شوند. اگر این اتفاق بیافتد، دکمه پاور و خانه هیچ کاری انجام نمی دهند.

برای حل این مشکل باید یک “هارد ریست” انجام دهید تا مشکل برطرف شود. به طور سنتی، این عمل در دستگاه های دیگر با خارج کردن باتری از محفظه نگه دارنده و جایگزاری مجدد آن شناخته می شود که از این رو با نام “چرخه قدرت” هم شناخته می گردد. با این حال، آیفون و آیپد باتری قابل تعوض ندارند (باتری این دستگاه ها فقط توسط مختصصین قابل تعویض و جابه جایی است). در عوض، ترکیبی از دکمه ها وجود دارد که می تواند منجر به راه اندازی مجدد گوشی یا تبلت شود.

برای انجام این کار، دکمه های پاور و خانه را به صورت هم زمان با هم فشار دهید و نگه دارید (در مورد آیفون ۷، دکمه پاور و ولوم پایین را باید نگه دارید). آن قدر دو دکمه را فشار داده نگه دارید تا لوگوی اپل را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنید. معمولا لوگو باید بین ده تا بیست ثانیه پس از شروع فشار دادن نمایان شود. پس از این که لوگوی اپل نمایان شد، آیفون یا آیپدتان دیگر به صورت عادی کار خواهد کرد. (دکمه پاور به عنوان دکمه Sleep / Wake نیز شناخته شده است. این دکمه، دکمه ای است که به طور معمول صفحه نمایش دستگاه را روشن و خاموش می کند)

۴

اگر ترکیب این دکمه ها کار نکرد، ممکن است لازم باشد که دستگاه تان را برای مدتی شارژ کنید. بنابراین دستگاه تان را پیش از فشار دادن مجدد دکمه های ترکیبی پاور و خانه شارژ نمایید. توصیه می کنیم که دیگر تا قبل از شارژ شدن نسبی باتری، این کلیدهای ترکیبی را فشار ندهید.

بازگرداندن سیستم عامل iOS با آیتونز

آیفون یا آیپدی که به سرعت روشن نشود و آماده به کار نگردد، معمولا فقط یا باتری ندارد یا سیستم عامل آن هنگ کرده است. با این حال، ممکن است که گاهی اوقات هم صفحه نمایش دستگاه روشن شود و به جای مشاهده لوگوی اپل با یک پیام خطا مواجه شوید. این صفحه نمایش یک عکس از یک کابل USB و آرم آیتونز را نشان می دهد.

این تصویر “به آیتونز متصل شوید” زمانی که از نرم افزار IOS بر روی آیفون یا iPad شما آسیب ببیند یا خراب شود، نمایش داده می شود.

۵

در نتیجه، آیفون یا آیپد خود را به کامپیوتری که آیتونز بر روی آن نصب است، متصل کنید. پس از اتصال شما باید پیامی را که می گوید “آیتونز یک دستگاه در حالت ریکاوری شناسایی کرده است” را مشاهده کنید. ایتونز به شما اطلاع می دهد که یک مشکل برای دستگاه شما وجود دارد، و احتمالا نیاز است که آن به روز رسانی کنید یا دوباره بازگردانی نمایید. شما احتمالا نیاز به انجام یک بازگردانی خواهید داشت و باید آخرین نسخه از نرم افزار های iOS را از اپل دانلود و آن را بر روی دستگاه تان نصب کنید.

روند بازگردانی، فایل ها و اطلاعاتی را از روی آیفون یا آیپد شما پاک خواهد کرد، اما اگر دستگاه تان را ریبوت کنید هنوز هم قابل دسترسی خواهند بود. شما می توانید بعدا داده های خود را از یک نسخه پشتیبان iCloud تهیه کنید.

۶

می توانید هر آیفون یا آیپدی را با خاموش کردن آن و اتصال آن به یک کامپیوتر که آیتونز بر روی آن نصب می باشد و یک کابل USB به حالت ریکاوری درآورید. اما توصیه می کنیم که اگر دستگاه تان به خوبی در حال کار کردن است این کار را هم انجام ندهید. ضروری و اضطراری ترین حالتی که توصیه می کنیم تا این روش را انجام دهید خرابی و نقص عملکرد سیستم عامل دستگاه است.

اگر هیچ کدام از روش هایی که در بالا گفته شد، به شما کم نکرد، احتمالا آیفون یا آیپد شما دارای یک مشکل سخت افزاری است. اگر هنوز تحت گارانتی است، آن را به نزدیک ترین فروشگاه اپل نشان داده تا مشکل را برای شما بر طرف نمایند. البته اگر دیگر تحت پوشش گارانتی هم نباشد، اپل به شما کمک خواهد کرد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *