۶ راه برای شخصی سازی گوشی اندروید بدون روت کردن

در حالی که با روت کردن گوشی اندرویدی خود با  بعضی از قابلیت ها در گوشی خود آشنا می شوید، باز می توانید بدون روت کردن گوشی خود بسیاری امکانات دیگررا داشته باشید . ما به شما ۶ برنامه و ۶ راه برای شخصی سازی گوشی اندرویدی تان معرفی می کنیم.

کلیک–  در حالی که سیستم عامل اندروید به عنوان شخصی سازترین سیستم عامل دنیا  شناخته شده است . ما قصد داریم که در مورد اینکه چگونه بهترین شخصی سازی را برای گوشی خود انجام دهید، ولی در اینجا برخلاف معمول نیاز به روت کردن  یا دسترسی به تنظیمات توسعه دهنده سیستم عامل وجود ندارد  و فقط با برنامه هایی که در Play Store وجود دارد  این کار را انجام خواهیم داد. همچنین به شما طریقه استفاده از این برنامه ها را آموزش می دهیم، تا تجربه بهتری از استفاده دستگاه اندرویدی تان داشته باشید

همه چیز در سیستم عامل اندروید به صورت شخصی می تواند دربیاید.از یک ROM سفارشی گرفته تا UI ، شما می توانید تقریباً هر هر چیزی را در آن شخصی سازی کنید.

ذکر این نکته در ابتدا مهم است که هر گوشی با سیستم عامل اندروید یا کاربر آن سیستم عامل به روت کردن گوشی دسترسی ندارد و یا نمی تواند قابلیت های آن را باز کند.

ساختن یا تنظیم کردن آهنگ های زنگ گوشی
اگر در مورد ماهیت این برنامه سوال کنید باید بگوییم که  برنامه Ringdroid به شما این  اجازه  را می دهد تا فایل های صوتی (به طور معمول آهنگ ها) خود را که در گوشی دارید به سرعت ویرایش ، ذخیره و سپس استفاده کنید و شما را از یک فرایند پیچیده برای استفاده آهنگ ها برای زنگ گوشی و … حفظ می کند. زمانی که شما برنامه Ringdroid را باز می کنید، به شما لیستی از فایل های صوتی سازگار که بر روی گوشی خود دارید نشان داده می شود که قبل از آن این فایل ها برای صدای زنگ ها و اطلاع رسانی ها (ringtones and notification) استفاده می شدند.

ringtone

اکنون شما برای استفاده درست از Ringdroid ، احتیاج دارید که فایل های صوتی ( مانند MP3 ها) را از رایانه خود به دستگاه اندرویدی تان انتقال دهید . فایل های صوتی برنامه هایی که از اینترنت دانلود شده اند مانند Spotify و Google Play Music به دلیل اینکه دارای فرمت مخصوص به خودشان هستند در این برنامه کار نمی کنند .

دریافت تصاویر پس زمینه و…

برنامه ZEDGE  تصاویر پس زمینه ، آهنگ های زنگ ، آهنگ های اطلاع رسانی ، بازی ها و حتی بسته های آیکون های سفارشی را به شما ارائه می دهد.

هنگامی که برنامه ZEDGE را باز می کنید به طور پیش فرض یک سری تصاویر پس زمینه انتخاب شده می بینید . با باز کردن منو گزینه های دیگری به شما نشان داده می شود که شامل آهنگ های زنگ و بازی می شود .

zedge program

برای دیدن تصاویر پس زمینه ، آهنگ های زنگ و بیشتر گزینه ها و گزینه های بیشتر تنها کاری که باید انجام دهید ورودی مورد نظرتان را انتخاب کنید . از داخل برنامه می توانید چیزهایی که برای گوشی خود انتخاب کرده اید را دانلود کرده و آن را از طریق خود برنامه بر روی گوشی خود نصب کنید .

استفاده از ویجت ها بر روی صفحه اصلی(HOME)

داشتن ویجت های سفارشی سازی شده صفحه اصلی (Custom homescreen widgets) یک راه  بسیار عالی برای اضافه کردن قابلیت های اضافی بر روی دستگاه تان می باشد. بشتر برنامه ها همراه خودشان ویجت مریوط به خود را را دارند تا آن ویجت را به صفحه اصلی اضافه کنید . در ادامه به معرفی ۳ ویجت محبوب می پردازیم.

  •  Google Keep یکی از متعدد برنامه های Google است که به خوبی شناخته نشده است . کار اصلی این برنامه یادداشت ذخیره کُن /یادداشت برداری (note-taking/note-keeping) است ، و دارای ویجتی باری صفحه اصلی می باشد ، شما به راحتی می توانید در هر زمانی با این برنامه یادداشت برداری کنید ، نوشته های شما در هر دستگاه شما که به اینترنت متصل باشد و از این برنامه استفاده کند قابل دسترسی هستند .
  •  Battery Widget Reborn  به شما این  اجازه را می دهد که شارژ باتری خود را بهتر ببینید. همچنین دارای قابلیت هایی مانند ذخیره انرژی (power-saving) می باشد که در زمان شب این قابلیت فعال شده تا انرژی کمتری از باتری مصرف شود .
  •  ۱Weather یک برنامه هواشناسی قدرتمند با قابلیت شخصی سازی می باشد که شامل قابلیت بسیار خوب ویجت می باشد . می توان از ویجت آن برای هواشناسی استفاده کرد . تقریباً می توان گفت ۱Weather رقیب ندارد .

نصب لانچر سفارشی
دانستن این موضوع شاید برای شما جذاب باشد که بدانید لانچر دستگاه شما تنها چیزی است که بیشترین استفاده را در دستگاه شما دارد . که با همه برنامه هایی که در دستگاه شما بوده در ارتباط است و همه آنها را شامل می شود ، و روشی دارد که برنامه ها دسته بندی و مدیریت می کند و هر لانچر دسته بندی و مدیریت مخصوص به خود را دارد .به طور معمول گوشی های اندروید دارای رابط کاربری بر اساس نوع ROM تولید کننده گوشی می باشند اما شما می توانید با لانچرهای سفارشی تجربه بهتر و مطابق سلیقه خود را داشته باشید .

launcher for android

لانچرهای Nova و Buzz ، هر دو بسیار برای استفاده خوب بوده و دارای امکاناتی هستند که لانچر پیش فرض تولید کننده دستگاه آن را ندارد . لانچرهای سفارشی دیگری نیز برای گوشی ها وجود دارد اما لانچرهای Nova و Buzz بسیار محبوب هستند و برای شخصی سازی بسیار قابل اعتماد می باشند .

اگر می خواهید از این لانچرها استفاده کنید تنها کاری که باید بکنید این است که آنها را بر روی گوشی خود نصب کرده و به جای لانچر پیش فرض گوشی از آنها استفاده کنید .

هر دو برنامه ها به شما قابلیت شخصی سازی های متفاوتی را می دهند مانند app grid size ( تعداد برنامه هایی که می توانید بر روی صفحه اصلی داشته باشید ) ، افکت های scroll  و transition، جای خالی هایی که شامل ذخیره سازی تعداد برنامه ها می شود  و حتی ذخیره کردن حرکاتی با انگشت بر روی صفحه که باعث باز شدن برنامه هایی که با این حرکات ثبت کرده اید می شود . با اینحال که استفاده از این لانچر ها تغییری در استفاده از دیگر برنامه ها نمی دهد ولی با این لانچر ها می توانیید بون روت کردن گوشی خود به شخصی سازی آن بپردازید .

استفاده از صفحه کلید سفارشی

صفحه کلید سفارشی یکی از بهترین راه ها برای شخصی سازی گوشی اندرویدی تان می باشد ، به طور معمول صفحه کلیدها با یک جهش عظیم در قابلیت استفاده و سرعت همراه شده اند که شما می توانید آنها را بر روی گوشی خودتان برای چت کردن با دوستانتان یا مرور وب استفاده کنید . قبل از اینکه تولید کنند گان گوشی های اندرویدی از صفحه کلیدهای لمسی در سیستم عامل خود استفاده کنند برنامه های SwiftKey and Swype در صحنه حاضر بودند و  دیدشان به تغییر در آینده برای تایپ کردن در تلفن همراه بود .

keyboard

اگر در مورد ویژگی های صفحه کلید سفارشی می خواهید بدانید باید بگوییم که این صفحه کلیدها دارای ویژگی های بسیار نسبت به صفحه کلید پیش فرض سیستم عامل اندروید می باشند . آنها به کاربران اجازه نصب انواع تِم ها را که دارای رنگ های ساده و آثار هنری طراحی شده را می دهد . همچنین این برنامه ها به کاربران خدمات ذخیره ابری برای استفاده از داده ها را می دهند ( که این کار باعث می شود که اگر شما از دستگاه دیگری که دارای همین برنامه ها بود استفاده کردید این برنامه ها می تواند کلماتی که زیاد در دستگاه قبلی استفاده می کردید را در تایپ کردن پیش بینی کنند تا شما راحت تر به تایپ کردن بپردازید) و توانایی داشتن سفارشی کردن تمام طرح بندی برای صفحه کلید لمسی را دارا می باشند .

اگر شما از دسته کاربرانی می باشید که زیاد تایپ و یا چت می کنید چرا تایپ کردن خود را به سَبکی که می خواهید در نیاورید ؟برای شروع استفاده از این برنامه ها کافی است آنها را ر روی دستگاه خود نصب کنید و آنها را به صورت صفحه کلید پیش فرض در بیاورید . استفاده از این برنامه ها بسیار راحت می باشد .

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *