بنزین خورشیدی چیست؟

خورشید قادر به تامین انرژی بیش از آنچه برای همه نیازهای ما کافی است را فراهم کند. در واقع، ارزش تنها یک ساعت نور خورشید در سیاره ما، به صورت بالقوه، برابر با انرژی کافی برای استفاده یک سال تمام کره زمین است؛ اما مشکل اصلی، مهار این انرژی برای بهره برداری کارآمد از آن است.

به گزارش کلیک، خورشید قادر به تامین انرژی بیش از آنچه برای همه نیازهای ما کافی است را فراهم کند. در واقع، ارزش تنها یک ساعت نور خورشید در سیاره ما، به صورت بالقوه، برابر با انرژی کافی برای استفاده یک سال تمام کره زمین است؛ اما مشکل اصلی، مهار این انرژی برای بهره برداری کارآمد از آن است. از اینرو شرکت ها و پژوهشگران سخت در حال تلاش برای واقعیت بخشیدن به آن هستند.

solar-cell-photosynthesis

بنزین خورشیدی نام سوختی است که از طریق یک فرایند سنتز با استفاده از فناوری انرژی خورشیدی ایجاد شده است. از این بنزین معمولا به عنوان گاز سنتزی، یا گاز-سنتز یاد می شود. برای ساخت بنزین خورشیدی راه های مختلفی وجود دارد، و به طور خاص، هیچ یک از آنها در مقایسه با بنزین معمولی مقرون به صرفه نیستند. اما با این حال، چند فناوری وجود دارد که عملا بنزین خورشیدی ای را تولید می کنند که ممکن است گزینه مناسبی برای وسایل نقلیه در آینده باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *