فناوری جدید تعیین نقطه اصابت گلوله توسط کلاه سرباز

دوربین های بی سیم جدید به سربازان آمریکایی نشان می دهد که گلوله اسلحه آنها دقیقاً به کجا اصابت می کند.فناوری جدید به سربازان اجازه می دهد تا از طریق کلاه دارای صفحه نمایش شلیک کنند.

به گزارش کلیک، ارتش امریکا نسل جدیدی از دوربین های هدف یاب را تولید خواهد کرد که سربازان را قادر می کند حتی دشمن پنهان شده را نیز شناسایی کنند. خانواده دوربین های هدف یاب – برنامه FWS-CS، نیروهای نظامی را از طریق فناوری بی سیم به سلاح های سنگین متصل می کند.
FWS-CS یک ابزار دید در شب فروسرخ و موج بلند است که بر روی سلاح های M2 کالیبر ۵۰، نارنجک MK.19 یا اسلحه M240 نصب می شود. این ابزار با اسلحه هم محور است، یعنی این که با لوله سلاح تنظیم و هم راستا شده است. ارتش امریکا از مدت ها قبل در حال نصب ابزار های دید در شب بر روی سلاح ها است، بنابراین موضوع چندان جدیدی نیست.

موضوع جدید این است که این ابزار دارای یک دوربین حرارتی ۱۲ میکرو و با وضوح بالا است که به صورت بی سیم به یک صفحه نمایش روی کلاه تیر انداز متصل است. تصویر این صفحه نمایش به میدان دید تیرانداز ساطع می شود به طوری که نشان می دهد گلوله ها – یا نارنجک – به کجا برخورد خواهند کرد.
در نتیجه سربازان می توانند اهداف را بسیار سریع تر شناسایی کرده و با آنها درگیر شوند. سربازان به جای خم شدن و نگاه کردن از طریق دوربین روی سلاح و تنظیم آن با هدف، می توانند تسلط خوبی بر سلاح داشته و با استفاده از میدان دید دوربین به طور مستقیم دشمن را هدف گیری کرده و شلیک کنند. این دوربین همچنین دارای قابلیت زوم است که به شناسایی هدف در مسافت های دور کمک می کند. گلوله ها و نارنجک ها بعد از پرتاب در مسافت های دور به تدریج به دلیل تاثیر نیروی جاذبه کاهش ارتفاع پیدا می کنند. برای مثال، یک گلوله کالیبر ۵۰ در فاصله حدود هزار متری به دلیل تاثیر جاذبه ۸۶ اینچ پایین تر برخورد می کند. در فواصل کوتاه تر، برای مثال حدود ۴۵۰ متر، اختلاف درجه بین لوله سلاح و دوربین بدین معناست که گلوله ها حدود ۸۶ اینچ پایین تر یا بالاتر برخورد خواهند کرد. شما می توانید مشکل را پیدا کنید. هر دو مسافت بلندتر از قد یک فرد متوسط است، بنابراین کاملاً ممکن است در صورت بی دقتی هدف از دست برود.

از طرف دیگر، FWS-CS از یک مسافت یاب لیزری برای محاسبه فوری مسافت تا هدف استفاده می کند تا مشخص شود که آیا تیرانداز باید هدف را بالاتر یا پایین تر نشانه گیری کند. این دوربین به لطف قابلیت فروسرخ خود در شرایط شب و روز دقت زیادی دارد.
یک مزیت دیگر: ویژگی بی سیم بدین معناست که نیازی نیست تا سرباز مستقیماً برای شلیک پشت اسلحه قرار بگیرد. در ضمن، اگر اسلحه بتواند به دشمن شلیک کند، دشمن نیز می تواند به اسلحه و تیرانداز پشت آن شلیک کند. بنابراین در صورتی که تیرانداز تسلط خوبی بر اسلحه داشته باشد می تواند در پشت پناهگاه یا خودروی زرهی خود پنهان شود و از طریق صفحه نمایش روی کلاه شلیک را انجام دهد.
برنامه ریزی شده تا FWS-CSبین ژانویه و مارس امسال در مرحله مهندسی و ساخت قرار بگیرد و به زودی نیز وارد مرحله تولید انبوه و توسعه شود و به دست سربازان برسد.۲ دیدگاه

ali gazani

سلام. من امروز برحسب تصادف وارد کلیک شدم .واین مهشر .خیلی عالی

ali gazani

بهترین وساده ترین براق کردن برنج

دیدگاه ها:

  1. ali gazani گفت:

    سلام. من امروز برحسب تصادف وارد کلیک شدم .واین مهشر .خیلی عالی

  2. ali gazani گفت:

    بهترین وساده ترین براق کردن برنج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *