سفر به هر نقطه ای از جهان با جت اسکایلون تنها در ۴ ساعت

اسکایلون (Skylon)، که توسط شرکت SABER طراحی شده، می تواند به یکی از سریعترین اشیای موجود در آسمان تبدیل شود.

به گزارش کلیک، شرکت انگلیسی Reaction Engines در حال ساخت هواپیمایی است که بتواند در طی مدت ۴ ساعت تقریبا به همه نقاط جهان برسد، در کسری از ثانیه تا هزار درجه سلسیوس دمای خود را پایین آورد، و حتی به فضا برود. آژانس فضایی اروپا اعلام کرده علاقه مند است در طراحی و ساخت هواپیماهای آینده مشارکت کند و به این ترتیب هزینه پرتاب موشک و فضاپیما در آینده را کاهش دهد.

skylon-ground
شرکت Reaction این هواپیما را اسکایلون نامیده است. در تصاویری که از آن منتشر شده، دیدیم که این هواپیما می تواند ۳۰۰ مسافر را در عدد ماخ ۵ حمل کند. این هواپیما توسط شرکت SABRE طراحی شده است. در نگاه اول به نظر می رسد این شرکت یک سازمان جاسوسی باشد که با نام “شرکت موتور موشک تنفس هوای سینرژیک” (SABRE) به حیات خود ادامه می دهد. موتورهایی که می توانند تا دمای ۱۶۰- درجه سلسیوس سرد شوند، از هلیوم فشرده استفاده می کنند. این هواپیمای ۱٫۱ میلیارد دلاری، ۲۷۶ فوت طول دارد که ۴۰ فوت بیشتر از بوئینگ ۷۴۷ است.
skylon-europes-jet-and-rocket-engine-spaceplane2

اسکایلون به موتورهای اکسیژن مایع مجهز شده و حتی می تواند وارد مدار زمین هم بشود؛ کامپوزیت های سرامیکی بدنه این هوایپما در هنگام ورود مجدد آن به جو زمین از هواپیما حفاظت می کنند. این هواپیما تنها هر پنج سال یک بار به فرود روی باند فرودگاه نیاز دارد و می تواند تجربه جذاب ترین سفرهای ممکن را برای مسافران به ارمغان آورد.
reaction_engines_sabre_jet_rocket_hypersonic_aircraft_spacecraft_engine_technology_for_skylon_hypersonic_aircraft_spacecraft_11
مطالب مرتبط

7 دیدگاه

 • این تیمش رو متوجه نشدم یعنی چی

  #این هواپیما تنها هر پنج سال یک بار به فرود روی باند فرودگاه نیاز دارد#

  یعنی پنج سال مداوم میتونن پرواز کنه !؟

 • مطالبتون گُنگ هست مثالاً نوشتید که این هواپیما هر پنج سال یکبار احتیاج به فرود روی باند فرودگاه داره ما نفهمیدیم که منظور۵سال مداومت پروازی بدون فرود بوده یا اینکه هر پنج سال یکبار احتیاج به اوورحال و تعمیرات اساسی داره؟کدومش؟

  • نویسنده

   این قابلیت رو داره تا پنج سال بدون سوختگیری در آسمان باشه . در عمل که این ممکن نیست ولی سوختش اینطوری ه . چون بالاخره خلبانش نیاز به تامین نیازهای اساسی یه آدم زنده داره. مثله اینه که میگن سرعت فلان ماشین ۵۰۰ کیلومتر بر ساعته . اون ماشین قادره ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت بره ولی عملا بسیار نادره کسی بخواد در جاده با این سرعت بره چون امکان پذیر نیست

 • در دانش هوا فضا اسکای‌لون یک طرح از شرکت انحصاری راکشن انجینز است. این کشتی‌فضایی‌یِ بدون سرنشین قادر است با استفاده از یک موتور جت در یک مرحله خود را در مدار قرار دهد. ساخت چندین فروند از اسکای‌لون که هر یک قادر به انجام ۲۰۰ سفر است، پیش‌بینی شده‌است. هزینهٔ کل پروژه در بازهٔ ۱۲ میلیارد دلار آمریکا برآورد شده است.[۱]

  اسکای‌لون یک پرنده‌یِ هیدروژن سوز است که از یک باند هواپیمای معمولی پرواز می‌کند. برتری این وسیله به دیگر کشتی‌های فضایی این است که تا رسیدن به شتاب ۵٫۴ ماخ در ۲۶ کیلومتری سطح دریا از اکسیژن موجود در جو زمین و سپس از ذخیره اکسیژن مایعش برای سوزاندن هیدروژن و رسیدن به مدار استفاده می‌کند.