۳۲ مدیر کانال تلگرامی دستگیر شدند

|
۱ دیدگاه

در راستای طرح مبارزه با مجرمین فضای مجازی ۳۲ نفر از گردانندگان و مدیران کانال‌های تلگرامی و دارندگان اکانت شبکه‌های اجتماعی در هرمزگان دستگیر شدند.

‌به گزارش کلیک و به نقل از پایگاه خبری پلیس هرمزگان، سرهنگ علی‌اصغر عبادی نیک در این خصوص گفت: کارشناسان مرکز اطلاعات فضای مجازی این پلیس با پوشش اطلاعاتی در فضای مجازی و تلاش‌های شبانه روزی با همکاری سایر رده‌های عملیاتی موفق به شناسایی ۷۸ کانال، گروه و اکانت در شبکه‌های اجتماعی شدند که اقدام به نشر اکاذیب، برهم زدن نظم عمومی، ایجاد رعب و وحشت در مردم، اشاعه ضد فرهنگی، انتشار موارد غیر اخلاقی و تبلیغات نامتعارف و غیر مجاز در حوزه اماکن عمومی می‌کردند.

عبادی نیک افزود: شناسایی و دستگیری ۳۲ متهم اینترنتی یاد شده، در راستای اجرای طرح مبارزه با مجرمین فضای مجازی در استان بوده و مأموران پلیس امنیت عمومی استان با گسترش چتر اطلاعاتی در فضای سایبری استان، با تمامی متخلفان و مجرمان که نظم عمومی را برهم می‌زنند، برخوردی قاطع دارند.

7 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: محمود

اصولاورود پلیس در مراحل تخصصی عملیاتی در حوزه فضای مجازی بتنهایی کارانیست و هزینه هایی برای دولت دارد.بهتراز روش پیشگیری از جرایم درفضای مجازی و آگاهی بموقع مردم و دادن اطلاعاتیه هایی بصورت رسانه ای و حتی مجله ها و روزنامه بصورت ضمنی میتوان بسیاری از مواردراگوشزد نمود.ولی هرچه پیش می رویم نوع تخلفات همواره پیشرفته تربوده و اکثرمردم ازاغلب جرایم اطلاعاتی بروز ندارند. پس اینهم بتنهایی کافی نیست و بایدفرهنگسازی ونحوه استفاده درست ازفضای مجازی و مزایا و معایب آن را قبل از اینکه اثرات مخرب آن اشکار گردد به جامعه و بویژه قشرتاثیرپذیرجامعه رابعنوان یک وظیفه ملی همه سازمانها دست دردست هم اجرا کنن.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.