چطور بفهمیم که حساب کاربری گوگل ما هک شده است؟

|
۰ دیدگاه

در این مطلب آموزشی قصد داریم به شما یاد دهیم که چگونه بفهمید هکرها به دستگاه اندرویدی شما نفوذ کرده اند و در این صورت چه راهکاری را باید در پیش بگیرید.

کلیک – بدافزار Gooligan که دستگاه های اندرویدی را مورد هدف قرار می دهد تاکنون بیشتر از یک میلیون حساب کاربران گوگل را آلوده کرده است و هر روز به طور میانگین چیزی در حدود ۱۳۰۰۰ کاربر جدید را هدف حمله خود قرار می دهد. طبق گزارشات وب سایت Check Point این بدافزار به دستگاه هایی که از سیستم عامل اندروید ۴ (Jelly Bean، KitKat) و اندروید ۵ (Lollipop) استفاده می کنند، نفود می کند.

Gooligan از طریق اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های اپلیکیشن  و لینک های مخربی که  به وسیله حملات فیشینگ در پیام ها گنجانده می شوند، منتشر می شود. این بد افزار یک روت کیت را دانلود می کند تا توکن های احراز هویت را سرقت کرده تا توسط آن ها به اطلاعات Google Play، Gmail، Google Photos، Google Docs، G Suite، Google Drive و سایر برنامه ها نفوذ کند. هم چنین این بدافزار اپلیکشنی را نصب می کند که می تواند اطلاعات حساب کاربری شما را سرقت کند و از طریق حساب کاربری شما رای ها و نظرات جعلی را برای افزایش و پر کردن پروفایل چنین اپلیکیشن هایی، مانند google Drive و غیره ارسال می کند.

آیا حساب کاربری شما نیز مورد سوء استفاده قرار گرفته است؟  در این قسمت راه حل ساده ای را به شما آموزش خواهیم داد تا از این طریق بتوانید از سالم بودن حساب خود اطمینان حاصل کنید.

حساب کاربری خود را از طریق Check Point بررسی کنید.

وارد وب سایت Check Point  شوید و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. این سایت بلافاصله به شما اطلاع خواهد داد که آیا نفوذی به حساب شما صورت گرفته است یا خیر.

check point

شما هم چنین می توانید با رفتن به پایین این صفحه لیستی از اپلیکیشن هایی که توسط بدافزار Gooligan آلوده و شناسایی شده اند، مشاهده کنید. علاوه بر این برای بررسی این موضوع که آیا این اپلیکیشن ها بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب شد است به مسیر Settings> Apps بروید.

در صورت آلوده شدن دستگاه چه کاری باید انجام داد؟

اگر هکرها به حساب کاربری شما نفوذ کردند شما باید دستگاه اندوریدی خود را کاملا پاکسازی کنید. برای این کار می توانید از گزینه Factory reset  استفاده نمایید. سپس، باید رمزعبور حساب کاربری گوگل خود را که توسط دستگاه مورد استفاده قرار می دهید، تغییر دهید.   

1 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.