چگونگی دریافت مجوز دسترسی به پوشه WindowsApps در ویندوز ۱۰

مایکروسافت از زمان ویندوز ۸ قابلیت نصب برنامه هایی را از طریق فروشگاه نرم افزاری اش ارائه داد؛ برنامه هایی سبک و مخصوص صفحات لمسی. تا به حال به این فکر افتاده اید که ویندوز فایل های نصبی و پوشه های این برنامه ها را در چه محلی نگهداری می کند؟

کلیک –  همانطور که می دانید، نرم افزار های خاصی از زمان نسخه هشتم سیستم عامل ویندوز به بعد بر روی فروشگاه نرم افزاری مایکروسافت قابل دریافت هستند. نرم افزار هایی معمولا سبک و بهینه سازی شده برای صفحات لمسی که بسیاری از آنها تا پیش از این در دسترس نبودند.

این نرم افزارها علاوه بر این ویژگی های خاص شان در محل خاصی نیز نگهداری می شوند. در این مطلب خواهیم دید که فایل های نصبی و پوشه های این نرم افزار در چه محلی قرار دارند و راه دسترسی به آنها چگونه است.

دسترسی به پوشه این نرم افزارها در ویندوز ۱۰

همانند اغلب نرم افزارها، فایل های مختص این نرم افزارها نیز در پوشه Program Files درایو C ویندوز قرار دارند.

۱

البته باید بدانید که این پوشه ها در ابتدا در معرض دید قرار ندارند. لذا برای مشاهده آنها باید با کلیک بر روی زبانه View، تیک Hidden Items را فعال کنید.

۲

این عمل باعث نمایان شدن تمامی پوشه ها و فایل های مخفی از جمله پوشه WindowsApps که مد نظر ما است خواهد شد.

۳

البته همانطور که می بینید، در حال حاضر توانایی ورود به این پوشه را ندارید و با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد.

۴

برای مهیا کردن توانایی ورود به این پوشه روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

۵

با باز شدن پنجره Properties، زبانه Security را انتخاب کرده و بر روی گزینه Advanced در پایین صفحه کلیک کنید.

۶

در پنجره باز شده همانند تصویر زیر بر روی Change کلیک کنید و پس از آن، دسترسی درخواست شده را نیز تایید نمایید.

۷

پس از انجام دادن مراحل بالا، پنجره ای را خواهید دید که تمام دسترسی های مجاز پوشه WindowsApps را به شما نشان می دهد و همان طور که شاهد هستید، در حال حاضر این پوشه یک فایل سیستمی است و دلیل عدم دسترسی شما به آن نیز همین است. بر روی گزینه Change که در مقابل عبارت TustedInstaller قرار دارد کلیک نمایید.

۸

عملیات بالا موجب نمایش پنجره Select User or Group خواهد شد. نام کاربری administrator را وارد کنید و Check Names را انتخاب کنید تا سایر ناحیه ها به صورت خودکار تکمیل شوند. سپس بر روی Ok کلیک کنید.

۹

حالا  می توانید ببینید که به جای سیستم عامل، شما صاحب پوشه مورد نظر هستید. هرگز فراموش نکنید که قبل از اعمال نهایی تغییرات باید تیک عبارت Replace owner on sub containers and objects را فعال کنید، چرا که در غیر این صورت توانایی کار با فایل های درون این پوشه را نخواهید داشت.

۱۰

بعد از توجه به تمامی این امور، بر روی Ok کلیک کنید.

به محض کلیک بر روی Ok، ویندوز شروع به تغییر دسترسی های فایلها و پوشه های مورد نظر خواهد کرد. این فرایند ممکن است برای دقایقی به طول بینجامد، پس شکیبا باشید.

۱۱

بعد از اتمام این فرایند، همچون سایر پوشه های عادی تان توانایی دسترسی به محتویات پوشه WindowsApps را خواهید داشت.

۱۲

این آموزش تا چه حد برای شما مفید بوده است؟! تجربیات خود در طی این مراحل برای دستیابی به پوشه WindowsApps را با ما و سایر کاربران کلیک به اشتراک بگذارید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *