تکنولوژی جدید BMW در نمایشگاه لاس وگاس رونمایی خواهد شد

سیستم هولواکتیو تاچ که قرار است در نمایشگاه محصولات الکترونیک لاس‌وگاس ۲۰۱۷ (CES) حضور پیدا کند چیست و دقیقا چه کارایی دارد؟

به گزارش کلیک، کمپانی خودروسازی ب‌ام‌و  امسال نیز با محصولات جدیدی در نمایشگاه الکترونیک لاس‌وگاس ۲۰۱۷ (CES) حضور خواهد یافت. سیستم هولواکتیو تاچ ب‌ام‌و بخشی از برنامه‌ی مطالعاتی آینده‌ی ب‌ام‌و خواهد بودکه در نمایشگاه CES  امسال در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. این نمایشگاه از پنجم تا هشتم ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ در لاس‌وگاس برگزار خواهد شد. در معرفی این سیستم باید گفت که این سیستم به عنوان اینترفیسی بین راننده و خودرو می باشد و همانند یک صفحه لمسی مجازی عمل می‌کند.
سیستم هولواکتیو تاچ از یک صفحه‌نمایش جریان آزاد  تشکیل شده  که با استفاده از حرکات انگشتان و تأیید دستورات راننده کار می‌کند.این سیستم با مزیت‌هایی همچون  هد آپ دیسپلی( این سیستم اطلاعات صفحه نمایش را بصورت شفاف بر روی شیشه جلوی خودرو منعکس می‌کند.) و کنترل حرکتی و  همچنین کاربرد مستقیم صفحه لمسی ب‌ام‌و همراه شده و تجهیزات بیشتری را به منظور خلق فرم جدیدی از اینترفیس کاربر اضافه کرده است. مورد جالب همانطور که حدس می زنید در مورد این تکنولوژی آن است که برای اولین بار این عملکردها می‌توانند بدون هیچ تماس فیزیکی یا لمس با مواد انجام پذیرند. اما این تکنولوژی هنوز هم با برهم‌کنش‌های دیداری و محسوس راننده-خودرو (همانند صفحه‌نمایش‌های مرسوم) در دسترس است. هولواکتیو تاچ ب‌ام‌و همچنین به کاربر اجازه‌ی دسترسی به طیف وسیعی از سرویس‌های ارتباطی ب‌ام‌و را می‌دهد.

شایان ذکر است که همانند هد آپ دیسپلی، تصویر صفحه‌نمایش تمام‌رنگی این سیستم توسط استفاده‌ی هوشمندانه از بازتاب‌ها تولید می‌شود.

این صفحه لایه‌های کنترل منعطفی داشته و در دید راننده قرار داشته و از ارگونومی بالایی سود می‌برد. دوربین  به کار رفته در سیستم، حرکات دست راننده را تشخیص داده و موقعیت انگشت‌ها را ثبت می‌کند. زمانی که انگشتان با یکی از این سطوح کنترل مجازی تماس پیدا کند یک پالس تولید شده و عملکرد مربوطه به آن فعال می‌شود.

این نمایشگاه از پنجم تا هشتم ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ در لاس‌وگاس برگزار خواهد شد. و مطمئنا این سیستم بسیار مورد توجه رسانه های خبری و علاقمندان تکنولوژی های الکترونیکی به کار رفته در خودرو قرار خواهد گرفت.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *