لومز؛ دیوار هوشمندی که با حرکت انسان از خود نور ساطع می کند

|
۰ دیدگاه
دیوار هوشمند لومز

اخیرا یک شرکت استرالیایی موفق به ساخت دیواری شده است که با نزدیک شدن انسان از خود عکس العمل نشان می دهد.

به گزارش کلیک، هر چند این دیوار، یک ساخته کاملا عادی به نظر می رسد اما در زمان نزدیک شدن به آن از خود طیف نوری را ساطع می کند. نمایش طیفی از چراغ  های یکپارچه ال ای دی نقش ها و تصویرهای مختلفی که آن را در جهان منحصر به فرد و بی نظیر کرده است.

اولین جایی که از این دیوارلومز استفاده شده است ورودی بخش کودکان در بیمارستان کابرینی در کانادا است. زمانی که  کسی از جلوی دیوار عبور می کند این دیوار تصاویر کارتونی مانند حیواناتی که از میان علف ها سرشان را بیرون می آورند، قطره های باران که به زمین می خورد، پرتاب موشک و غیره را نمایش می دهد.

این سیستم هوشمند است و با نزدیک شدن افراد با نمایش کارتون های بزرگتر عکس العمل نشان می دهد.

شرکت سازنده این دیوار تصمیم دارد از آن برای بخش های ورودی ساختمان ها و همچنین فروشگاه ها استفاده کند. غیر از این، شرکت نامبرده تصمیم دارد در آینده دیوار ها را به شکلی بسازد که سیستم آن به صوت و هم چنین به نور  نیز حساسیت نشان دهد.

0 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.