آیا گلکسی S8 هشت گیگابایت رم خواهد داشت؟

تصمیم سامسونگ برای ارائه پرچم دار جدید خود در ماه فوریه سال آینده میلادی یا اواسط بهمن ماه و اوایل استفند ماه سال جاری، سر و صدای زیادی به پا کرده است. هر روز اخبار و شایعات جدیدی  در مورد خصوصیات و قابلیت های این پرچم دار جدیدی سامسونگ منتشر می شود. یکی از این اخبار و شایعات مربوط است به تصمیم سامسونگ برای استفاده از رم ۸ گیگی و حافظه داخلی با سرعت درج و خواندن اطلاعات بالتر در این گوشی.

به گزارش کلیک، با توجه به استفاده از رم ۶ گیگ در گوشی های هوشمند تلفن همراه، به نظر می رسد که در سال ۲۰۱۷ میلادی شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند از رم ۸ گیگ در محصولات خود استفاده کنند. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، به نظر می رسد گلگسی S8 سامسونگ اولین گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید باشد که در آن از رم بالاتری نسبت به آنچه که هم اکنون در تولید گوشی های هوشمند به کار می رود، استفاده کند. از طرفی احتمال این وجود دارد که حافظه داخلی استفاده شده در گلکسی S8 سرعت بالاتری نسبت به نمونه های قبلی استفاده شده در گوشی های هوشمند داشته باشد.

بر اساس آخرین خبرها قرار است در گوشی گلکسی S8 سامسونگ از حافظه داخلی که بر اساس استاندارد UFS 2.1 اجرا می شود‌ استفاده شود. هر چند شایعه همیشه شایعه بوده است و چندان اعتباری ندارد اما بر اساس همین شایعات گفته می شود که  سامسونگ قصد دارد در گوشی های گلکسی S8 خود از رم ۸ گیگ که در حال حاضر توسط شرکت سامسونگ و Sk Hynix به تولید انبوه رسیده است، استفاده کند. قرار است پرچم دار جدید سامسونگ اواسط بهمن و اوایل اسفند ماه سال جاری یا همان ماه فوریه سال جدید میلادی رو نمایی شود. اما مشخصات منتشر شده از این پرچم دار انتظارات کاربران را به شدت بالا برده است و انتظار می رود مشخصات این گوشی همان با توجه به سطح انتظارات کاربران همان قدر قدرتمند و پیشرفته باشد.

از طرفی استفاده از حافظه داخلی منطبق با استاندارد UFS 2.1 می تواند قدرت بالایی در درج و خواندن اطلاعات از روی حافظه داخلی در اختیار پرچم دار جدید سامسونگ قرار دهد. با توجه به که قرار است گلکسی S8 سامسونگ قابلیت ثبت ویدیوهای ۴K را داشته باشد بنابراین انتظار می رود که سرعت درج و خواندن اطلاعات از حافظه داخلی این گوشی در بالاترین حد مطلوب باشد. اما اخباری که تا کنون منتشر شده است بیشتر مربوط به مشخصات سخت افزار داخلی گوشی هستند و اخبار نسبتا کمتری نسبت به ظاهر و طراحی این گوشی پر سر و صدا منتشر شده است. به نظر می رسد ظاهر پرچم دار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S8 ظاهر اسپرت تری داشته باشد و از طرفی در آن از صفحه نمایش بزرگتری استفاده شود که تقریباً کل فضای روی گوشی را اشغال کند. از طرفی بر اساس شایعات و آنچه که تا کنون از طراحی این گوشی به بیرون درز کرده است قرار است دیگر در این گوشی خبری از تعبیه دکمه Home  نباشد و این دکمه به طور کامل حذف شده باشد و به همین دلیل اسکنر اثر انگشت در پشت گوشی و یا در صفحه نمایش تعبیه شود.

تصویر متن 1

همچنین گفته می شود که قرار است پرچم دار جدید سامسونگ در دو مدل یکی با صفحه نمایش ۵ اینچ و دیگری با صفحه نمایش ۶ اینچ به بازار عرضه شود که البته همه چیز می تواند تا دقیقه ۹۰ تغییر کند. در واقع اخبار قبلی حاکی از این مطلب بودند که پرچم دار جدید سامسونگ قرار است در دو مدل یکی با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچ و دیگری با صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی به بازار عرضه شود ولی اخباری که به تازگی منتشر شده است با این خبرها در تناقض است.

هنوز نمی توان در مورد هیچ یک از ویژگی ها و قابلیت های این گوشی به طور قطع و یقین صحبت کرد چون هر روز اخبار ضد و نقیضی منتشر می شوند که هر کدام می تواند به نحوی متقاعد کننده باشد. البته برخی از اخبار نیز حاکی از صرفنظر کردن سامسونگ برای استفاده از رم ۸ گیگ در گلکسی S8  است. دلایل منتشر شده در پشت این خبر منطقی و قابل تامل است. در واقع در این خبرها این طور آمده است که چون استفاده از رم ۸ گیگی باعث افزایش مصرف باطری و کم شدن طول عمر باطری در گوشی می شود بنابراین ممکن است استفاده از آن در حال حاضر در گوشی امکان پذیر نباشد هر چند استفاده از معماری ۱۰nm می تواند دلیلی برای تعبیه رم ۸ گیگ در گلکسی S8 سامسونگ باشد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *