سال ۲۰۱۶ ؛ دوران طلایی برای طراحان بازی موبایل

|
۰ دیدگاه

کارشناسان بسیاری سال ۲۰۱۶ را سال طلایی برای بازی های موبایل می دانند. سالی که میلیاردها دلار را به سمت شرکت های طراح و سازنده اپلیکیشن های بازی روانه کرده است.

 

به گزارش کلیک – اگر شما هم جز کاربرانی هستید که گوشی موبایلتان مملو از بازی های گوناگون است و بیشترین وقت در کار با گوشی را صرف بازی های آنلاین می کنید؛ باید بدانید که این سرگرمی محبوب شما سال ۲۰۱۶ بیشترین سود را عاید شرکت های طراح بازی کرده است.

موسسه تحقیقات فناوری” SuperData Research” با اعلام نتایج به دست آمده از تحقیقاتی که این شرکت به تازه گی انجام داده است میزان درآمد شرکت های طراح و تولید کننده بازی های رایانه ای را ۹۱ میلیارد دلار عنوان کرده است، مبلغی که تا پیش از سال ۲۰۱۶ بی سابقه بوده است. این موسسه تحقیقاتی با اعلام این خبر افزود، بیش از ۲٫۶ میلیارد کاربر با پرداخت این مبالغ از سرتاسر دنیا این رقم نجومی را پدید آورده اند. اگر چه از بعد اقتصادی، اقتصاد بازی های موبایل تا کنون جدی گرفته نشده است، اما پیش بینی می شود طی ۳ سال آینده درآمداین بازی ها تاثیر بسیاری بر روی اقتصاد جهانی داشته باشد . کارشناسان هم چنین با ارزیابی میزان رقبت کاربران به انجام این گونه از بازی ها و درآمدزایی بالای این شرکت ها، در آینده ای بسیار نزدیک شاهد رونق بازار بازی های موبایل و پیشرفت کیفیت و تنوع این بازی ها خواهیم بود.

اگرچه پیش از این نیز بازی های موبایل درآمدهای هنگفتی را از آن خود کرده بودند، با این وجود صنعت بازی ها حرکتی رو به جلو داشته است که این خود انقلاب بزرگی را در درآمدزایی این شرکت ها بوجود آورده است. در آمارهای به دست آمده از تحقیقات سال گذشته موسسه تحقیقات فناوری  SuperData Research ؛ درآمد شرکت های طراح بازی نظیر،Monster Strike  و  Clash of Clansنیز در سال ۲۰۱۵ بالغ بر یک میلیارد دلار بوده است که این خود نشانه پیشرفت اقتصادی این اپلیکیشن هاست.

سال ۲۰۱۶ را بسیاری از گیمرها با نام بازی Pokemon Go و همچنین  Super Mario Run به یاد می آورند، بازی هایی که به ترتیب هر کدام ۷۸۸ و ۱۴  هزار  دلار را تنها در سه روز نصیب سازندگان آن کرده اند. یکی از رویدادهای شگفت انگیز در سال ۲۰۱۶ ورود ست های واقعیت مجازی به دنیای بازی های رایانه ای و بالاخص گوشی های موبایل بوده است؛ تحولی بزرگ در تکنولوژی مدرن که برای طراحان خود ۲٫۷ میلیارد دلار را به دست آورده است. تکنولوژی واقعیت مجازی که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۹ ۱۷٫۸ میلیارد دلار را برای صاحبان این برند به ارمغان آورد. بر اساس برآوردهای انجام شده توسط محققان، این تکنولوژی خارق العاده در کنار بازی های موبایل در دنیای اقتصاد نقشی به سزا ایفا خواهند کرد.

لیلا حسینی
لیلا حسینی-کارشناس مترجمی زبان، دانشجوی ارشد مترجمی، در حال حاضر خبرنگار و مترجم حوزه اقتصادی و سیاسی روزنامه اقتصادی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.