استفاده از کایرین ۹۷۰ در پرچمدار جدید هوآوی

امکانات پرچمدار جدید گوشی هووایی چیست و کارایی چیپست ۹۷۰ در چه حدی است؟ آیا این پرچمدار جدید می تواند انتظارات پیشرو را برآورده سازد؟

به گزارش کلیک، وقتی موبایل میت ۹ برای اولین بار پای چیپست کایرین ۹۶۰ را به گوشی های همراه باز کرد، با نتایج بنچمارک فوق العاده ای روبرو شدیم و این نتایج خبر از آن می داد که این سخت افزار قدرتمندی است. هنوز این چیپ مجتمع در دیگر وسیله های هوآوی جای نگرفته است که خبرهایی مبنی بر پرچمدار بعدی این کمپانی یعنی کایرین ۹۷۰ به گوش می رسد.

در روزهای اخیر یکی از کاربران شبکه اجتماعی ویبو که به نظر می آید  آشنایی خوبی با شرکت های فعال در صنعت موبایل دارد، جزئیات خوبی را در مورد کایرین ۹۷۰ فاش ساخته و اظهار می دارد که این چیپست بر اساس فرایند تولید ۱۰ نانومتری شرکت تایوانی TSMC ساخته خواهد شد.

این شخص نوشته است که امکانات کایرین  از این قرار است:کایرین ۹۷۰ به هشت هسته پردازشی بر اساس معماری آرم مجهز شده است ، چهار هسته از نوع Cortex-A73 و چهار هسته از نوع Cortex-A53، و فرکانس کاری آنها نیز بین ۲٫۸ تا ۳٫۰ گیگاهرتز است.

کایرین ۹۷۰

علاوه بر این، چیپ مجتمع کایرین ۹۷۰ از شبکه LTE تحت استاندارد Cat. 12 نیز پشتیبانی خواهد کرد، و اولین چیپست هوآوی خواهد بود که تحت فرایند ۱۰ نانومتری ساخته می شود.

شایان ذکر است که به منظور شروع فرایند تولید انبوه، هوآوی قصد دارد طی سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ این چیپست را به صورت رسمی معرفی نماید، و با این حساب در موبایل P10 که انتظار معرفی آن در ابتدای سال آتی میلادی می رود، به کار نخواهد رفت.

اگر همه چیز به همین صورت پیش برود به احتمال زیاد همچون سال جاری، اولین موبایلی که به چیپست پرچمدار آتی هوآوی یعنی کایرین ۹۷۰ مجهز خواهد شد، عضو بعدی خانواده میت خواهد بود که عرضه آن برای نیمه دوم سال ۲۰۱۷ زمان بندی شده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *