آزمایش تونل بادی فراصوت ناسا

مهندسان سازمان فضای آمریکا (ناسا) تونل بادی فراصوتی برای پرتاب پیشرفته و پرقدرت فضاپیماها به فضا را آزمایش می‌کنند. با پیشرفت و به راه اندازی این تونل بادی، راه برای آزمایشات متعدد برای سفر به اعماق فضا باز می شود.

به گزارش کلیک، اگر آزمایش تونل فراصوت موفقیت‌آمیز باشد، آژانس فضایی توانایی اعزام بشر به فضا و اکتشاف دیگر سیارات با نشانه‌هایی از حیات را خواهد داشت.

شکل تونل بادی متشکل از  مجرای بزرگی است که در  داخل آن هوا جریان دارد و دانشمندان از آن برای تحقیق و آموزش چگونگی پرواز فضاپیماها با تقلید از پرواز اشیا در فضا استفاده می‌کنند.

ساختار این تونل بسیار پیشرفته است و  دارای فن‌های قدرتمند برای حرکت هوا داخل مجراست و دانشمندان واکنش اشیا کوچک و بزرگ را در آن بررسی می‌کنند. ناگفته نماند که  این تونل جدید برای آزمایش دومین نسل موشک SLS با ظرفیت ۱۱۵ تن و ۳۶۴ فوت ارتفاع طراحی شده است.

SLS اولیه ۳۲۲ فوت و۷۷ تن بود و در اولین پروازش، این موشک بدون سرنشین به ماه ارسال شد و دوباره به زمین برگشت و ۱۳ ماهواره در فضا مستقر کرد. در پرواز دوم این سفینه ، چهار فضانورد به ماموریت ماه فرستاده شدند، اما این سیستم نیازمند فناوری‌های بیشتر برای ارسال فضانورد به مریخ است.

جان بلیونز مهندس ایرودینامیک و اکوستیک در مرکز فضایی مارشال ناسا در آلاباما در مورد این تونل گفت: انتظار داریم در پایان آزمایش اطلاعات پرواز ایرودینامیکی مورد نیاز برای ارتقا موشک‌ها را بیابیم.یک دیدگاه

مرتضی

فوق العاده س!
ممنونم بابت این خبر

دیدگاه ها:

  1. مرتضی گفت:

    فوق العاده س!
    ممنونم بابت این خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *