اپراتورهای ارائه دهنده ی اینترنت ملزم به تفکیک ترافیک اینترنت داخل و خارج شدند

اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت در کشور ، در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات ملزم به تفکیک ترافیک داخل و ترافیک بین‌الملل (خارج از کشور) شدند.

 

به گزارش کلیک، مصوبه ی تفکیک ترافیک داخل و بین‌الملل، موجب اعمال تعرفه متفاوت اینترنت داخلی و خارجی می‌شود. شایان ذکر است که این الزام مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گرفته شده است و به کلیه ی اپراتورهای ارتباطی برای تفکیک حجم ترافیک داخلی و بین‌الملل تا پایان دی ماه فرصت داده شده است.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در راستای تحقق الزامات مصوب شبکه ملی اطلاعات، در مصوبه‌ای به منظور اعمال تعرفه متفاوت برای ترافیک داخلی و بین‌الملل، تمامی اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات دسترسی، شامل دارندگان پروانه حوزه ثابت و همراه را موظف کرده است که  تا پایان دی ماه امکان تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل را برای همه کاربران ایجاد کنند، تا امکان اعمال تعرفه متفاوت فراهم شود.

تعریف ترافیک داخلی براساس این مصوبه  به معنای هرنوع ترافیک ارتباطی با میزبانی داخلی است. همچنین در مصوبه ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات ایران با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت باید شرایطی را فراهم کنند تا ترافیک داخلی شرکت مخابرات به‌صورت جدا از ترافیک بین‌الملل این شرکت در دسترس سایر اپراتورها قرار گیرد.۲ دیدگاه

س

سرعت اینترنت مخابرات خوزستان افتضاحه اگه میخوان کار کنن واسه مردم خوزستان بیان این سرعت رو افزایش بدن

سپه سالار ایرانی

بنده مخالف تفکیک اینترنت هستم، بوی خیانت به مشام میرسه

دیدگاه ها:

  1. س گفت:

    سرعت اینترنت مخابرات خوزستان افتضاحه اگه میخوان کار کنن واسه مردم خوزستان بیان این سرعت رو افزایش بدن

  2. سپه سالار ایرانی گفت:

    بنده مخالف تفکیک اینترنت هستم، بوی خیانت به مشام میرسه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *