شرکت شاتل قرار داد اتصال متقابل را امضا نکرده است

صبح امروز خبری مبنی بر قطع غیرقانونی اتصال یکی از سرویس های جدید شرکت شاتل توسط مخابرات ایران منتشر شد که واکنش مخابرات را در پی داشت؛ مخابرات لحظاتی پیش در این زمینه جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش کلیک، صبح امروز خبری مبنی بر قطع غیرقانونی اتصال یکی از سرویس های جدید شرکت شاتل توسط مخابرات ایران منتشر شد که واکنش مخابرات را در پی داشت و در این زمینه جوابیه ای صادر کرده اند.

در این جوابیه آمده است:
🔹 برای برقراری ارتباطات بین شبکه تلفنی ثابت شرکت شاتل با شبکه های موجود سایر اپراتور ها نیازمند قرار داد اتصال متقابل است که این شرکت اقدامی برای امضا این قرارداد نکرده است .
🔹در نتیجه مشخص نیست هزینه های مربوط به دولت ، شرکت ارتباطات زیر ساخت و شرکت مخابرات ایران که قرار است تامین کننده زیر ساخت ارتباطی باشند چگونه باید پرداخت شود.
🔹لذا این شرکت می بایست در اسرع وقت مانند سایر اپراتور ها ( همراه و ثابت) نسبت به امضا قرار داد بر اساس هزینه های تمام شده اقدام کند تا بتواند از مزایای ارتباط متقابل برخوردار شود.
🔹 شرکت شاتل نه تنها با شرکت مخابرات ایران بلکه با اپراتور های تلفن همراه هم قرار داد اتصال متقابل امضا نکرده است و لذا مشترکان احتمالی این شرکت قادر به ارتباط اینترنتی فقط با مشترکان اپراتور مذکور خواهند بود .
🔹 برقراری ارتباط متقابل توسط این شرکت در ۶ استان به طور آزمایشی بوده و علی رغم عدم امضاء قرار داد اتصال متقابل ، در دو استان که چند مشترک دارد ارتباط این شرکت بر قرار است.
🔹آنچه تاکنون توسط شرکت شاتل اعلام شده، تست تلفن ثابت بر بستر اینترنت برای توسعه ی اتی بوده است . در این خصوص شرکت مخابرات ایران هم نسبت به هر گونه همکاری در چهار چوب قوانین و مقررات استقبال کرده و آماده همکاری خواهد بود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *