چطور مشکل نصب یا بروز رسانی iTunes در ویندوز را حل کنیم؟

چنانچه در نصب iTunes بر روی سیستم عامل ویندوز مشکل دارید یا این که پس از نصب پیغام “error2″  یا ” Apple Application Support was not found” را مشاهده می کنید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

کلیک، جهت رفع این مشکل مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

۱ – ابتدا مطمئن شوید که به عنوان مدیر (administrator) وارد محیط ویندوز شده اید.

اگر مطمئن نیستید که حساب کاربری شما حساب مدیر (administrator account) است، مراحل زیر را بررسی کنید:

  • ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را در صفحه خوش آمدگویی ویندوز وارد کرده تا به محیط سیستم عامل وارد شوید.
  • سپس برای ورود به بخش حساب های کاربری بر روی منوی Start کلیک کرده، سپس گزینه Control panel را انتخاب کنید. از پنجره Control Panel، گزینه User Accounts را یافته و انتخاب نمایید. این قسمت مربوط به مدیریت حساب های کاربری در ویندوز است. از این بخش گزینه Manage Another Account را یافته و بر روی آن کلیک کنید. چنانچه از شما رمزعبور مدیریت یا تاییدیه خواسته شد، رمز عبور را وارد نموده یا تاییدیه را فراهم کنید. پس از انجام این کار در پنجره بعد نام کاربری که با آن وارد سیستم شده اید به صورت پر رنگ نمایش داده می شود و نوع حساب کاربری شما نیز در همان ستون قابل مشاهده است.

علاوه بر این شما می توانید از بخش help سیستم خود استفاده کنید، با دپارتمان IT خود تماس بگیرید و این موضوع را بپرسید یا برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک Support.microsoft.com سر بزنید.

۲ – آخرین بروز رسانی ویندوز را نصب کنید.

به منظور دانلود آخرین بروز رسانی به وب سایت Microsoft Windows Update مراجعه کنید. جهت استفاده از iTunes باید از ویندوز ۷ یا نسخه های جدیدتر این سیستم عامل به همراه آخرین بسته های بروز رسانی آن ها استفاده نمایید.  در صورتی که نمی توانید آپدیت های مربوطه را نصب کنید، به بخش help سیستم عامل سری بزنید، با دپارتمان IT  خود تماس بگیرید و این موضوع را بپرسید یا برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک Support.microsoft.com مراجعه نمایید.

۳ –آخرین نسخه از نرم افزار iTunes را که سیستم شما آن را پشتیبانی می کند از طریق یکی از لینک های زیر دانلود نمایید. پس از کلیک کردن بر روی هر کدام از لینک های زیر صفحه جدیدی باز خواهد شد. گزینه Download را یافته و بر روی آن کلیک کنید تا iTunes installer دانلود شود. پس از این کار پنجره ای باز خواهد شد. از میان گزینه های این پنجره به جای انتخاب گزینه Run، گزینه Save را برگزینید. (iTunes 12.1.3 آخرین نسخه از این نرم افزار است که توسط ویندوز Xp و ویندوز Vista پشتیبانی می شود.)

Windows 7 or later

iTunes 12.1.3 for Windows XP and Windows Vista 32-bit

iTunes 12.1.3 for Windows Vista 64-bit

۴ – بر روی iTunesSetup یا iTunes6464Setup کلیک راست کنید. ( همان فایلی که در مرحله قبل دانلود کردید.)

اگر از ویندوز ویستا یا ویندوز جدیدتری استفاده می کنید از میان گزینه های ظاهر شده، گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید.

اگر از ویندوز Xp استفاده می کنید گزینه Open را انتخاب کنید.

چنانچه از قبل iTunes بر روی سیستم شما نصب شده باشد پیغامی ظاهر خواهد شد و به شما خواهد گفت که در صورت تمایل نرم افزار را بازسازی (Repair) نمایید. پس از انتخاب گزینه بازسازی و کامل شدن فرایند آن، کامپیوتر را ریست کرده و مجددا iTunes را اجرا نمایید.

۵ – در صورتی که در نصب یا بازسازی نرم افزار با مشکل مواجه شدید راه حل مناسب آن است که یک بار نسخه قبلی را به طور کامل پاک کرده و دوباره اقدام به نصب iTunes کنید.

نکته: تمام آهنگ هایی که از طریقStore  iTunes خریداری کردید یا از طریق سی دی های خود وارد این نرم افزار نمودید به صورت پیش فرض در پوشه My Music ذخیره می شوند و پاک کردن iTunes به هیچ عنوان موجب پاک شدن آهنگ های شما نخواهد شد.

۶ – نرم افزارهایی که باعث ایجاد اختلال می شوند غیرفعال کنید. برخی از فرایندهایی که در پس زمینه ویندوز اجرا می شوند، می توانند مشکلاتی به وجود آورند که در نهایت از نصب شدن نرم افزارهایی مانند iTunes جلوگیری می کنند.

اگر در سیستم عامل خود از آنتی ویروس ها یا نرم افزارهای امنیتی استفاده می کنید و برای نصب iTunes با مشکل روبرو هستید، بهتر است این گونه نرم افزارها را به طور موقت غیرفعال کرده یا به طور کلی آن ها را پاک کنید تا بتوانید iTunes را نصب نمایید.

۷ – پس از پاک کردن نرم افزار امنیتی، سیستم خود را ریست کنید.

۸ – پس از ریست کردن سیستم و اجرا شدن نرم افزارهای پس زمینه ویندوز بار دیگر تلاش کنید و iTunes را نصب نمایید.

یک دیدگاه