راهکار سریع غیرفعال کردن مصرف بالای اینترنت اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه

آیا می دانستید که بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل حتی هنگامی که بسته باشند، می توانند بدون اطلاع شما اقدام به ارسال و دریافت اطلاعاتکنند و همین باعث مصرف بالای اینترنت شما می شود در حالی که شما از آن خبر ندارید. چگونه می توان این مشکل را از بین برد؟

 

 

کلیک – ما اپلیکیشن هایی را بر روی موبایل های  خود نصب می‌کنیم که اغلب  نیاز به اتصال به اینترنت دارند، به همین علت می بینید که  به محض باز کردنشان، این اپلیکیشن ها شروع به ارسال و دریافت اطلاعات می‌کنند. و بعد از مدتی کارت حافظه با آپدیت های آنها پر می شود،  اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها تنها در زمان باز بودن این برنامه ها  صورت نمی‌گیرد بلکه حتی زمانی که از آنها استفاده ای هم نشود،  نیز از از اینترنت استفاده می‌کنند.این موضوع می تواند منجر به کم شدن ترافیک اینترنت شما شود
اما سیستم عامل اندروید برای این مسئله چاره جویی کرده است و امکانی را برای  کاربر فراهم کرده است تا جلوی مصرف اینترنت در پس‌زمینه یا Background Data را بگیرد. برای به کارگیری این امکانات مراحل زیر را طی کنید:

۱- نخست به بخش تنظیمات دستگاه بروید و سپس وارد در نسخه‌های قدیمی Wireless & networks) Data Usage) شوید. در این بخش ما می‌توانید میزان مصرف دیتای خود روی شبکه وای‌فای و موبایل را در بازه‌های زمانی مشخص مشاهده کنید و همچنین ببینید کدام یک از اپ‌های شما مصرف بیشتری داشته است.
راهکار سریع غیرفعال کردن مصرف بالای اینترنت اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه

۲-  هر یک از اپلیکیشن‌ها را که انتخاب کنید  آماری به شما نشان داده می شود که چه مقدار دیتا به صورت Foreground و Background مصرف شده است. اگر فکر می‌کنید که مصرف هر یک از اپ‌های شما در پس زمینه فراتر از حالت معمول است، می‌توانید با فعال کردن گزینه Restrict app background data دسترسی آن را ببندید.

راهکار سریع غیرفعال کردن مصرف بالای اینترنت اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه

گفتنی است که  بعضی از اپ‌های سیستمی یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ، برای اینکه بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند (مثلا رسیدن پیام جدید یا نوتیفیکشن را اعلام کنند) نیاز به اتصال به اینترنت در پس‌زمینه دارند و اگر دسترسی آنها را قطع کنید ممکن است در کار آنها خلل ایجاد شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *