همه آن چه که باید درباره آدرس IP بدانید (بخش آخر)

|
۰ دیدگاه
ip

کلیک – در طی این مطلب آموزشی قصد داریم تمام اطلاعات اساسی درباره آدرس IP را که نیاز است به عنوان یک کاربر در دنیای اینترنت بدانید، در اختیار شما قرار دهیم. در بخش اول و دوم با مفاهیم پایه درباره یک آدرس آی پی آشنا شدید و تفاوت میان آدرس IP استاتیک و IP داینامیک را فرا گرفتید. در این بخش به ذکر چند نکته مفید خواهیم پرداخت.

چطور آدرس آی‌پی خود را بیابیم؟

شما به سادگی می توانید با استفاده از راه های مختلف آدرس آی‌پی خود را پیدا کنید. یکی از این راه ها استفاده از سایت CanYouSeeMe.org است، که به محض ورود به آن می توانید آدرس آی‌پی خود را مشاهده نمایید. مسلما زمانی که از طریق یک کامپیوتر دیگر وارد این سایت می شوید آی‌پی شما متفاوت خواهد بود و آدرس آی‌پی را خواهید دید که با آن به اینترنت متصل هستید. وب سایت دیگری که می توانید در زمینه مفید باشد YouGetSignal نام دارد. در واقع این سایت یک نقشه جغرافیایی از موقعیت مکانی شما را که آدرس آی‌پی شما به آن منطقه تعلق دارد، نشان می دهد که می تواند به عنوان یک ابزار فوق العاده کارآمد به منظور ردیابی آدرس های آی‌پی و پی بردن به موقعیت جغرافیای آی‌پی مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد. یک روش بسیار ساده دیگر نیز وجود دارد. کافی است در گوگل عبارت ip address را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید. با انجام این کار گوگل در اولین نتیجه جستجوی خود آدرس آی‌پی شما را مطابق شکل زیر نشان می دهد.

Ip

مخفی کردن آدرس آی‌پی

باید این نکته را یادآور شد که امکان مخفی کردن آدرس های آی‌پی نیز وجود دارد و با این کار می توان کارهایی را به صورت مخفیانه انجام داد. به عنوان مثال اگر شما در ایران هستید می توانید با مخفی کردن آدرس آی‌پی خود وانمود کنید که در کشور دیگری حضور دارید. زمانی که شخصی چنین کاری را انجام می دهد، بسیار سخت است تا بتوان موقعیت دقیق و واقعی شخص مورد نظر را یافت.

2 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.