رونمایی از دستگاه پخش ۴k Blue-ray سونی

دستگاه های پخش کننده موسیقی و ویدیو از جمله دستگاه های پرطرفداری هستند که در اکثر خانه ها وجود دارند و از آن ها استفاده های زیادی می شود. یکی از شرکت های فعال و مشهور در زمینه تولید این دستگاه ها شرکت سونی است که اخیراً خبر ارائه گسترده آخرین محصول  UHD blu-ray با نام UBP-X800 منتشر کرده است.

به گزارش کلیک، سونی که اخیراً از دستگاه پخش کننده UHD blu-ray خود رو نمایی کرده بود، امروز این دستگاه را به طور گسترده به بازار عرضه کرد. این دستگاه پخش کننده UBP-X800 نام دارد. بر اساس اعلام شرکت سونی X800 اولین پخش کننده UHD است که بازار عرضه شده است. اما پیش از این نیز سونی دستگاه پخش کننده خود با نام UBP-X1000ES را در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی به بازار عرضه کرده بود. هر چند این دستگاه در واقع نمونه ای از دستگاه های حرفه ای سونی سری ES بود که بازار عرضه شد بود و تنها در فروشگاه های خاصی ارائه شده و در دسترس عموم قرار نداشت. اما X800 به صورت گسترده در بیشتر فروشگاه ها عرضه شده است و در اختیار عموم قرار گرفته است.

به نظر می رسد X800 از نظر طراحی شبیه به X1000Es باشد هر چند از نظر امکانات با X1000ES قابل مقایسه نیست. X800 قادر به دیسک هایی که برای ثبت محتوای آن ها از تکنولوژی  UHD Blu-ray استفاده شده است. به علاوه این دستگاه قابلیت پخش محتوای $k از سرویس هایی مثل Netflx را نیز دارد. از دیگر قابلیت های این دستگاه پشتیبانی از محتوای UDR و محتوای high Dynamic است. همچنین X800 می تواند با Blu-ray 3D، DVD و Cd نیز کار کرده و دارای ورودی USB برای نمایش سایر محتواهای دیجیتالی است. از جمله قابلیت های این پخش کننده در پخش محتوای صوتی، توانایی آن برای پخش صوت با کیفیت ۱۹۲kHz/24-bit و DSC 11.2MHz1 است. از طرفی در این دستگاه تکنولوژی Bluetooth تعبیه شده است تا با استفاده از این تکنولوژی امکان اتصال این دستگاه به گوشی های هوشمند و دستگاه های مجهز به Bluetooth امکان پذیر شود.

قرار است دستگاه در بهار سال جاری میلادی به بازار کل دنیا عرضه شوند هرچند قیمت نهایی این محصول خارق العاده سونی هنوز مشخص نیست.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *