خداحافظی گوشی های قدیمی با واتس اپ

واتس آپ قبلا اعلام کرده بود که تا پایان سال ۲۰۱۶ به پشتیبانی اپلیکیشن خود از نسخه های قدیمی سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز فون پایان می دهد؛ بنابراین احتمال دارد که این اپلیکیشن در آینده ای نزدیک در گوشی های قدیمی دیگر قابل استفاده نباشد.

به گزارش کلیک، واتس آپ قبلا اعلام کرده بود که از پایان سال ۲۰۱۶ پشتیبانی اپلیکیشن این شرکت از نسخه های قدیمی سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز فون متوقف خواهد شد؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که این اپلیکیشن در آینده ای نزدیک دیگر بر روی گوشی های قدیمی قابل استفاده نباشد.

این شرکت اعلام کرده است که عدم پشتیبانی این اپلیکیشن از نسخه های قدیمی سیستم عامل های مذکور باعث می شود که تعدادی معدودی از کاربران که از نسخه های قدیمی استفاده می کنند؛ نیز به سمت نسخه های جدیدتر این سیستم عامل ها که اکثریت کاربران از آن ها استفاده می کنند، روی آورند.

این شرکت اعلام کرده است سیستم عامل ها و گوشی هایی که این اپلیکیشن دیگر از آن ها پشتیبانی نخواهد کرد، شامل اندروید ۲٫۱ و ۲٫۲، iOS 6 و آیفون ۳GS و ویندوز فون ۷ می شود. این شرکت دلیل عدم پشتیبانی اپلیکیشن خود از این نسخه ها را عدم توانایی این نسخه ها برای پشتیبانی از ویژگی هایی که در آینده به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد، دانست.

واتس آپ در ماه فوریه اعلام کرد به دلیل اینکه گوشی های قدیمی و سیستم عامل آن ها نمی تواند از ویژگی های جدید این اپلیکیشن پشتیبانی کنند؛ اپلیکیشن واتس آپ نیز نمی تواند به پشتیبانی خود از آن ها ادامه دهد.

تنها راه برای استفاده گوشی های قدیمی از اپلیکیشن های واتس آپ این است که سیستم عامل آن ها به نسخه های جدیدتر از سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز فون ارتقا داده شوند.

این شرکت قبلا هم پایان پشتیبانی اپلیکیشن واتس آپ از سیستم عامل های BlackBerry OS، BlackBerry 10، NoKia S40 و Nokia Symbian S60 را نیز اعلام کرد؛ اما مدتی بعد اعلام کرد که واتس آپ تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ (۹ تیر ۱۳۹۶) به پشتیبانی خود از این سیستم عامل ها ادامه خواهد داد.

به نظر می رسد شرکت واتس آپ با انجام این تغییرات قصد دارد ویژگی هایی همچون رمز گذاری و ویژگی هایی را که مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران می شود، به صورت گسترده در اپلیکیشن خود به کار بگیرد.

ممکن است این شرکت در آینده ویژگی های جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کند. طبق شایعات منتشر شده، این شرکت قصد دارد در سال ۲۰۱۷ ویژگی جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کند که این امکان را برای کاربران فراهم می کند که پیام های خود را پس از ارسال، حذف یا ویرایش کنند.یک دیدگاه

alibalavipour

با تشکر از مطلب مفیدتان در مورد عدم پشتیبانی واتس آپ از اندروید ۲٫۱ و ۲٫۲، iOS 6 و آیفون ۳GS و ویندوز فون ۷

دیدگاه ها:

  1. alibalavipour گفت:

    با تشکر از مطلب مفیدتان در مورد عدم پشتیبانی واتس آپ از اندروید ۲٫۱ و ۲٫۲، iOS 6 و آیفون ۳GS و ویندوز فون ۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *