تشخیص ماهیت مواد از طریق لمس آنها در صفحه نمایش

|
۰ دیدگاه
تکنولوژی صفحات نمایش

تکنولوژی صفحات نمایش لمسی با دستگاه های الکترونیکی تعامل دوباره ای را آغاز کرده اند، اما در حالی که سیستم های کنترلی دستگاه های الکترونیکی در طول سال های گذشته دقیق تر شده اند، صفحات نمایش لمسی پیشرفت آن چنانی نکردند.

به گزارش کلیک، اما حالا تنوس (Tanvas) می خواهد با استفاده از تکنولوژی جدیدی که در CES معرفی کرد، این حس تعامل را به هم نزدیک تر کند و حس وجود یک بافت خاص را بر روی صفحات نمایشی به کاربران القا نماید.

در نسخه آزمایشی، با تعدادی از نرم افزارهای کاربردی آن را امتحان کردیم. یکی از نرم افزارها به شما این امکان را می دهد که در یک استخر مجازی که در کف آن سنگ ریزه وجود دارد، دست خود را بکشید. بازخورد لمسی انگشت شما با صفحه نمایش مانند امواج آب می شود و سنگ ریزه های موجود حس واقعی بودن را به کاربر وارد می کنند.

یکی دیگر از نرم افزارهای جالب مربوط به Bonobos می باشد، که شرکتی در زمینه مد و پوشاک است و از شرکای تجاری Tanvas به شمار می رود. برنامه این شرکت به شما دو جفت شلوار را نشان می دهد، که یکی از جنس کتان و دیگری از جنس مخمل است. شما می توانید با مالش صفحه نمایش جنس پارچه را احساس کنید.

Tanvas می گوید که بازخورد و کیفیت پاسخ دهی صفحات لمسی قدیمی وابسته به ارتعاشات است. در حالی که صفحات جدید این شرکت از پالس های الکترومغناطیسی برای ارسال پاسخ دقیق تر به نوک انگشتان استفاده می کنند.

چنین فناوری ایده ای کاملا جدید نیست، اما برنامه های کاربردی Tanvas احساس کارآمدی بیشتری به آن می دهند. تیم توسعه دهنده این محصول می گوید که برای ساخت آن به مدت ۱۰ سال در دانشگاه نورث وسترن تحقیقات به عمل آورده است. این شرکت امیدوار است که در نمایشگاه CES بتواند شرکایی را جذب کند که مایل باشند از این فناوری در بخش هایی مانند بازی ها، برنامه های آموزشی و یا ایجاد یک حالت خاص برای بینایی استفاده کنند.

ممکن است به دست آوردن چنین شرکایی برای Tanvas، به خصوص در زمینه سخت افزاری، بسیار مشکل باشد. اما دانستن این که چنین تکنولوژی وجود دارد که ممکن است در آینده ای نزدیک در تبلت ها و اسمارت فون ها هم مورد استفاده قرار گیرد، بسیار هیجان انگیز است.

1 پسندیده شده
علی رهبری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.