ترک سیگار با یک بازی موبایل جالب

|
۰ دیدگاه
اپلیکیشنی برای ترک سیگار

به تازگی محققان بازی موبایلی به نام Cigbreak Free را توسعه داده اند که می تواند به سیگاری ها در ترک سیگار کمک کند.

به گزارش کلیک، در این بازی که مثل بازی های معمولی دیگر بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود، بازیکنان برای رسیدن به مراحل بعدی باید در هر مرحله کارهایی را انجام دهند تا امتیاز دریافت کنند.

 از جمله این کارها پیدا کردن تعداد مشخصی از سیگار  و از بین بردن آن ها در یک زمان معین است.

بازی Cigbreak Free از ۳۷ تکنیک تغییر رفتار مثل نشان دادن عواقب این رفتار ها بر سلامت فرد، به دست آوردن امتیاز به شرط انجام کار هایی در جهت ارتقا سلامت یا ارائه پاداش‌ های مالی مجازی برای کمک به افراد سیگاری در جهت ترک سیگار تشکیل شده است.

نکته مثبتی که در مورد اپلیکیشن‌ های گوشی ‌های هوشمند می توان گفت این است که شما می‌ توانید در هر نقطه از آن استفاده کرده و مشغول بازی شوید.

اشتیاق مصرف سیگار یک احساس کوتاه مدت است که با کنترل آن و منحرف کردن ذهن به سمتی دیگر می ‌توان آن را ترک کرد.

به گفته محققان و بر اساس پژوهشی که در مجله BMJ منتشر شده است، پاداش‌ هایی که در بازی هستند بازخورد های مثبتی در دنیای حقیقی برای افراد سیگاری به دنبال دارند.

11 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.