چرا گیمرهای کامپیوتری باید از انتشار Tekken 7 هیجان زده باشند؟

خبر انتشار قسمت ۷ بازی محبوب و پر‌طرفدار Tekken برای PC توجه بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب کرده است.

به گزارش کلیک، شنیدن یکی از اسامی Yoshimitsu، King، Heihachi Mishima و Nina Williams کافی است تا اکثر بازی‌بازان یکی از محبوب‌ترین و پر‌طرفدار‌ترین بازی‌ها را به یاد بیاورند. تقریبا هر کسی برای یک‌بار هم شده، نام Tekken را شنیده یا این عنوان را بازی کرده است. بازی‌ای که در دهه ۱۹۹۰ در سبک مبارزه‌ای یکه‌تاز بود. در سال ۱۹۹۴ بازی Tekken اولین بازی رایانه‌ای بود که توانست بالغ بر یک میلیون نسخه در کنسول PlayStation 1 بفروشد و همچنین اولین بازی سبک مبارزه‌ای بود که از انیمیشن‌های ۳D استفاده کرد. برای اولین بار اتفاق بزرگی در عرصه بازی‌های رایانه‌ای روی داده بود. عنوان Tekken پس از ۲۲ سال عرضه برای کنسول‌ها و با بیش از ۴۲ میلیون نسخه فروخته شده در سراسر جهان، بالاخره در اوائل سال آینده تحت عنوان Tekken 7: Fated Retribution و پس از مدت‌ها انتظار برای PC عرضه خواهد شد. بازی Tekken به مدت حدود دو دهه یکی از محبوب‌ترین‌ بازی‌ها بوده است و هنوز هم در جلب توجه نسل‌های مختلف بازی‌بازان از سراسر جهان موفق عمل کرده و این نشان از ویژه و خاص بودن این بازی دارد. چه عاملی Tekken را بسیار ویژه ساخته؟

بازی تکن 7 برای کامپیوتر

یکی از ویژگی‌های آن انتخاب کاراکتر از بین فهرست پر‌شمار و متنوع کاراکتر‌ها است. کاراکتر‌های متنوع از انسان، کشتی‌گیران ماسک‌پوش، ربات‌های انسان‌نما، نینجا با شمشیر که بیشتر شبیه موجود فضایی است، کاراکتر Akuma از بازی Street Fighter و کاراکتر‌های متنوع دیگر که تقریبا برای هر کسی  یک کاراکتر برای بازی وجود دارد. حتی برای هواداران Street Fighter هم کاراکتر Akuma در Tekken 7 ظاهر می‌شود. (ظاهرا او به دستور Kazumi همسر قبلی Heihachi برای کشتن وی در تکن ۷ ظاهر شده است.)

بازی Tekken 7 برای PC

هر کاراکتر روایت جزئیات داستانی گذشته خود را به همراه فهرستی از حرکت‌ها شامل تقریبا ۱۰۰ هنر عمومی، کمبو‌ها و حرکت‌های گلاویزی دارد که به Tekken کمک می‌کند تا تازه و جالب باقی می‌ماند و همیشه چیزی برای یاد‌گیری وجود دارد.

حرکت‌های روان و تکنیکی بازی، سبک هنری دقیق، موسیقی متن قوی، جزئیات پیچیده در مراحل و طرح‌های متمایز از هم کاراکتر‌ها، تمام عناصری است که یک بازی مبارزه‌ای را خاص می‌کند. Tekken 7 همچنین ویژگی‌های جدید سینمایی مانند Rage Art و Rage Drive را معرفی کرده که آن را از قسمت‌های قبلی‌اش متمایز می‌کند. Rage Art به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا حمله قدرتی فوق‌العاده‌ای را روی حریف اجرا کنند، چیزی شبیه Super‌ها در بازی Street Fighter. در طرف دیگر ویژگی Rage Drive یک سری از حملات قوی است که میزان آسیب بیشتر از حد معمولی روی حریف باقی می‌گذارد. اجرای تمام این حرکات آسان است و هیچ چیزی رضایت‌بخش‌تر از دیدن چهره طرف مقابل‌تان هنگام KO کردن با Rage Art نیست. بازی Tekken، بدون ویژگی‌های حواس‌پرتی و عجیب در مبارزه، تکن نخواهد بود و با وجود طیف گسترده‌ای از نمایشگر‌های جدید، بازی هنوز هم از عناصر کلیدی که آن را عالی می‌سازد، بهره می‌برد. بازی Tekken 7 در طول سال ۲۰۱۶، در صحنه esports و با نمایش‌هایی که در رویداد‌های مختلف از جمله Evo 2016 از خود نشان داد؛ سر و صدای زیادی کرد. تکن هر زمان که در esports ظاهر شده در مقایسه با دیگر بازی‌های این ژانر کمتر مورد توجه قرار گرفته، با این حال، وجود هایپ در قسمت ۷ آن و به خصوص انتشار آن برای PC نشانگر تغییرات قابل توجه در سال ۲۰۱۷ خواهد بود. ویژگی‌های جدید از جمله Rage Arts که در Tekken 7 معرفی شده، سطح کاملا تازه‌ای از سختی و هیجان را در مبارزات هم برای بیننده و هم برای بازی‌باز به ارمغان آورده است. هنگام تماشا و انجام بازی Tekken 7 به وضوح می‌توان دید که بازی با esports توسعه داده شده و حرکات مخصوص، عکس‌های صحنه آهسته و زاویه دوربین سینمایی از عواملی هستند که مخاطبان گسترده‌تری را جذب بازی کرده است.

بازی تکن 7 برای PC

Harada-san تهیه کننده بازی Tekken اشاره کرده است که همواره تقاضا برای نسخه PC بازی وجود داشته اما در گذشته، پورت کردن آن برای PC به دلیل موانع فنی و تکنیکی امکان پذیر نبوده است. از آنجایی که نسخه جدید با استفاده از موتور گرافیکی Unreal 4 توسعه داده شده، انتشار آن برای PC آسان‌تر بوده و در واقع بازی این‌بار برای PC ساخته شده بود. تکن همواره بازی آرکید و تحت کنسولی بوده است  که اکثر بازی‌بازان، آن را روی کنسول PlayStation تجربه کرده‌اند. با این حال، خبر انتشار Tekken 7 برای PC به عنوان تجربه‌ای کاملا جدید، مورد توجه بسیاری از بازی‌بازان اختصاصی کنسول و هواداران سر‌سخت آن قرار گرفته است.

«آیا بازی از قابلیت cross-platform play پشتیبانی خواهد کرد؟» و «حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای آن در PC چه خواهد بود؟» دو سوالی است که مدت‌ها ذهن هواداران را به خود مشغول کرده.

تکن 7

اگر‌چه هیچ اطلاعیه رسمی از Namco Bandai منتشر نشده، Harada-san در یک توییت اشاره کرده بود که قابلیت cross-platform play ممکن است به دلیل خطرات امنیتی در زمان عرضه، موجود نباشد. نکته قابل توجهی که وجود دارد، قابلیت cross-platform play هنوز به طور رسمی رد نشده است. در مورد حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای بازی، Michael Murray توسعه‌دهنده بازی Tekken 7 در مصاحبه اخیرش تاکید کرده که جزئیات هنوز مشخص نشده اما در زمان نزدیک به انتشار این جزئیات به اطلاع عموم خواهد رسید. در مسابقات جهانی و نهایی در اوائل این ماه، تاریخ انتشار آن برای PC و کنسول در ماه ژانویه خواهد بود و اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد نسخه PC در همین ماه منتشر خواهد شد.

قطعا گسترش مرکز کابران به PC بازان، تکن و جوامع بازی مبارزه‌ای را تقویت خواهد کرد. امیدواریم قابلیت cross-platform play که قطعا نسخه PC از آن بهره‌مند خواهد شد، در بازی ارائه شود. آینده Tekken 7 بر روی PC به ویژه زمانی که وارد دنیای esports شود، قطعا قدرتمند به نظر می‌رسد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *