آیا دکل های مخابراتی خطرناک هستند؟

|
۰ دیدگاه
خطر دکل های مخابراتی برای انسان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در رابطه با خطرناک بودن دکل های مخابراتی بیان کرد تاکنون هیچ مرجع علمی، خطرناک بودن دکل‌ های مخابراتی را برای انسان  اثبات نکرده است. او هم چنین در این نشست در خصوص وضعیت اینترنت شهرستان کوثر اردبیل صحبت کرد.

به گزارش کلیک، بهروز رزمی روز شنبه در جلسه هم‌ اندیشی مسؤولان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کوثر گفت: برخی نگرانی ها و طرح مطالب مختلف در خصوص مضرات دکل های مخابراتی بی مورد است.

او همچنین در خصوص جانمایی دکل های مخابراتی بیان کرد: برای جانمایی یک دکل موافقت مالک و مجوز شهرداری لازم است و با وجودآن طبق قانون مشکلی وجود نخواهد داشت.

رزمی در خصوص وضعیت پوشش تلفن ثابت در استان اردبیل افزود: ۱۰۰ درصد مناطق شهری استان تحت پوشش تلفن ثابت بوده و همچنین تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز برخوردار از تلفن ثابت هستند.

وی ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی را ۱۳ درصد اعلام کرد و گفت: انتظار می ‌رود با برنامه‌ ریزی‌ های لازم بیشتر مناطق استان از خدمات اینترنت پرسرعت برخوردار می شوند.

رزمی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ایجاد اشتغال در حوزه ی سی تی گفت: با گسترش حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق بیشتری از استان شاهد ارائه خدمات بیشتری به مردم و افزایش اشتغال خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال شهرستان کوثر که به مرکزیت شهر گیوی بوده و در ۸۵ کیلومتری اردبیل قرار گرفته است از نسل سه اینترنت بهره مند خواهد شد، افزود:

در فاز دوم طرح توسعه اینترنت نیز پوشش ۵۰۰ روستای دیگر را در اولویت قراردارد که ۳۰ روستای آن مربوط به شهرستان کوثر است.

فرماندار کوثر نیز در این نشست گفت: این شهرستان با توجه به پراکندگی روستاها نیازمند توجه ویژه مسئولان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

علیرضا علیپور افزود: توسعه زیر ساخت ها در روستاها عامل مهمی در کاهش هزینه های غیر ضروری است.

در این نشست برخی از مشکلات شهرستان در حوزه ارتباطات از جمله زیر ساخت اینترنت پرسرعت، تلفن های همراه اول، ایرانسل، رایتل و افزایش ظرفیت تلفن های ثابت در سطح شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

1 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.