چگونه پیام ارسال شده در تلگرام را قبل از تایید ارسال حذف کنیم؟

|
۴ دیدگاه
آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام قبل از تایید ارسال

اگر شما هم از کاربرانی هستید که گاهی در ارسال پیام در تلگرام اشتباه می کنید یا اینکه همیشه نگران ارسال اشتباه هستید، با ما همراه شوید تا راهکاری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

کلیک– خیلی از کاربران در کار کردن با لپ تاپ و حتی با نرم افزار تلگرام، کمی عجول هستند و همیشه شاهد اشتباهاتی هستند که گاهی برایشان گران تمام می شود. شاید شما هم چنین تجربه تلخی را داشته باشید.

 ممکن است روزی پیام اشتباهی برای کسی ارسال کنید یا اینکه هنگام فوروارد کردن پیامی، ناگهان مخاطب دیگری را انتخاب کنید. به هر حال، این اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی رخ دهد. برای حل این مشکل دو ترفند وجود دارد که در ادامه از آن ها صحبت می کنیم.

راه حل ۱: قبل از ارسال پیام

اگر در حال چت کردن با فردی هستید که نباید پیام اشتباهی برای او ارسال کنید، می توانید از نسخه موبایلی تلگرام استفاده کرده و از قابلیت secret chat آن بهره مند شوید. زمانی که در چنین بستری چت می کنید می توانید پیام ها را قبل از خواندن فرد مقابل پاک کنید و مطمئن باشید که او نیز این پیام ها را نخواهد خواند.

راه حل۲: بعد از ارسال پیام

زمانی که فردی، در حال چت کردن با شماست، و شما برای او پیامی ارسال می کنید، اگر با دو تیک مواجه شدید، این بدین معنی است که فرد، مطلب را خوانده است و بعد از آن راهی برای جبران اشتباه وجود ندارد. اما اگر پیامی ارسال کردید، و فرد مقابل در آن لحظه آنلاین نبود، با یک تیک مواجه خواهید شد. این تک تیک، نشانه خوبی است.

در چنین شرایطی می توانید سریع، فرد مورد نظر را بلاک کنید و بعد از بلاک کردن پیام مورد نظر را پاک کنید. در چنین شرایطی بعد از آن بلاک کردن(unblock)، پیام مورد نظر به فرد مورد نظر نخواهد رسید.

البته فراموش نکنید که بسیاری از افراد از ترفند هایی در تلگرام استفاده می کنند که حتی با خواندن پیام، دو تیک برای ارسال کننده ارسال نمی شود و این می تواند تا حدودی شما را به اشتباه بیندازد.

اما بهترین راهی که وجود دارد این است که بیشتر مراقب محتوای ارسالی تان در تلگرام باشید و سعی کنید درصد خطاهای خود را کاهش دهید.

20 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: حافظ

دکتر خیلی از دنیا عقبی ، الان در نسخه جدید تلگرام می تونی متنی که ارسال شده بودو پاک کنی حتی اگه طرف خونده باشه

  توسط: محسن ب

  جناب حافظ، موضوعِ این مطلب، پاک کردنِ پیام قبل از خونده شدنه. این که متنی رو که طرف خونده پاک کنی، چه مشکلی رو حل می کنه؟!

   توسط: من

   ایول اینو خوب اومدی

   توسط: مبین

   ایشون درست گفتن شما منظورش رو نفهمیدین ، در نسخه جدید تلگرام قابلیت حذف دوطرفه پیام رو قرار دادند
   چه قبل از خوندن طرف و چه بعدش میتونی پیامی که فرستادی رو حذف کنی

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.