مشاهده عملکردهای بخش های مختلف ویندوز ۱۰ به صورت لحظه ای

در این مطلب قصد داریم به نحوه بررسی عملکرد بخش های مختلف ویندوز ۱۰ مانند سرعت شبکه اینترنت و سرعت خواندن و نوشتن هارد کامپیوتر به صورت لحظه ای بپردازیم. با ما همراه باشید.

کلیک – وقتی که شما فایلی را با استفاده از برنامه ای مانند دانلود منیجر دانلود می کنید، نوار نشان دهنده میزان حجم دانلود شده، شاخص خوبی برای اطمینان از سرعت مناسب و قابل قبول اینترنت نیست. همچنین ممکن است مطمئن نباشید که سرعت هارد دیسک سیستم شما مناسب است یا نه.

برای اطلاع از عملکرد بخش های مختلف سیستم به صورت لحظه ای، ابتدا با زدن دکمه های esc+shift+ctrl (در ویندوز ۱۰) بخش Task Manager ویندوز را باز کنید. پس از آن سربرگ More Details را انتخاب کنید و در نهایت روی بخش Performance کلیک کنید. در این بخش می توانید عملکرد بخش های مختلف سیستم را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

با کلیک کردن بر هر روی بخش در سمت چپ صفحه می توانید عملکرد هر یک از بخش ها را با جزییات بیشتر کنترل کنید؛ به عنوان مثال در بخش network می توانید سرعت دریافت و ارسال اطلاعات (send and receive) را با واحد کیلوبیت و مگابیت مشاهده کنید. در بخش Disk نیز می توانید سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را مشاهده کنید. شما می توانید در هنگام دانلود یک فایل و یا انتقال اطلاعات در هارد، نیز این نمودارها را مشاهده کنید و از عملکرد سیستم خود مطلع شوید.

چنانچه پیغامی مبنی بر آپدیت ویندوز دریافت کردید، بهتر است حتما آن را بررسی کنید، چنانچه سرعت خواندن و نوشتن هارد شما نوسان دارد و یا برای مدت زیادی روی صفر باقی می ماند بهتر است، کامپیوتر خود را ریست کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *