ساخت اولین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام

|
۴ دیدگاه
اولین شهر شناور جهان

نخستین شهر شناور جهان تا ۲۰۱۹ میلادی در اقیانوس آرام و نزدیک تاهیتی ساخته خواهد شد.

به گزارش کلیک، دولت پولینزی فرانسه با موسسه Seasteading قراردادی بسته تا عملیات ساخت این جزیره طی دو سال آتی آغاز شود.

طرح‌های اولیه این جزیره بلندپروازانه به نظر می‌رسد اما موسسه Seasteading معتقد است شهرهای نیمه مستقل مکانی ایده‌آل برای آزمایش شیوه‌های جدید مدیریت دولتی و کشاورزی هستند.

این شهر شناور برای آزمایش ایده‌های جدید مانند درمان بیماری‌ها، پاک کردن جو زمین و ثروتمند کردن فقرا به کار گرفته خواهد شد.

نخستین شهر شناور جهان روی شبکه‌ای از ۱۱ پایه مستطیل ساخته می‌شود. بنابر این می‌توان شهرها را با توجه به نیاز ساکنان کنار هم قرار داد.

بستری که این جزیره روی آن ساخته می‌شود از سیمان تقویت شده ساخته می‌شود که قدرت تحمل زیادی دارد. این شهر روی دریا شناور است اما قدرت استقلال قابل توجهی خواهد داشت.

یکی از نکات جالب این جزیره متشکل از چند شهر مجزای شناور آن است که اگر ساکنان یکی از جزیره‌ها با دولت مرکزی مخالف باشند می‌توانند با قایق به جزیره دیگری بروند. به این ترتیب دولت هر یک از این جزایر مجبور است برای حفظ شهروندان خود رقابتی عمل کند.

LinkedIn

3 پسندیده شده
شقایق شمس
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: ورمی کمپوست بیوتوپراق

با سلام..
چند سالی هست که همچین رویه ی اجتماعی که این جزیره داره رو بچه دارن بازیش رو تو گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر انجام میدن.. جالبه که یه بازی استراتژیک شهرسازی و نوع مدیریتی اون رو رو واقعی کردن

توسط: ایران

طرح خوبی هست.

توسط: ali

.بگیرینشون دارن دریا خواری میکنن. هیف حتما از مسئولین با بصیرت ایرانی ندارن . اینا حتما نمیزاشتن دریا خواری بکنن. خخخخخخخخخخخخ

توسط: seyed

جالب بود

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.