افزایش خودکار فضای خالی حافظه قابلیتی جدید در ویندوز ۱۰

|
۰ دیدگاه
افزایش خودکار فضای حافظه در بروز رسانی ویندوز 10

مایکروسافت در آخرین بروزرسانی برای ویندوز ۱۰ قابلیت جدیدی را در نظر گرفته است که به کاربر اجازه می دهد به صورت خودکار فضای بیشتری را در هارد دیسک خود آزاد کند.

به گزارش کلیک، این پیش ‌نمایش برای کاربران ویندوز اینسایدر قابل دریافت است. مایکروسافت نام این ویژگی را “Storage Sense”  گذاشته است که با حذف خودکار فایل‌ های اضافی تولید شده توسط اپلیکیشن ‌ها و هم‌ چنین خالی کردن خودکار فضای Recycle Bin، می ‌توان فضای آزاد در دسترس را افزایش دهد.

هم‌ چنین این قابلیت به شما اجازه می‌ دهد به صورت دستی فضای هارد دیسک را مدیریت کنید، مطمئنا این قابلیت برای آزاد کردن فضای خالی در مواقع لزوم، کاربردی خواهد بود.

Storage Sense به صورت پیش ‌فرض و به دلایل روشنی غیر فعال است. اگر می خواهید این ویژگی‌ را فعال کنید، می ‌توانید به بخش System>Storage مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که این قابلیت تنها برای کاربران ویندوز ۱۰ اینسایدر بیلد ۱۵۰۱۴ در دسترس است. بروزرسانی عمومی ویندوز ۱۰ در ماه آوریل عرضه خواهد شد، با دریافت این بروزرسانی به Storage Sense و چند ویژگی بزرگ دیگر دسترسی خواهید داشت.

افزایش خودکار فضای حافظه در بروز رسانی ویندوز 10

2 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.