بلک بری برای نقض حق ثبت اختراع از نوکیا شکایت کرد

ممکن است که تنها یک روز از ولنتاین گذشته باشد، اما بلک بری با ارسال کارتی ویژه برای نوکیا می خواهد این شرکت را به پای میز محاکمه در دادگاه بکشاند.

به گزارش کلیک، بر روی این کارت نوشته شده بود “این لیستی از نمایش های تلویزیونی نیست، بلکه لیستی از اختراع های ثبت شده ما است که احساس می کنیم شما آن ها را نقص کرده اید و برای خودتان استفاده می کنید”. حدس می زنیم ارسال این کارت برای بلک بری ۲٫۹۹ دلار هزینه در بر داشته است. نوکیا و بلک بری نقاط اشتراک فراوانی با یک دیگر دارند. هر دو شرکت در گذشته ای نه چندان دور از تولیدکنندگان پیشروی گوشی های هوشمند در جهان بودند، اما در طی سال های متوالی این جایگاه را از دست دادند.

بر اساس گزارش بلک بری، محصولات نوکیا مانند ایستگاه های پایه Flexi Multiradio، سیستم های کنترل شبکه های رادیویی و نرم افزار Liquid Radio با استفاده از ایده های بلک بری و بدون مجوز درست شده اند، در حالی که حق اختراع آن ها برای این شرکت ثبت شده بود.

مورد دوم جز گروهی از اختراعات بود که در سال ۲۰۱۱ به ارزش ۴٫۵ میلیارد دلار از نورتل خریداری شده بود. نوکیا سعی کرد که در سال ۲۰۰۹ این ایده را به دست آورد اما ورشکستگی نورتل مانع از انجام این کار شد.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که نتیجه شکایت بلک بری از نوکیا چه خواهد شد. اما اگر ما بخواهیم در مورد این موضوع نظر بدهیم، شاید طرف نوکیا را بگیریم، چرا که امروزه یک طرح یا ایده به روش ها و مدل های مختلفی پیاده سازی می شود و هر شرکتی بر اساس روش های کاری خودش و با فراهم کردن زیر ساخت های لازم آن کار را انجام می دهد. با اخبار تکمیلی این شکایت همراه ما باشید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *