با اپلیکیشن Email Insights به راحتی ایمیل خود را بیابید

شرکت مایکروسافت معتقد است که اپلیکیشن جدید Email Insights کاربران را از شر جستجوهای بی ثمر در Outlook و Gmail خلاص خواهد کرد.

به گزارش کلیک، Email Insights  که محصولی از Garage Project است، آخرین دستاورد توسعه دهندگان مایکروسافت می باشد که تاکنون اپلیکیشن های بسیاری برای پلتفرم های مختلف ساخته اند.

با این حال، در این مورد باید گفت که Email Insights تنها برای کاربران ویندوز تهیه شده است و مخصوص آن هایی است که از سرویس دسکتاپ Microsoft Outlook یا جیمیل استفاده می کنند. متاسفانه این افراد زمانی که از بخش جستجوی داخلی سرویس های مذکور استفاده می نمایند، نمی توانند به راحتی ایمیل مورد نظر خود را بیابند.

طبق اظهارات Suresh Parthasarathy، توسعه دهنده ارشد در بخش تحقیقات مایکروسافت، کسی که در ایجاد Email Insights نقش مهمی داشت، کاربران باید بسیار تلاش کنند تا بتوانند ایمیل مورد نظر خود را در Outlook یا Gmail توسط بخش جستجوی داخلی این سرویس ها پیدا کنند.

اما Email Insights به شکلی طراحی شده است که کاربران در هنگام استفاده از بخش جستجوی آن احساس می کنند که در داخل یک مرورگر بوده و در حال جستجو از طریق گوگل یا بینگ هستند.

بنابراین به جای این که کاربر در لیست ایمیل های موجود در اینباکس خود به منظور یافتن ایمیل مورد نظر اسکرول کند، بخش جستجوی Email Insights پس از وارد شدن کلمه مورد نظر توسط کاربر، ۳ نمونه از مرتبط ترین ایمیل ها را بالاتر از سایر ایمیل هایی که اخیرا به دست او رسیده نشان می دهد. مایکروسافت نام فضایی را که این نتایج در آن نمایش داده می شوند، “intent pane” نامیده است که کاربران می توانند در داخل آن به منظور یافتن ایمیل مورد نظر خود اسکرول کنند.

 email-insights

زمانی که اپلیکیشن نصب می شود، از کاربر می خواهد تا تنظیمات مربوط به Outlook یا Gmail را انجام دهد. پس از این کار اپلیکیشن تمام ایمیل های مربوط به این دو حساب کاربری را واکشی می نماید. کاربران می توانند با استفاده از فیلترهای اینباکس، ایمیل های ارسال شده یا پاک شده دایره جستجوی خود را محدود کنند. هم چنین امکان جستجو از طریق نام، نام فایل ضمیمه شده یا لینک نیز وجود دارد.

مایکروسافت می گوید نتایج بر اساس زمان و میزان ارتباط با عبارت جستجو شده مرتب می شوند. این اپلیکیشن از چندین برگه تشکیل شده است. هم چنین زمانی که کاربر کلمه یا عبارت خاصی را در بخش جستجو وارد می کنید نیازی نیست که آن را به طور کامل تایپ نماید. زیرا این اپلیکیشن از قابلیت “fuzzy person name search”برخوردار است. در واقع این ویژگی مواردی را حدس می زند که کاربر به دنبال آن ها می گردد و آن موارد را به او پیشنهاد می دهد. یکی از مزایای این ویژگی این است از غلط های املایی در هنگام تایپ یک کلمه جلوگیری می شود.

Parthasarathy می گوید: ما قصد داشتیم جستجوی ایمیل ها را همانند جستجو در وب طراحی کنیم.

ویژگی هایی مانند “fuzzy person name search” کار را برای افراد آسان می کند زیرا دیگر نیازی نیست تا کاربر مجبور باشد تا به طور دقیق نام آن چیزی را که به دنبالش است به خاطر بیاورد و وارد نماید.

او هم چنین افزود: این نوع طراحی تنها به دلیل الگوریتم های ما نبوده بلکه به منظور بهبود تجربه کاربری (UX) است. ما اپلیکیشن ایمیلی فراهم کردیم که همانند یک مرورگر وب سبک باشد و کاربران بتوانند تجربه جستجوی خود در وب را در این اپلیکیشن نیز احساس کنند.

طبق گفته های مایکروسافت ایده ایجاد چنین ابزار جستجوی کاربردی از یک رویداد برنامه نویسی آغاز شد که به مرور زمان برای کامل تر شدن در قالب Garage Project توسغه یافت و در نهایت عرضه شد.

جدا از بهبود یافتن بخش جستجوی ایمیل، مایکروسافت معتقد است این ابزار می تواند امور (Tasks) مرتبط با ایمیل را برای کدهای پیچیده توسعه دهندگان ساده تر سازد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *