تماشا کنید: اجرای ویندوز XP روی گوشی آیفون ۷

|
۰ دیدگاه

اخیرا یک توسعه دهنده موفق شده با هک کردن گوشی آیفون ۷، سیستم عامل قدیمی و محبوب ویندوز XP را روی آن اجرا کند!

به گزارش کلیک، اگر فکر می کنید که استفاده از ویندوز XP در سال ۲۰۱۷ عمل بسیار عجیبی است، پس اجرای آن روی یک گوشی هوشمند آیفون ۷ را عجیب تر خواهید یافت.

توسعه دهندگان اثبات کردند که iOS تنها سیستم عاملی نیست که آیفون ۷ می تواند آن را اجرا کند.

مدت ها پیش، کاربران می توانستند علاوه بر iOS، سیستم عامل اندروید را نیز روی آیفون های خود تجربه کنند. اما این دوران طلایی چندان دوامی نداشت، چرا که اکنون اپل به سختی تلاش می کند تا همه چیز را روی دستگاه هایش قفل کرده و کاربران را ناچار به استفاده از iOS کند. اما این تمام ماجرا نیست؛ سرانجام یک توسعه دهنده با ترفند هایی توانسته است جدیدترین مدل آیفون را هک کرده و سیستم عامل جدیدی را روی آن به اجرا درآورد. اکنون ما شاهد یکی از شاهکار های سال ۲۰۱۷ هستیم و آن اجرای ویندوز XP روی یک گوشی آیفون ۷ است.

قبل از این که از اجرای درست و کامل این سیستم عامل روی آیفون ۷ به هیجان بیایید، باید بگوییم که چنین نیست. انجام چنین عمل سحرآمیزی تنها با استفاده از شبیه سازی به نام Xcode و یک رام ویندوز XP که روی آن بارگذاری شده، ممکن می شود. اگر فیلم را به طور کامل مشاهده کنید، خواهید دید که این سیستم عامل روی آیفون ۷ عملکرد چندان مناسبی ندارد. حرکت نشانگر موس بر روی صفحه به کمک on-screen gesture (حرکت دست روی صفحه) انجام می شود که واقعا آسان ترین روش برای انجام این کار است.

از نظر عملکرد، ویندوز XP روی آیفون ۷ فاجعه بار به نظر می رسد، چرا که کوچکترین کار ها با کندی فراوان همراه است. بنابر این، فعلا نمی توان انتظار داشت که یک سیستم عامل مخصوص رایانه های رومیزی به خوبی و روانی روی یک گوشی اجرا شود. از طرف دیگر، سیستم عاملی که روی این گوشی اجرا می شود، از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با ویندوز محبوب XP ندارد.

حرف آخر

اگر چه دست یابی به چنین موفقیتی به کمک یک شبیه ساز امکان پذیر شده ولی باز هم قابل توجه است. جالب تر این است که این سیستم عامل در کنار آخرین نسخه سیستم عامل اپل، یعنی iOS 10.2.1 اجرا می شود و می توان هر دو را در کنار یکدیگر روی یک آیفون ۷ تجربه نمود.

1 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.