ارتقای گرافیک ۳ بعدی مرورگر کروم در سکوت خبری

|
۰ دیدگاه

گوگل با افزودن استاندارد WebGL 2.0 به کروم، کیفیت نمایش محتوای گرافیکی در این مرورگر را ارتقا بخشید.

به گزارش کلیک، اگر شما هم جزو کاربران مرورگر کروم باشید، باید متوجه ارتقای کیفیت گرافیک ۳ بعدی آن در صفحات وب شده باشید. گوگل اخیرا کروم ۵۶ را عرضه کرده و پشتیبانی از استاندارد WebGL 2.0 را به آن افزوده است. اکنون شما باید شاهد عملکرد بهتر و سریع تر، انواع بافت های جدید و افکت های تصویری (مثل افکت های مبتنی بر حجم و تون مپینگ) باشید. مهم تر از همه، اکنون این مرورگر با تنظیمات و مشخصات OpenGL ES 3 که در بازی های موبایلی جدید تر دیده می شود، همتراز شده است. به عبارت دیگر، اکنون می توان بازی های موبایلی محبوب را بدون کاهش کیفیت گرافیکی روی کروم پورت کرد و آن ها را اجرا نمود.

این به روز رسانی هم اکنون برای تمامی نسخه های رایانه ای این مرورگر موجود است. با این حال، نسخه اندروید هنوز عرضه نشده و گفته می شود که به زودی عرضه خواهد شد. این قابلیت را به هیچ وجه نمی توان پیشرفتی بزرگ تلقی کرد، چرا که مرورگر هایی همچون فایرفاکس و اوپرا قبلا پشتیبانی از WebGL 2.0 را به خود افزوده اند. با این حال، کروم با ۵۸٫۵ درصد، بیشترین سهم را از نظر تعداد کاربر دارد و این کار می تواند خبر خوبی برای آن ها باشد. این عمل نه تنها موجب افزایش شانس دیدن محتوای ۳ بعدی پیشرفته در وب می شود، بلکه به طراحان انگیزه بهره گیری از قابلیت های بصری جدید و زیباتر را می دهد.

4 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.