صرفه جویی ۷٫۸ گیگابایتی iOS 10.3 در فضای گوشی های آیفون

اگر شما نیز از آن دسته کاربران گوشی های آیفون و یا دستگاه های آی پد هستید بنابر این می توانید سیستم عامل گوشی خود را به نسخه جدید سیستم عامل iOS که همان ۱۰٫۳ است به روز رسانی کنید. این نسخه جدید از سیستم عامل iOS فضای کمتری بر روی دستگاه نسبت به نسخه های قبلی اشغال می کند.

به گزارش کلیک، با نصب نسخه ۱۰٫۳ سیستم عامل iOS بر روی گوشی های آیفون می توان در حدود ۷٫۸۱ گیگ فضا صرفه جویی کرد. این خبر خوشی است برای دارندگان دستگاه های اپل. معمولا به روز رسانی سیستم عامل های دستگاه های مختلف باعث می شود که فضای بیشتری از دستگاه اشغال شود. اما به روز رسانی سیستم عامل iOS به نسخه جدید ۱۰٫۳ از این قادعده مستثنا است. اگر همین حالا سیستم عالم دستگاه اپل خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از سوی بسیاری از کاربران قادر خواهید بود تا فضای زیادی را بر روی دستگاه خود ذخیره کنید. معمولا این به روز رسانی بر روی گوشی های آیفون ۷ پلاس با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگ در حدود ۷٫۸۱ گیگ فضای خالی بر روی گوشی ایجاد می کند. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی اپل اینسایدر بعد از نصب و به رز رسانی سیستم عامل iOS  به نسخه جدید آن یعنی ۱۰٫۳ فضای داخلی بر روی دستگاه به جای اینکه در حدود ۲۴۸٫۵ گیگ باشد در حدود ۲۵۲٫۱۴ گیگ خواهد بود. این موضوع در واقع نشان می دهد یکی از ویژگی های نسخه جدید سیستم عامل iOS 10.3  مدیریت فضای داخلی خواهد بود.

هر چند اپل تولید گوشی های ۱۶ گیگ آیفون را متوقف کرده است اما این به روز رسانی نسخه جدید iOS در واقع راه نجاتی است برای کاربران گوشی های ۱۶ گیگ اپل. علاوه بر مزیت افزایش فضای خالی بر روی دستگاه یکی دیگر از مزایای به روز رسانی سیستم عامل iOS افزایش سرعت پردازش اطلاعات است. در واقع این افزایش سرعت در سیستم عامل iOS بعد از تصمیم اپل برای کاهش مدت زمان و حالت های انیمیشنی است. از طرفی در نسخه جدید این سیستم عامل از filesystem جدیدی به نام APFS استفاده می شود که نه تنها منجر به دسترسی و مدیریت بهتر داده ها است بلکه باعث افزایش امنیت و همچنین بهبود سیستم رمز گذاری داده ها بر روی این سیستم عامل نیز می شود.

در صورتی که کاربر دستگاه های اپل هستید به شما پیشنهاد می کنیم که همین امروز سیستم عامل دستگاه خود را به روزرسانی کرده و از مزایا و قابلیت های جدید آن نهایت استفاده را ببرید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *