اپل یکی از بهترین طراحان خود را از دست داد

|
۰ دیدگاه

کریستوفر استرینگر که یکی از مهم ترین و پر سابقه ترین طراحان اپل محسوب می شود، این شرکت را ترک کرده است.

به گزارش کلیک، طبق اطلاعات دریافتی، یکی از مهم ترین طراحان شرکت اپل، به نام کریستوفر استرینگر، قصد دارد تا این شرکت را ترک کند.

استرینگر هنوز در مورد شرکت بعدی که قصد همکاری با آن را دارد اظهار نظری نکرده است، ولی در یک سال گذشته این دومین باری است که یکی از طراحان صنعتی پر سابقه اپل این شرکت را ترک می کند. پیش از این نیز دنی کاستر با خروج از اپل به شرکت GoPro پیوسته بود.

طبق گزارشات، استرینگر ۲۱ سال است که در شرکت اپل فعالیت داشته و یکی از اعضای تیم ۲۰-strong جانی آیو، طراح ارشد اپل، است.

این طراح کهنه کار چندان برای عموم شناخته شده نیست و اولین بار در سال ۲۰۱۲ جهت طرح دعوی نقض حق اختراع اپل توسط سامسونگ برای معرفی تیمش در دادگاه حاضر شد.

او طی رسیدگی به این پرونده اعلام کرد که وی از سال ۱۹۹۵ در طراحی تمام محصولات اپل مشارکت داشته است. او در طراحی اولین آیفون اپل مشارکت داشته و اعلام کرد که سامسونگ دستاورد تیم آن ها را به سرقت برده است. در آن زمان استرینگر گفت: “دست یابی به یک چیز جدید به قوه تخیل فوق العاده ای نیاز دارد. این چیزی است که ما به آن دست یافته ایم.”

اپل در سال ۲۰۱۵ تغییراتی را در تیم طراحان خود پدید آورد و “آیو” را به جایگاه فعلی اش ارتقا داد. همچنین در این سال اپل یک کارمند پر سابقه دیگر به نام ریچارد هاوراد را به عنوان معاون بخش طراحی صنعتی به خدمت گرفت.

1 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.