تصمیم اپل برای استفاده از تراشه اختصاصی مدیریت انرژی در گوشی های آیفون

اپل قصد دارد در آینده از تراشه های اختصاصی خود برای مدیریت انرژی در گوشی های آیفون استفاده کند تا عمر باتری این گوشی ها در هنگام استفاده از آن ها افزایش پیدا کند. در حال حاضر از مدار مجتمع مدیریت انرژی شرکت Dialog در گوشی های آیفون استفاده می شود.

به گزارش کلیک، اپل برای اینکه کنترل بیشتری بر روی iOS در گوشی های آیفون و آیپدها داشته باشد، همیشه در حال توسعه سخت افزار و نرم افزار محصولات خود بوده است؛ اما به دلیل اینکه در گوشی های آیفون از قطعات ساخت شرکت های مختلف استفاده می شود، این شرکت هنوز نمی تواند کنترل کاملی بر عملکرد گوشی های خود داشته باشد؛ اما طبق گفته یک تحلیلگر، این وضعیت در آینده تغییر خواهد کرد.

طبق گفته آقای بانکهاس لامپ، اپل قصد دارد در آینده به جای استفاده از مدار مجتمع مدیریت انرژی (PMIC) که در حال حاضر توسط شرکت Dialog تأمین می شود، از تراشه اختصاصی خود استفاده کند و به نظر می رسد گوشی های مجهز به این تراشه جدید تا سال ۲۰۱۹ عرضه شوند. آقای بانکهاس لامپ معتقد است که اپل قطعا از این تراشه در گوشی های آیفون استفاده خواهد کرد؛ زیرا چندین مهندس از شرکت های مستقل به استخدام خود درآورده است و قبلا هم تیمی متشکل از کارمندان خود برای کار کردن بر روی پروژه طراحی تراشه های مدیریت انرژی اختصاصی اپل، تشکیل داده است.

البته قبلا هم اپل وعده داده بود که فناوری های جدیدی در پردازنده گرافیکی اختصاصی خود یعنی Power VR به کار خواهد گرفت؛ اما گزارشاتی مبنی بر توقف این پروژه توسط اپل، منتشر شده است. تراشه های مدیریت انرژی، وظیفه مدیریت ولتاژ و شارژ رسانی به قطعات مختلف گوشی را بر عهده دارند. در حال حاضر شکایاتی در مورد عمر کم باتری گوشی های آیفون با صفحه نمایش ۴٫۷ اینچی در هنگام استفاده از آن ها وجود دارد. این مشکل تا حدودی به ظرفیت کم باتری های گوشی مربوط می شود؛ اما اپل مدعی است که تراشه اختصاصی این شرکت به صورت کارآمدی با اجزای داخلی ارتباط برقرار خواهد کرد.

البته اپل برای طراحی این تراشه با مشکلات زیادی مواجه است؛ به عنوان مثال تعداد اعضای تیم طراحی این تراشه اختصاصی، به اندازه کافی نیست. تیم تشکیل شده توسط اپل برای طراحی این تراشه تنها از ۸۰ نفر تشکیل شده است؛ در حالی که کارمندان شرکت Dialog 1300 هستند که اصلا با تعداد اعضای تیم اپل قابل مقایسه نیستند. در ضمن این شرکت مالکیت معنوی (مواردی همچون پنتنت، حق اختراع و …) تراشه PMIC را نیز در اختیار دارد و اگر اپل این موضوع را نادیده بگیرید، ممکن است برایش دردسرساز شود و راهی دادگاه شود؛ بنابراین اپل برای طراحی تراشه های مدیریت انرژی، راه دشواری را در پیش دارد.

آیا واقعا گوشی های آیفون ۲۰۱۹ مجهز به تراشه PMIC خواهند بود؟بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *