۵ دلیل بر نامناسب بودن گوشی های شیائومی در بازار ایران

خیلی از افراد شرکت شیائومی را یکی از پدیده‌های دهه گذشته می شناسند که با تولید محصولات مختلف در کاربردهای گوناگون، توانسته سهم خیلی خوبی از بازار لوازم دیجیتال را به خود اختصاص دهد. اما آیا گوشی های این شرکت مناسب کاربران ایرانی است؟

 کلیک، گفته می شود بیشترین تمرکز فروش این شرکت چینی بازار بزرگ چین است، و حتی زمانی موفق شد تا رتبه نخست فروش در این کشور را به دست آورد، البته این رتبه را پس از مدتی از دست داد. در چند سال اخیر شرکت شیائومی سعی کرده تا فروش خود را محدود به بازار چین ننموده و آن را به خارج از مرزهای این کشور نیز گسترده کند و دامنه بازار خود را به کشور ایران نیز گسترش داد.

بنابراین مهم‌ترین عامل در فروش محصولات کمپانی شیائومی در ایران را می‌توان حمایت و پشتیبانی یکی از اپراتورهای همراه کشورمان دانست. بیشتر از هر عامل دیگری، محصولات این شرکت به‌خاطر مقرون به صرفه بودن و به نوعی ارزش بالای کالا در برابر هزینه و بهای پرداختی، به موفقیت قابل توجهی رسیدند. اما همانگونه که می دانید گوشی‌های شیائومی چندان هم بی نقص و خالی از ایراد نیستند و نمی توان همیشه تنها به واسطه قیمت محصول و بر روی کاغذ دست به انتخاب زد. در ادامه مطلب ۵ دلیل برای اثبات اینکه بدانید گوشی‌های شیائومی، چندان هم خوب نیستند برای شما ذکر می کنیم.

۱- هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست!
هنگامی که یک گوشی شیائومی به‌ ویژه در بخش بالا رده آن را در دست خود می‌گیرید، در نگاه اول طراحی و کیفیت آن توجه شما را به خودش جلب می‌کند. از آنجایی که بیشتر مشتریان و کاربران موبایل در همان لحظه اول با دیدن و در ‌دست گرفتن یک تلفن هوشمند، تصمیم نهایی خود را درباره خریدن آن می‌گیرند، به نظر میرسد در حقیقت تولید کننده گوشی بسیار حرفه ای است. اما پس از خرید و در مدت زمان استفاده از تلفن همراه، این شما هستید که باید تاوان انتخاب خود را بدهید! چه تاوانی؟ تاوان ضعیف و نازک بودن بدنه گوشی و خسارت دیدن بیش از حد آن در برابر ضربات وارد شده و یا زمین خوردن آن! به خوبی به‌ یاد دارم که زمانی یکی از پرچم‌داران این شرکت را برای مدتی به عنوان تلفن همراه اصلی‌ خود انتخاب کردم. در ابتدای استفاده، استایل خوش دست بدنه و ظاهر زیبای شیشه‌ای و فلزی‌اش حسابی مرا جذب کرده بود.
همیشه از خودم سوال می کردم که چگونه ممکن است یک پرچم‌دار با این زیبایی و کیفیت با چنین قیمت مناسبی به بازار عرضه شود. بر اساس عادت همیشگی در مورد گوشی های قبلی، برای دستگاه قاب و چوششی در نظر نگرفتم و به همین دلیل چندبار گوشی از دستم و یا از روی میز روی زمین افتاد! پس از هر بار افتادن و بررسی گوشی، متوجه ساختار بسیار ضعیف‌تر و نازک تر بدنه آن نسبت به بقیه رقبا می‌شدم . می دیدم این گوشی با هر ضربه مختصر به سرعت فرو رفتگی و آسیب دیدگی پیدا میکند و حتی یک بار درب پشتی آن با ضربه‌ای نه چندان محکم، از بدنه جدا شد! در آنجا بود که دریافتم هیچ ارزانی، بی‌دلیل نیست!

۲- نمایندگی‌ای که فقط گران می‌فروشد
اگر شما بخواهید گوشی‌های هوشمند شیائومی را در بازار ایران تهیه کنید، با دو نکته منفی روبه‌رو خواهید شد. اول اینکه زمان ورود رسمی محصولات این شرکت توسط نماینده‌ رسمی آن با عرضه جهانی آن بسیار فاصله دارد و بسیار دیده شده است که زمانی عرضه می شود که اخبار معرفی پرچم‌دار جدید شروع به منتشر شدن می‌کنند، گوشی قبلی تازه وارد بازار شود. نکته دوم اینکه، تفاوت قیمت این گوشی ها با محصولات بدون گارانتی نسبتا زیاد است که رسما موجب می‌شود که مزیت اصلی محصولات شیائومی که در مقرون به‌صرفه بودن آن است هم از بین برود! در واقع خیلی وقتها این تفاوت به اندازه ای نمایان خواهد شد که شما عطای گارانتی و خدمات پس از فروش این شرکت که کارنامه چندان روشن و درخشانی هم ندارد، به لقایش بخشیده و نسخه بدون گارانتی آن را خریداری می کنید.
جدیدترین مطالب قرار گرفته در سایت نمایندگی شیائومی در ایران مربوط به تاریخ ۱۷ مهرماه سال گذشته است. تنها ۴ گوشی قدیمی نیز در قسمت محصولات، قرار دارد و حتی پرچم‌دار سال گذشته یعنی مدل Mi 5 هم وجود ندارد (Mi 6 که هیچ!). با این اوصاف به‌راحتی می‌توان این موضوع را درک کرد که از شرکتی که حتی یک اپراتور ساده برای به روزرسانی سایتش به کار نگرفته است، نباید انتظار خدمات و پشتیبانی آنچنانی را داشت. چیزی که در بازه زمانی گذشته و در بخش‌هایی چون روابط عمومی و فروش (به‌خصوص شهرستان‌ها) به‌خوبی ثابت کرده است.

۳- به روزرسانی هایی که دیر می‌آیند و یا هرگز نمی‌آیند!
سیستم عامل مورد استفاده در تقریبا همه تلفن های هوشمند تولیدی شیائومی، سیستم عامل محبوب اندروید یعنی گوگل می باشد. رابط کاربری اختصاصی شیائومی که هواداران و البته منتقدان زیادی هم دارد بر روی آن نصب و راه اندازی شده و به کاربران ارائه می‌شود. اما داشتن یک رابط کاربری نسبتا سنگین ظاهرا موجب شده تا شیائومی به روزرسانی اندروید را برای گوشی‌هایش انجام ندهد (بجز برخی گوشی‌های پرچم‌دار و خاصش). اینگونه که تاکنون دیده شده است محصولات شیائومی معمولا به ندرت و تنها یک یا شاید دو بار به‌روزرسانی‌های اندروید را دریافت کنند و کاربر برای داشتن یک نسخه جدیدتر از گوشی خود، مجبور است گوشی خود را به کناری گذاشته و به سراغ یک محصول جدید بروند! البته اینترفیس و رابط کاربری معمولا زیاد آپدیت می گیرد. به نظر شما آیا این موضوع معقول و منطقی است که به‌جای دریافت به‌روزرسانی نرم‌افزاری اندروید، به ارتقای سخت‌افزاری گوشی پرداخته شود؟

۴- محصولاتی که اصالت ندارند!
بسیاری از کاربران به خوبی می‌دانند که شیائومی، شرکتی است که تقلید را برای پیشرفت در تعداد زیادی از محصولات خود برگزیده و به‌ غیر از برخی کالاهای ویژه تولیدی خود مانند می‌میکس، راه پیشرفت و فروش بهتر را بر این بنا استوار کرده که ببیند مردم وجود چه ویژگی را از سایر کمپانی‌ها دوست دارند، تا همان را تقلید کند و سپس تولید نماید! در این بین نمونه‌های بسیار زیادی وجود دارد، سری نوت این شرکت و به‌خصوص گوشی می نوت ۲ که پس از مشکلات گلکسی نوت ۷ و نه تنها با اسمی شبیه بلکه با ظاهری مشابه چون وجود نمایشگر خمیده در دو طرف و سایز همسان عرضه شد، خود به خوبی نشان می‌دهد که اصالت برای این شرکت واژه معنا داری نمی باشد! در همان ابتدای ورود این کالا به بازار، بسیاری از محصولات آن را به‌درستی به شبیه سازی از روی اپل متهم می‌کردند و حتی رابط کاربری‌اش را نزدیک به iOS می‌دانستند. جالب است بدانید این شرکت در آخرین پرچم‌دار خودش یعنی Mi 6 با حذف جک ۳٫۵ میلی‌متری هدفون، بار دیگر به‌خوبی نشان داد که اپل را به‌عنوان یک الگوی تقلید همیشه مدنظرش قرار می‌دهد! همچنین نام‌گذاری لپ‌تاپ‌های اولترابوکش با نام Air خود به روشنی نشان‌گر اصالت کالاهای این شرکت تولید کننده لوازم دیجیتال است.

۵- قطعاتی که به مرور خراب می‌شوند
به طور متوسط هر کاربر در کشور ما، از یک گوشی در حدود دو سال استفاده می‌کند. در این بین بدیهی است که انتظار کاربر از تلفن هوشمندش، این است که در طی این مدت زمان نه چندان بلند، گوشی به‌خوبی کار کند اما متاسفانه باید بگوییم همیشه این گونه نیست! البته مسئله خرابی در بین همه گوشی‌ها وجود دارد اما برای برخی از محصولات بیشتر است و همین نشان از کیفیت پایین‌تر آن دارد. برای نمونه مدلی از شیائومی که خود شخصا با آن کار می‌کردم، پس از مدتی دکمه‌های صدایش دچار ایراد شد و در زمان بالا بردن صدا، ناگهان گیر می‌کرد! و یا گوشی میان رده یکی دیگر از دوستانم در عرض کم‌تر از ۶ ماه ، کلید پاور و همچنین ژیروسکوپش از کار افتاده بود. شایان ذکر است به‌طور حتم کسانی هستند که گوشی شیائومی آن‌ها دچار مشکل نشده اما در حالت کلی و گزارش کاربران، ایرادات این‌چنینی و درصد خرابی در محصولات شیائومی بیشتر مشاهده شده است.

42 دیدگاه

 • من میتومم هفتاد درصد موارد ذکر شده رو تایید کنم ولی تا حدی هم اغراق شده اما از گوشی هتی شیائومی و سرویس دهیش راضی نبودم . با پولی که دادم‌میتونستم گوشی بهتری بخرم. اشتباه کردم شیا خریدم

 • اولا، دوما میگه بدنه بدی داره تو باید گوشی منو با بدنه با j7 و Redmi note 4 رو با j7 2016 مقایسه کنی که در این صورت خیلی بدنه خوبی داره، میگه پرچمدار که مطمئن باش بدنه اش از گوشی‌های سامسونگ هم قیمت کم نمیاره،سوما اصلا شیائومی تو ایران نمایندگی رسمی نداره و اسوشید تجارت مال نمایندگی دوبی هست، (پس حتما گرونه) اگه دیدگاه ها رو هم بخونی میفهمی که همه نه تنها از بروزرسانی ها راضی بودن کلا از این مقاله انتقاد کرده اند و میگن دروغه ،قطعات خراب نمیشند چون اگه تو سایتهای ایرانی نظراتو بخونی کسی چنین موردی رو نگفته،میگه تقلید، مطمئا از اون کپی سامسونگ که در اوایل گوشیهای لمسی از اپل انجام داد بهتره و اپل هم گوششو کشید،تقلید به معنی کپی نیست و بسته به دیدگاه افراد متفاوت هست،مدیرعامل شیائومی خودش میگه که شیفته کار های استیو جابر بوده ولی با قیمت بهتر(اس ۸ که ساختش ۳۱۲ دلار هست و فک کنم حدود ۷۰۰ دلار یا بیشتر می‌ده بیرون،درحالی که می ۶ ،۲۵۰ دلاری ۳۶۰ دلار فروخته میشه خودت مقایسه کن.)

 • خب مطلب که چیز عجیبی نگفته . مثل هوآوی وقتی تازه وارد بازار ایران شده بوده . هوآوی G540 رو کی یادش هست؟ ولی تفاوتش اینه که هوآوی تونست با گسترش نمایندگی هاش تو ایران خوب عمل کنه ولی شیائومی به خاطر ضعف نمایندگی هاش تو ایران داره تاوان پس میده

 • کاملا غیرعلمی_عملی و تخریبی

  فکر میکنم نویسنده حتی گوشی های این برند رو از پشت ویترین ندیده !!!
  من طرفدار سامسونگ بودم ولی الان ردمی ۴آ که میان رده هم نیست تهیه کردم،به جرات میتونم بگم ارزش هزینه ش رو داره،
  رابط کاربری روان،کیفیت صفحه ی خوب،خوش دست و مرتب

 • مطلب رو به طور اتفاقی خوندم و متوجه تضارب آرای شدید شدم با اینکه شیائومی نداشته و ندارم اما کنجکاو شدم و رفتم سایت نمایندگی شیائومی رو دیدم و در کمال تعجب حرف نگارنده این مطلب رو تایید میکنم که بسیاری از مدل های این شرکت در وضعیت ناموجود به سر می بردن و فکر میکنم عکس کار شده توی مطلبم برای همون سایت باشه + کاربر ایرانی خیلی باهوش ه و همیشه دنبال بهترین گزینه با کمترین هزینه س و در این زمینه متوجه میشیم که هوآوی بهتر از شیائومی در ایران عمل کرده چرا که تعداد گوشی های هوآوی دست ملت نسبت به شیائومی اصلا قابل مقایسه نیست . خیلیا اصلا نمیدونن چنین برندی هم وجود داره حتی! از لحاظ hands-on و تجربه شخصی نمیتونم نظری بدم چون نداشتمش اما اونم سلیقه ای ه . البته هیچی سامسونگ نمیشه حاضرم شرط ببندم کیفیت دوربین شیائومی به گرد پای یه گوشی میان رده سامسونگم نمیرسه

  • شائومی در ایران نمایندگی نداره.
   اسوشید تجارت هم قیمتهای نجومی و مدلهای قدیمی داره، بهتره ی سری به سایتهای مرجع خارجی بزنید و ببینید مدلها عکسها تست ها در مقایسه با قیمتشون

 • بر اساس کدوم رفرنس؟ این حرفها زده میشه؟
  گوشی از دستتون افتاده توقع داشتین اون سیستم تخیلی عایفون که هرسال قبل از معرفی اش از تو استودیو میکشن بیرون که خودش موتور جت داره و نمیذاره زمین بخوره فعال بشه؟
  عزیزم اون سیستم تو خود عایفون هم تخیلی بود! گوشی هر‌مارکی بخوره زمین آسیب میبینه ، امیدوارم درگیر اس ۷ ادج یا اس ۸ های جدید بشید تا متوجه بشید آسیب یعنی چی !!
  از طرفی من از آیفون ۵ اس تا ۶ اس و گلکسی از اس ۲ تا اس ۶ و هواوی ایکس ۲ و شیائومی می مکس دارم
  به جراعت میتونم بگم شیائومی از همه اینها با کیفیت تره و بخصوص باطری که اصلا تموم نمیشه و خدای خوره های آنلاینه!!
  آپدیتها پشت سر‌هم و بموقع‌میاد
  رابط کاربری عالیه ، سبک و روون
  ساعتها گوشی دستته عمرا داغ کنه!
  تا امروز حتی یکبار‌هم هنگ نکرده با اینکه من مدل ۱۲۸ گیگ حافظه داخلی با ۴ گیگ رم رو دارم و پدر گوشی رو از بابت اپلیکیشن در آوردم!
  گارانتی هم تو ایران بیشتر شبیه یه شوخیه ، من سالهاس گوشی بدون گارانتی میخرم چون تا خراب بشه یا میگن ضربه خورده یا آب خورده
  فقط تنها چیزی که باید توجه کرد اگر رام چین بگیرید یکم اذیت میشید ولی رام گلوبال و استیبل عالی هست

 • اصلا اینطور نیس مث اینکه یه گوشی دیگه تو پاچت کردن یا اصلا از نزدیک ندیده میگی
  این چیزایی که گفتی مال گوشیای درجه ۳ هست و حتما مال اون گوشییه که خریدی و فیک بوده

 • من مدت بسیار زیادی هستش که انواع گوشی های شیائومی رو داشتم ولی هیچ کدوم از این چیزایی که شما میگی اصلا واقعیت نداره و دروغ محضه فقط یه سوال مطمعنی شما که گوشی شیائومی خریدی؟این چیزی که شما گفتی بیشتر شبیه گوشی های چینی درجه سه هستش که جلو در بازار موبایل میفروشن!!!شیا به نظر شخصی بنده و به نظر تمام کسانی که گوشی شیا دارن یکی از بهترین برند های دنیا هستش هم از نظر کیفیت هم از نظر اپدیت هم از نظر بدنه و زیبایی!!
  به شما گوشی چینی انداختن نه شیا حتما تو خریدت دقت کن دوست عزیز!!!

  • داداش شیائومی خودش چینیه
   تو میگی بهش گوشی چینی انداختن؟!
   خب معلومه که انداختن
   شیائومی هم شد برند آخه
   چینی یعنی آششششغااااللل
   خودم می۵ داشتم فروختمش
   هممممشش هنگ میکرد دهن منو سرویس کرده بود
   الان J7 سامسونگ دستمه، یه میان رده هست ولی به صد تای پرچمدار شیائومی و چهارتا آشغال چینی دیگه میارزه

 • لطفا قبل از اینکه همچین مقاله ایی بدید بیرون چند تا فیلم در یو تیوب ببینید یا از دارندگان این گوشی سوال بپرسید بروزرسانیهای فوق العاده زیاد ک هر کدومم گوشیو بهتر میکنه محکم بودن گوشی ک من خودم اینو از نزدیک دیدم و تست کردم و… شاید گرون فروشی نمایندگیها درست ولی بقیه چیزهای دگ مشخصا اشتباهه و کسی ک مقاله رو نوشته یه تحقیق درست نکرده من خودم دارنده دو مدل از این گوشی هستم و فوق العاده نشون دادن نسبت به قیمتشون

 • من نمی دونم ملت چه توقعاتی از گوشی تلفن همراه دارند!!
  مثلا انتظار دارند هر روز چند باری اونو از دستشون رها کنند و بعد از اینکه روی زمین سفت افتاد بدون کوچکترین آسیبی دوباره ازش استفاده کنند!!
  این مسئله یه راه حل داره اونم اینه که کمی در استفاده از گوشی هوشمند بیشتر دقت کنی.
  در ضمن خانم شمس به نظر می رسه شما توانایی نگه داری گوشی های بالای ۳٫۵ اینچ و وزن ۸۰ گرم را در دستتان ندارید و مدام اونها را می اندازید پس بهتره از گوشی های مناسب توانایی خودتون استفاده کنید! (فکر کنم ۱۱۱۰ براتون خوب باشه!!!)
  الان تست سقوط اکثر گوشی ها در یوتیوب هست می تونید ببینید کمتر گوشی هست که بعد از سقوط از ارتفاع یک متری آسیب نبینه.
  ولی قطعا گوشی های شیایومی ضریف تر هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
  در مورد آپدیت که کاملا در اشتباهید.
  در پایان هم باید گفت که هر کس دلش خواست می تونه پولش را توی شرکت های کره ای و یا اپل بریزه و کسی مجبور نیست شیائومی بگیره

 • واقعا نمیدونم چی بگم
  اگر نویسنده اطلاعات بالاتری داشت یا حداقل از یک مدل از این گوشی استفاده میکرد، هیچ وقت همچین حرفی نمیزد
  من چند ساله از این برند گوشی و انواع اکسسوری رو دارم و کاملا راضیم، از برندهای دیگه هم داشتم سامسونگ هواوی اپل و…
  اما شائومی واقعا برند خاص و مقرون به صرفه ایه
  خواهش میکنم اول تحقیق کنید و بعد مطلب بذارید.

 • خداعیش گوشیاش داغونه اینایی که تو ایرانه . اصلا خوش دست نیستن با کیفیت دوربین پایین. رده بالاهاشم که کمیاب ه حرفشو نزنین . بابا یه تحلیل کرده دیگه سایت کلیک. چرا اینطوری عصبی دنبال میکنین قضیه رو دوستان؟ یکی خوشش میاد یکی خوشش نمیاد از یه گوشی. البته با وجود سامسونگ و آیفونای اپل و حتی هواوی کسی شیائومی نمیخره که. واقعا موندم یه سری چطوری رفتن خریدن !!! اینی که مطلب گفته گوشیاش کپی پرچمدارای بزرگ بازارن هزارتا لایک داشت … شیائومی دوست داره بزرگ بشه ولی راه بزرگ شدن رو نمیدونه . با کپی به هیچ جا نمیرسه

 • با سلام
  با تشکر از منبع تخصصی click
  بنده چندین مدت هس از محصولات شائومی استفاده میکنم و آپدیت های منظم رو دریافت میکنم البته آپدیت مختص خود شائومی
  و بنظرم بسیار محصولات با کیفیت خوبی دارن
  و از مدیربت سایت کلیک میخوام که به تخریب یک برند نپردازند
  با توجه به طرفدار و محصولات نبابد ابنگونه از یک برند موفق نقد کرد
  با تشکر

 • اصلا تابلو نیست که قصدتون تخریبه این برنده ها!اصلا تابلو نیست.من اپل استور دارم توی شهرستان درصد خرابی و شکستگی گوشی های آیفون خیلی بیشتر از این شیاومی هست که خودم دارم!هزاربارم افتاده کلی هم خودم کوبیدمش ولی داره مثل روز اول کار می‌کنه.از شروع این مطلب مشخص بوده قصده نویسنده چیه.گوشی علی این برند چه توی میان رده چه پرچمدار به طراحی زیبا سخت افزار قوی و قیمت مناسب مشهوره اینو همه مدونن. دیگه ضعف شرکت نمایندگیش یا سواستفاده همراه اول از این برندو نباید بپای خودش نوشت.بازم میگم شک نکنید در مورد انتخاب این برند. داداش من میری می میکس که ظریفترین و کم حاشیه ترین گوشیه دنیاست دستت میگیری خب باید مواظبشم باشی.یاحق

 • با سلام. خودم گوشی شیائومی نداشتم اما تعریف زیادی ازش شنیدم از دوستانم که این برند گوشی رو دارند. با توجه به کامنت ها و اصرار شیائومی بر تست اصالت گوشی، احتمال میدم گوشی فیک دست دوست نویسنده مقاله بوده! انصافا از نظر قیمت در نمایندگی ها، درست اشکال شده است. (عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو)

 • شیائومی شاید خوب باشه اما برا خودش خوبه . تو بازاری که سامسونگ و اپل و سونی و حتی هوآوی هستن واقعا شیائومی چه حرفی برا گفتن داره؟ تو چینم به زور میشناسنش والا اینجا عاشق سینه چاک پیدا کرده. به درد کسایی میخوره که آرزوی داشتن آیفون و سامسونگ دارن اما پولشو ندارن

 • هر چقدر پول بدین همون قدر اش میخورین.
  اگه سامسونگ و اپل و … تونستند با قیمتی برابر شیائومی گوشی هایی با همون قدرت و زیبایی و امکانات و … عرضه کنند اونوقت میشه باهم مقایسه کرد.

 • یکی بیاد یه چک بزنه تو گوش من که خواب نیستم و میبینم یه سری دارن برند بنجل چینی رو با برند سامسونگ و اپل مقایسه میکنه. خخخخ خدا همه رو شفا بده، با شیا هاتون بازی کنید. خخخخ شیا هم خوبه یه روزی بزرگ میشه و شایذ بشه اپل !!!! اصلا هر چی شما دارین طلا ؛ بقیه آشغال دستشونه .. از سهم بازارش تو جهان کاملا مشخصه چقد شاخ ه . خخخخخخ از هر هزار نفر یه نفر شیا داره اونم برا تجربه خریده

 • از اپل کپی نکرده که کرده … اطلاعات سایتش هم که به روز نیس . توکیفیت هم که به گرد پای سامسونگ و اپل نمیرسه. کجای مطلب اشتباهه دقیقا؟ کلیک مثه همیشه کارت درسته . مرسی به خاطر این مقاله. کلیک مثلا چه نفعی میتونه داشته باشه از تخریب یه برند؟ اگه رپرتاژ بود میگفتیم پول گرفته برا تبلیغات ولی یه نقد تخصصی واقع بینانه انگار خیلیا رو سوزونده

  • شما گوشیو بگیر دستت بعد نظر بده خواهشا….سامسونگم کم تقلید نکرده
   بنظرم تا گوشیو دستت نگرفتی چیزی نگو بچه ها ناراحت میشن
   من ۲سال از این گوشی استفاده میکنم قبلا هم اپل ۶ و se و۶s داشتم سامسونگم مدل جی ۵ و۷ هم داشتم
   ولی این فوق العادست
   باید داشته باشین گوشیو تا واقغیتارو لمس کنین نه اینکه از روی بیکاری بیاین ۴تا مطلب شعر بنویسین
   ممنون میشم این مطلبو پاک کنین

 • دلایل گفته شده زیاد مستند و قوی نبود .. اما بهرحال چین در زمینه گوشی مانند سایر تولیدات از هر لحاظ چه شکل و طراحی محصول و چه تکنولوژی تولید و سایر موارد متکی به دانش غرب هست
  و هرگز حتی تا ابد قادر به رقابت با محصولات اورجینال کشورهای اروپائی نیست ..
  تنها حسن تولیدات چین اینه که ایجاد رقابت کرده باعث میشه سایر تولید کنندگان برتر نتونن هر چه دلشون میخواد رو جنس بکشن و سود کنن
  که این به نفع مصرف کننده هست

 • نویسنده بدون تحقیق این مطلب رو نوشته! همین الان دارم با شیا ردمی نوت ۳ تایپ میکنم. خداشاهده آیفون ۷ پلاس هم گذاشتم رو میز ناهارخوری! تمام طول روز حدود ۸۰% مواقع استفادم از شیای عزیزم هست. نه تاب برداشته، نه ضعیف شده، نه………. هزار و یک داستان تخیلی دیگه ای که ایشون انشا فرمودند. از دی ماه ۹۴ هم تا حالا دستمه، آخ نگفته. اینقدر راضی بودم که همین مدل رو هم برای همسرم تهیه کردم. قسم خوردن درست نیست، اما آیفونم رو چند روز دادم خانمم ببینم اگه خوشش میاد براش بگیرم، میگه، عمرا من گوشیم رو عوض کنم! کاملاً راضی هست. درست مثل خودم. سامسونگ هم که کلا آشغالی بیش نیست که خوراک اونهایی هست که کوچکترین اطلاعات فنی یا آگاهی از گوشی و تکنولوژی و………. ندارن! شیائومی عالیییییییه

 • اگه شائومی میدونست انقد طرفدار دو آتیشه داره کلا اسباب کشی میکرد میومد ایران شرکت میزد. والا ! یه سری حرفای خنده دار تو‌ کامنتا میبینم که نگم بهتره. طرف میگه شائومی برتر از سامسونگ و آیفون آمد پدید. خب من رفتم خودمو از طبقه پنجم پرت کنم پایین با این حرف ،.. آقا هر چقد پول بدی آش میخوری ..، شیا به گرد پای سامسونگ و آیفونم نمیرسه … اینو من نمیگم ارجاعتون میدم بع مقایسه هایی که وجود داره ، از سایت کلیکم ممنونم به خاطر این مطلب و درهواست مقایسه چند گپشی شیا با گوشی های سامسونگ و آیفون رو دارم تا دوستان بفهمن چرت گفتن هم حدی داره

  • شما خوب و مطلع. عزیزم من هر سه مدل رو هم استفاده کردم و هم تعمیر. کارم تعمیر موبایل و نت بوک هست اش. از آیفون بهتر هست ولی به شرط در نظر گرفتن قیمت . اگر قیمت رو حذف کنیم آیفون واقعا بهتره. ولی از سامسونگ در اکثر موارد بالاتره. چه با قیمت و چه بی قیمت

 • با سلام من ردمی نوت ۴ مدیاتک دارم.خیلی هم از خریدم راضیم…نه بدنه ضعیفی داره نه ساپورت اپدیتیش بده من هر هفته اپدیت میگیرم….کلا غولیه برای خودش هم تو دوربین هم تو قدرت سخت افزاری ….سامسونگ هم با این رنج قیمت به گرد پای شیا نمیرسه و همچنین ایفون.من سامسونگی ندیدم که بعد یه سال حداقل از یه سری چیزای گوشیش ناراضی نباشه.ولی تو شیا این مساله کمتر دیده شده…..لطفا کسانی که شیا رو از نزدیک ندیدن دروغ پراکنی نکنن

  • داداش یه جوری میگی اونایی که شیا رو از نزدیک ندیدن انگار چه چیز خاصی هست و فقط چند نفر تو جهان اونو دارن و یا دیدن و شما و بعضی دوستان هم جزو اون چند نفرین!