راهکار غیرفعال کردن بروزرسانی نرم افزارهای اندروید

اگر از گوشی هوشمند و یا تبلت اندرویدی استفاده می‌کنید، با روشی ساده می‌توانید بروز رسانی خودکار اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه اندرویدی خود را غیرفعال کنید، این تنظیمات بطور پیش فرض در اکثر دستگاه‌ها موجود است.

به گزارش کلیک، بروزرسانی خودکار یا همان Auto-Updates بخودی خود ویژگی مفیدی است؛ به ویژه اگر با قوانین برنامه‌ها مشکلی ندارید و به وای‌فای یا اینترنت شبکه‌ی قوی دسترسی دارید. با این وجود اگر ترجیح می‌دهید قوانین برنامه را پیش از بروزرسانی مرور کنید یا در اغلب اوقات دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارید می‌توانید قابلیت بروز رسانی خودکار را در حالت Off یا Wi-Fi only قرار دهید، برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- بر روی آیکون Play Store کلیک کنید.

۲- گزینه‌ی OPtions که سمت چپ بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید. این آیکون به شکل سه خط افقی که روی یکدیگر قرار گرفته‌اند، است.

۳- گزینه‌ی Settings را انتخاب نمایید.

۴- بر روی گزینه‌ی Auto-update apps کلیک کنید.

۵- در این مرحله از بین گزینه‌ها، Do not auto-update apps را انتخاب کنید.

۶- این مرحله اجباری نیست و اگر با تایید مجوزهای برنامه‌ها مشکلی ندارید، می‌توانید به‌جای غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار، در مرحله‌ی ۵ گزینه‌ی Wi-Fi only را انتخاب کنید.

پس از طی این مراحل، اکنون گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی‌تان بروزرسانی برنامه‌ها را به نوعی که شما انتخاب کرده‌اید انجام می‌دهد.

در صورتی که آپدیت خودکار را غیرفعال کرده باشید. امکان بروزرسانی برنامه‌ها بصورت اعلان به شما اطلاع داده می‌شود و اگر تمایل به بروزرسانی داشتید وارد پلی استور شده و اپلیکیشن‌ را آپدیت می‌کنید. اگر گزینه Wi-Fi only را انتخاب نمایید، زمانی که دستگاه اندرویدی‌تان به یک وای‌فای متصل شود بروزرسانی انجام خواهد شد.یک دیدگاه

مهرداد

درود و ممنونم از آموزشتون

دیدگاه ها:

  1. مهرداد گفت:

    درود و ممنونم از آموزشتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *