رکورد شکنی سوپراسپرت Nio EP9 در پیست نوربرگرینگ

سوپراسپرت‌ها این روزها تعدادشان بسیار شده و بیشتر کمپانی‌های خودروساز سعی داشته با تولید سوپراسپرت بیشتر نظرها را به خود جلب کنند. در این میان خودروساز چینی Nio با معرفی  Nio EP9 تمامی نظرها را به سمت خود جلب کرده است. برای مشاهده ادامه مطب با وب‌سایت کلیک همراه باشید.

به گزارش کلیک– خودرو سوپراسپرت  Nio EP9 توانسته در پیست نوربرگرینگ که بیشتر خودروهای روز برای رکوردشکنی تستی در آن انجام می‌دهند، به مدت زمان ۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه دست پیدا کند. شرکت Nio اعلام کرد این ابراتومبیل ۱۹٫۲۲ ثانیه نسبت به رقبای خود از جمله لامبورگینی Huracán Performante با مدت زمان ۷ دقیقه و ۵ ثانیه، عملکرد بهتری داشته و سریعتر بوده است.

چگونه سوپراسپرتی چون EP9 توانسته به این مدت زمان قابل توجه دست پیدا کرده و نسبت به رقبا برتر باشد؟ Nio بیان داشت که در اکتبر سال ۲۰۱۶ در شرایط آب و هوایی نامساعد خودرو را تحت تست قرار دادیم. اما این بار آب و هوا بهتر بوده و Peter Dumbreck به عنوان راننده EP9 توانسته کنترل بهتری روی خودرو داشته باشد. خوشبختانه این بار کمپانی توانسته به مدت زمانی مورد انتظار دست پیدا کند و این نتیجه با یک اتومبیل الکتریکی بسیار ناباورانه است.

Nio برای این محصول خود از پیشرانه ۱۳۴۱ اسب بخاری بهره گرفته که از چهار موتورالکتریکی در کنار ژنراتور بهره می‌برد. چنین موتوری قادر است در کمتر از ۲٫۷ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. همچنین سقف سرعت آن ۳۱۰ کیلومتر برساعت اعلام شده و به عنوان یک سوپراسپرت الکتریکی چشمگیر است.

در طراحی شرکت Nio سعی کرده ساختار آینده نگرانه‌ای به آن ببخشد و از این رو می‌توان شاهد آیرودینامیکی سطح بالا در Nio EP9 بود. در نگاه نخست تصور می‌کنید با یک مدل افسانه‌ای رو به رو هستید اما با کسب اطلاعات متوجه خواهید شد این مدل یک سوپراسپرت تمام عیار الکتریکی به شمار می‌رود.

برنامه‌ریزی شده تا تعداد محدودی از EP9 به تولید برسد که تاکنون ۶ دستگاه آن ساخته شده است. برنامه‌ریزی شده تا بزودی ۱۰ دستگاه دیگر نیز به تولید برسد و هر یک قیمتی ۱٫۴۳ میلیون دلاری دارد. این خودرو حتی در پیست COTA ایالات متحده نیز توانست رکورد شکنی کرده این پیست را در ۲ دقیقه  و ۴۰ ثانیه سپری نماید. پیستی که ۵٫۴ کیلومتری بوده و چنین مدت زمانی قطعا قابل توجه است.

Nio قصد دارد در آینده شاسی‌بلند الکتریکی پرسرعتی را توسعه دهد.یک دیدگاه

محمد

واقعا هزار احسنت وآفرین به این پیشرفت واقعا طراحی خیره کننده ای داره

دیدگاه ها:

  1. محمد گفت:

    واقعا هزار احسنت وآفرین به این پیشرفت واقعا طراحی خیره کننده ای داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *