کنفرانس E3 2017
|

نمایشگاه E3 2017

نمایشگاه E3 2017 امسال در تئاتر Orpheum در ۱۳ ژوئن ساعت ۱۳ تشکیل می شود و در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ در ساعت ۲۱ پایان می پذیرد، این مراسم که در واقع نمایشگاه سالانه سرگرمی های الکترونیکی است هر ساله سر و صداهای زیادی بر پا کرده است و باید دید که امسال در جریان این کنفرانس چه بازی های رونمایی می شود.

کنفرانس گوگل I/O
|

کنفرانس گوگل I/O

کنفرانس گوگل I/O از تاریخ ۱۷ ماه می الی ۱۹ ماه می در ماونت ویو کالیفرنیا برگزار می شود. این کنفرانس سالانه در رابطه با روند تغییر و تحولاتی است که در یک سال برای محصولات کمپانی گوگل رخ داده است و طرح های جدید در رابطه با ایده های جدید نیز در این کنفرانس مطرح می شود. در این کنفرانس تمام طرح های برتر گوگل مطرح و بررسی می شود و در رابطه با طرح های جدید و زمینه های عملکرد آن ها صحبت هایی به میان می آید.

افتتاحیه این کنفرانس به صورت لایو یا زنده در یوتیوب به نمایش درآمده است وبسیاری از علاقه مندان از این طریق این افتتاحیه را مشاهده کرده اند. در این افتتاحیه در رابطه با دستیار گوگل نیز صحبت هایی به میان آمد و این آمار ارائه شد که در سال جدید دستیار گوگل چیزی برابر با ۱۰۰ میلیون کاربر داشته است. در جریان این کنفراس خبر های جدیدی در رابطه با دستیار گوگل ارائه شده است که یکی از مهم ترین آن ها راه یافتن دستیار گوگل به آیفون است و با استفاده از Google Assistant SDK ارتباط هایی میان دستیار گوگل و واقعیت مجازی برقرار می شود. این ارتباط شامل ارتباط دستیار مجازی با وسائل الکترونیکی نیز می شود، با استفاده از این ارتباط وسایلی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و بسیاری از ابزار برقی در منزل کار خود را با سرعت بیشتری انجام می دهند. زبان های زیادی نیز به دستور کار این دستیار اضافه شده است که از جمله آن ها می توان به زبان برزیلی، پرتغالی، اسپانیایی، ایتالیایی، کره‌ای، فرانسه و بسیاری از زبان های دیگر اشاره کرد.

کنفرانس گوگل I/O

در این میان گوگل از همکاری جدید خود با Spotify،Deezer و SoundCloud خبر داد که در این همکاری با استفاده از اتصال google home با هر یک از این سامانه ها اتصال میان آن ها بسیار راحت تر و سریع تر صورت می پذیرد.

گوگل هم چنین از آلبوم عکس خود خبر داده است که در این ایده شما می توانید بهترین عکس های خود را انتخاب کنید و این عکس ها در قالب یک آلبوم واقعی با روکش سخت به فروش می رسد. این آلبوم ارزشی برابر با ۱۰ الی ۲۰ دلار دارد و فقط در آمریکا امکان دسترسی به آن و تهیه آن وجود دارد.

کنفرانس گوگل I/O

یکی از محور های اصلی این کنفرانس اندروید O است که در این کنفرانس به بررسی این موضوع پرداخته می شود. در واقع برای توضیح بیشتر برنامه ها و عملکرد های اندروید O اسلاید هایی تهیه شده است که در این کنفرانس به خوبی توضیح داده می شود.

در این کنفرانس بر روی اندروید O بسیار تاکید خواهد شد و در رابطه با برنامه های مربوط به آن صحبت های زیادی به میان خواهد آمد. پروژه های زیادی در ارتباط با اندروید O هستند که در واقع یکی از این پروژه ها هدایت ماشین ها به صورت خودکار با استفاده از این سیستم است. هم چنین ارتباط هایی نیز میان اندروید O و واقعیت مجازی نیز برقرار شده است.

کنفرانس DAM نیویورک 2017
|

کنفرانس DAM نیویورک ۲۰۱۷

کنفرانس DAM نیویورک ۲۰۱۷ کنفرانسی است که در طی ۱۵ سال به صورت مداوم و منظم تشکیل شده است و محور اصلی این کنفرانس بررسی روند تحول و ساختار شهری و سازه ها براساس تکنولوژی های روز است.

کنفرانس Women of Silicon Roundabout
|

کنفرانس Women of Silicon Roundabout

کنفرانس Women of Silicon Roundabout، کنفرانسی است که محور اصلی آن الهام بخشی زنان در زمینه های اشتغال از طریق زمینه تکنولوژی بوده است. در این کنفرانس شرکت ها و کمپانی هایی که در زمینه صنعت دستی در کار دارند گرد هم می‌آیند تا با بحث و گفتگو در زمینه های مختلف به روش هایی برای تولید کسب و کار زنان در زمینه تکنولوژی بپردازند. در سال ۲۰۱۶ چیزی حدود ۱۲۰۰ کسب و کار در زمینه تکنولوژی مختص زنان در این کنفرانس مطرح شد،۱۲۰۰ طرح مطرح شده به دست اجرا نرسیده است ولی این عدد نشان می دهد این کنفرانس نقش مهمی در شرکت دادن زنان در زمینه‌های تکنولوژی دارد.

این انجمن کار خود را از اکتبر ۲۰۱۵ آغاز کرده است و می توان گفت یک انجمن نوپا است ولی در طول سال های کم نیز توانسته به خوبی جای خود را در زمینه تکنولوژی پیدا کند.

در سال ۲۰۱۵ این انجمن با شروع به کار خود توانست چیزی حدود ۹۱ درصد رضایت حامیان مالی و سخنرانان را به دست بیاورد و در سال ۲۰۱۶ چیزی حدود ۶۵۰ واجد شرایط کار در زمینه های تکنولوژی وارد بازار کار مرتبط با زمینه خود شدند و بدیهی است که این نیرو ها از بانوان بوده اند.

این کنفرانس کمک شایانی به پیشرفت زنان در زمینه ها تکنولوژی خواهد کرد و هم چنین امید است در آینده نیز توسعه های وسیعی در این زمینه رخ دهد.

کنفرانس امنیت و تکنولوژی Red Sky
|

کنفرانس امنیت و تکنولوژی Red Sky

برای یک روز کارشناسان امنیتی ایده های خود در زمینه ارتقا امنیت سیستم ها را در کنفرانس Red Sky با هم به اشتراک می گذراند و به برترین ایده ها زمینه پرورش داده می شود.

کنفرانس GPU
|

کنفرانس GPU به زودی برگزار می شود

کنفرانس GTC 2017 بزرگ ترین گردهمایی مهم سازندگان و توسعه دهندگان پردازنده های کامپیوتری است.

اجلاس امنیت سایبری خودرو
|

اجلاس امنیت سایبری خودرو

صنعت خودرو پا به پای تکنولوژی پیشرفت کرده است و فناوری ها و پیشرفت های چشمگیری در این زمینه دیده شده است. تکنولوژی در بسیاری از زمینه ها به افزایش امنیت خودرو ها کمک شایانی کرده اند. اتومبیل های مدرن در واقع پیوندی شکست ناپذیر با فناوری دارند و حتی در بسیاری از موارد نیز امنیت این خودرو ها به وسیله ابزار تکنولوژی فراهم آمده است. متخصصان امنیت سایبری خودرو ها در اجلاس امنیت سایبری خودرو دور هم گرد آمده اند تا بتوانند پیشنهاد هایی در زمینه افزایش امنیت خودرو ها از طریق تکنولوژی های روز دنیا به وجود بیاورند.

محور اصلی این اجلاس تأمین امنیت خودرو ها به وسیله تکنولوژی روز دنیا است و در واقع رسیدن به نتایج مثبت در این زمینه باعث می شود سازمان های خودرو سازی و ارگان های خاص نیز ترغیب شوند و با استفاده از تکنولوژی های ارائه شده امنیت خودرو خود را تضمین کنند. در طول تاریخ این اجلاس ورک شاپ هایی نیز برگزار شده است تا کارشناسان امنیتی قوانین و مسائل اولیه ای در رابطه با امنیت خودرو را به مشتاقان توضیح دهند.

در این اجلاس به مسائل گوناگونی پرداخته می شود که این مسائل عبارت‌اند از:

حملات سایبری فیزیکی به وسیله نقلیه

به اشتراک گذاری اطلاعات

سیستم‌های جاسازی و ارتباطات و تلفن همراه

جاسوسی صنعتی کنترل حملات سایبری

مخاطبان اصلی این اجلاس:

مهندسین امنیت سایبری

مهندسان IT

مهندسان و طراحان خودرو

افسران ارشد امنیت و اطلاعات

 

کنفرانس DELL EMC
|

کنفرانس DELL EMC

این اولین باری است که تمام تکنولوژی ها و گجت های وابسته به کمپانی و خانواده DELL در یک جا جمع شده اند، همه تکنولوژی ها در یک کنفرانس. در این کنفرانس جمعی از کارشناسان و رهبران کسب و کار گرد هم می آیند تا تحولاتی در دگرگونی دنیای دیجیتال به وجود آورند.

|

نمایشگاه MWC 2017

بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی موبایل در دنیا که همه ساله در شهر بارسلونا اسپانیا و با حضور تولیدکنندگانی مانند سامسونگ، ال جی، زد تی ای، هواوی، اچ تی سی، سونی و غیره برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه  نامداران بخش ارتباطات موبایل در پایتخت کاتالان‌ها گرد هم می‌آیند تا محصولات برجسته نیمه اول سال را برای عموم مردم به نمایش بگذارند.
برای کنفرانس، درهای کنگره جهانی موبایل چند روز زودتر باز می‌شوند، تا محصولات برجسته حتی قبل از اینکه نمایشگاه راه بیفتد بتوانند معرفی شوند. ما هم آماده‌ایم تا هر اتفاقی در این رویداد می‌افتد را بطور کامل برای شما پوشش دهیم.
مثل سال‌های قبل، مکان گردهمایی بزرگ بخش ارتباطات موبایل بارسلونای اسپانیا، در ساختمان کنفرانس Fira Gran Via است.

|

استارتاپ ویکند دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

استارتاپ چیست ؟

استارتاپ، به شرکت های نوپایی گفته می شود که با یک ایده ساده و اولیه شروع می کنند و به سرعت رشد می کنند. استارتاپ ها به سرمایه هنگفتی نیاز ندارند و با یادگیری سریع و تکنولوژی رشد می کنند. استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی غیرانتفاعی است که و در پایان هفته برگزار می گردد. هدف این رویداد، افزایش رغبت جوانان و علاقمندان به کارآفرینی برای راه اندازی کسب و کار  از طریق آموزش عملی است. در این رویداد آموزشی مشتاقان کارآفرینی  گرد هم می آیـند تا با اشتراگ گذاری ایده هایشان و تشکیل تیم ها به راه اندازی مدل های کسب و کـار بپـردازند. هدف از برگـزاری چنین برنامه هایـی گسترش و تشویق روحیه کارآفرینی است تا جوانان کشور با شور و اشتیاق وارد فعالیت‌های کارآفرینی شوند.

 مزایای شرکت در این رویداد ( کارآفرینی بارویکرد فناوری اطلاعات // کسب و کارهای اینترنتی  )

۱. صدور گواهی حضور در برنامه برای کلیه شرکت کنندگان از دانشگاه تهران
۲. اهدایای جوایز به ۳ تیم برتر
۳. معرفی جهت استقرار تیم های برتر در مراکز رشد
۴. معرفی سرمایه گذار برای طرح های کسب و کار
۵. اخذ مشورت و دریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی و فناوری اطلاعات