۱ شهریور ۱۳۹۵ الی ۲ شهریور ۱۳۹۵

این رویداد به پایان رسیده است

یکی از الزامات توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح ملی، تبیین اهداف کلان جهت تامین نیازهای رفاهی و اقتصادی جامعه است. محیط زیست، کمک به مدیریت بحران، تمرکز بر حل چالش‌های مدیریتی ، امنیتی، ترافیکی و اداره شهرها از محورهایی است که در تبیین اهداف میان‌مدت و بلندمدت و استفاده از فناوری‌های نوین مورد توجه سیاستگذاران و دست‌اندرکاران قرار می‌گیرد. بر اساس تجربیات جهانی، اهداف مستتر در موضوع شهرهای هوشمند از جمله گام‌هایی است که به ضرورت‌های مورد اشاره در بالا به خوبی پاسخ داده و بستر تمامی تلاش‌ها را برای دستیابی به اهداف کلان در میان‌مدت و بلندمدت فراهم می‌کند.
در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های ارزنده‌ای در موضوعات زیرساختی به ویژه پروژه‌های نصب فیبر نوری نور، تلاش‌، امید و تدبیر اقدام و عمل شده‌است . برای بهره‌وری بیشتر از این سرمایه گذاری‌ها به سرمایه‌گذاری بیشتر و توسعه خدمات مبتنی بر آن نیاز است.
آگاهی از نیازها و مطالبات ذی‌نفعان بخش‌های مختلف توسعه خدمات، از جمله ارائه‌کنندگان خدمات رایانش ابری، شرکت‌های نرم‌افزاری، مراکز داد، بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورها، سرمایه‌گذاران ،تامین‌کنندگان و دارندگان فعلی امکانات زیرساخت برای مدیران ارشد تصمیم گیر، بسیار مهم است. شاید شناخت این نیازها و مطالبات با کار مطالعاتی و پژوهش کتابخانه‌ای و میدانی هم قابل دستیابی باشد اما برگزاری همایش‌های تخصصی، موثرترین روش برای این شناخت راهبردی است.
با بهره‌گیری از توان اطلاعاتی و دانش فنی کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری کشور، روش نخبگانی و مشارکت موثر ذی‌نفعان در کنار طرح مباحث روز دنیا، استفاده از تجربیات بین‌المللی کارشناسان صاحب نام در حوزه شهرهای هوشمند از اروپا و آسیا، معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند و شکل‌گیری کارگروه‌هایی تخصصی متشکل از فعالان این عرصه، راهی بدیع برای نیل به این اهداف است.
از این رو روزهای ۱ و ۲ شهریور ماه ۱۳۹۵ دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، فرصتی تاریخی برای دستیابی به این شناخت و طرح مطالبات خواهد بود.
دبیرخانه همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند امید دارد که برای دومین بار با طرح مباحث علمی، انتقال تجربیات بین‌المللی و فضای گفت و شنود حاصل از این همایش، باز هم شاهد تقسیم کار ملی شده و در نهایت به نمودی مثال‌زدنی از همکاری دولت، مجلس و بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های بزرگ ملی و تحقق شعار ارزشمند همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد.
در این همایش، سیاست‌ها و الزامات ملی برای ایجاد بهره‌وری و بهره‌برداری بهتر از زیرساخت‌ها و خلق فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری مورد توجه است.
تمرکز روی ظرفیت شهرهای کشور (با همکاری وزارت کشور، سازمان همیاری شهرداری‌ها و شهرداری کلان شهرها) برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، از دیگر محورهای مورد توجه این همایش خواهد بود. نهایی‌سازی و ارائه پیش‌نویس الگوی هوشمندسازی شهرها با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز یکی از دست آوردهای مورد انتظار از این همایش است.

دومین همایش شهر هوشمند با حضور وزیر محترم جناب آقای دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار می‌شود.

محورهای همایش:

محور اول: استاندارها و پروتکل‌های فنی در معماری و طراحی شبکه‌های فیبر نوری، به عنوان نیاز اصلی شهرداری‌های برای توسعه شهر هوشمند

محور دوم:الگوی بومی معماری شهر هوشمند(در دو سطح)

محور سوم:نقش شهرداری‌ها در توسعه شهر هوشمند:اقتصادی و شادی و رفاه شهروندان

محور چهارم:شناسایی و ارائه مدل‌های مشارکت ذی‌نفعان مختلف در استقرار شهر هوشمند

تاریخ های مهم:

ارسال خلاصه مقالات تا تاریخ  ۹۵/۰۵/۱۶ تمدید شد.

اعلام پذیرش مقاله تا تاریخ ۹۵/۰۵/۲۰ تمدید شد.

ارسال اصل مقاله‌های پذیرش شده تا تاریخ ۹۵/۰۵/۲۵ تمدید شد.

تاریخ برگزاری همایش: ۱ و ۲ شهریور ماه ۱۳۹۵
محل برگزاری:
مرکز همایش‌های برج میلاد تهران

 

مشخصات رویداد این رویداد روزانه برگزار می گردد.
مکان
ایران، تهران
آدرس
تهران, بزرگراه همت غرب به شرق, خروجی شیخ فضل الله جنوب, مسیر اختصاصی برج میلاد تهران
پست الکترونیکی
info@iransmartcity.ir
شماره تماس (ها)
88664725
وب سایت
http://iransmartcity.ir

هم اکنون به اشتراک بگذارید